Ako ťažiť Hanacoin (HANA): Kompletný sprievodca pre začiatočníkov

Ako ťažiť Hanacoin HANA

Hanacoin je coin založený na algoritme Lyra2REv2, ktorého cieľom je byť mainstreamovou kryptomenou, ktorá je decentralizovaná a odolná voči ASIC, ktorá umožňuje komukoľvek sa coiny zúčastniť a používať ju. Hanacoin bol práve uvedený na trh v júni 2018. Majú tiež dlhý plán, ktorý obsahuje veľa vecí do roku 2021.

Ako ťažiť Hanacoin HANA

Teraz, keď poznáme podrobnosti o Hanacoinu, poďme k ťažbe nejakej HANY!

Niekoľko všeobecných tipov na ťažbu

Pred začatím tohto tutoriálu teda mám dva tipy, ako čo najlepšie využiť vaše skúsenosti s ťažbou. Najskôr sa uistite, či máte k dispozícii najnovšie ovládače pre vaše GPU. Po druhé, väčšina ťažobného softvéru bude označená ako vírus z antivírusových skenerov. Z tohto dôvodu, ak ťažíte na svojom bežnom každodennom používaní alebo na hernom počítači s nainštalovaným antivírusom, budete chcieť vylúčiť ťažobný softvér z antivírusu. Rád by som urobil jeden priečinok a potom všetok svoj ťažobný softvér vložil do vedľajších priečinkov. Potom vylúčim priečinok najvyššej úrovne z antivírusu, ktorý vylučuje všetok ťažobný softvér.

Banské bazény

Prvá vec, ktorú potrebujeme, je banský bazén. Môžete ťažiť sólo, ale výplaty môžu trvať mesiace, v závislosti od toho, aká silná je vaša ťažobná súprava a ťažobné bazény si zvyčajne účtujú veľmi malý poplatok (1% alebo menej). Používanie spoločného fondu vám umožní dostávať konzistentné výplaty viackrát za deň.

Pre tento tutoriál použijeme https://fairmine.pro/site/coininfo?coin=HANA. Vybral som si tento fond, pretože fairmine je pozoruhodný banský fond a má nízke poplatky (0,7%)

Teraz, keď máme bazén, začnime ťažbu!

Ťažba procesora

Sú to iba dve možnosti ťažby Equihash pomocou CPU. Jedným z nich je Minergate, ale ja ich nepreferujem, pretože vám berú veľké percento vašich ziskov kvôli ľahko použiteľnému systému, ktorý majú. Jediným skutočným baníkom je Nicehashov nheqminer. Môžeš stiahnite si predkompilované binárne súbory pre Windows alebo Linux.

Nebudeme sa zameriavať na ťažbu procesorov, pretože v porovnaní s ťažbou GPU nie sú ziskové.

Ťažba GPU – Nvidia

Na ťažbu GPU existuje veľa programov pre Nvidia, ale ten, ktorý som považoval za najlepší, je CCminer. Baník nemá poplatok Dev. Miner je kompatibilný s Windows a Linux. Oficiálnu stránku a odkaz na stiahnutie nájdete na https://github.com/tpruvot/ccminer/releases

Po stiahnutí je jeho použitie skutočne jednoduché.

Stačí vytvoriť nový dávkový súbor (alebo skriptový súbor, ak používate linux) v priečinku, kde je baník, a vložiť ho do dávkového súboru

ccminer-x64.exe -a algoritmus -o vrstva + tcp: //mining_pool: port -u meno_pouzivatela.nazov_pracovnika -p c =coin_symbol

Nahraďte „algoritmus“ algoritmom, ktorý chcete použiť. V takom prípade musíme použiť „lyra2v2“

Nahraďte „mining_pool“ za eu1.fairmine.pro

Nahraďte „port“ číslom 4533

Nahraďte „wallet_public_key“ svojou adresou v peňaženke.

Nahraďte „coin_symbol“ HANA

Dvojitým kliknutím na dávkový súbor spustíte miner. Mali by ste vidieť niečo také

Tento obrázok je prevzatý z mojej príručky How to Mine Straks (STAK): Complete Beginner’s Guide

Červená šípka označuje zistený GPU a celkovú rýchlosť.

Modrá šípka označuje rýchlosť hodín GPU, hash na watt, celkovú spotrebu energie, teplotu a rýchlosť ventilátora.

Ťažba GPU – AMD

Na ťažbu GPU existuje veľa programov pre AMD, ale ten, ktorý som považoval za najlepší, je sgminer. Baník nemá žiadny poplatok za vývoj. Miner je kompatibilný s Windows a Linux. Oficiálnu stránku a odkaz na stiahnutie nájdete na https://github.com/genesismining/sgminer-gm/releases

Po stiahnutí je jeho použitie skutočne jednoduché.

Stačí vytvoriť nový dávkový súbor (alebo súbor skriptu, ak používate systém Linux) v priečinku, kde je baník, a vložiť ho do dávkového súboru.

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

sgminer.exe -k algoritmus -o vrstva + tcp: //mining_pool: port -u meno_pouzivatela.pracovne_meno -p c =coin_symbol

Ak používate Linux, odstráňte všetky príkazy setx.

Nahraďte „algoritmus“ algoritmom, ktorý chcete použiť. V takom prípade musíme použiť program „Lyra2REv2“

Nahraďte „mining_pool“ za eu1.fairmine.pro

Nahraďte „port“ číslom 4533

Nahraďte „wallet_public_key“ svojou adresou v peňaženke.

Nahraďte „coin_symbol“ HANA

Dvojitým kliknutím na dávkový súbor spustíte miner. Mali by ste vidieť niečo také

Tento obrázok je prevzatý z mojej príručky How to Mine Straks (STAK): Complete Beginner’s Guide

Červené pole označuje celkovú rýchlosť všetkých kombinovaných GPU.

Modré pole označuje teplotu každého GPU, rýchlosť ventilátora a celkovú rýchlosť.

V prípade problémov nemusí mať dostatok virtuálnej pamäte. Možno budete potrebovať 16 GB virtuálnej pamäte (pre GPU Vega budete potrebovať viac ako 16 GB na GPU), aby ste to mohli zmeniť, prejdite na ovládací panel -> Systém a bezpečnosť -> Systém a kliknite na položku Rozšírené nastavenia systému vľavo. Odtiaľ kliknite na nastavenia na karte rozšírené. Ďalej kliknite na možnosť zmeniť a potom na tretej obrazovke zrušte začiarknutie políčka automaticky spravovať, vyberte vlastnú veľkosť a zadajte veľkosť (v MB) pre obe textové polia. Potom stlačte tlačidlo Nastaviť a potom tlačidlo OK.

Všeobecné riešenie problémov

Jedna vec, ktorú je potrebné sledovať, sú zastarané alebo odmietnuté akcie. Ak uvidíte veľa zastaraných zdieľaní, možno budete chcieť vyskúšať server, ktorý je bližšie k vám. Ak uvidíte veľa odmietnutých zdieľaní, pokúste sa znížiť intenzitu ťažby, ak je k dispozícii.

Koľko HANA zarobím za deň?

Ak by ste na to prišli, išli by ste na https://whattomine.com/coins/270-hana-lyra2rev2 a používať ich kalkulačku. Kalkulačka poskytuje hrubý odhad, takže môžete dostať zaplatené vyššiu alebo nižšiu sumu, ako hovorí kalkulačka.

Väčšina hodnôt je už správne zadaná a je potrebné upraviť iba niekoľko hodnôt.

Hash rate: Zadajte celkovú rýchlosť (v megahášoch za sekundu) pre všetky svoje ťažobné počítače. Toto by bola hodnota „celkovej rýchlosti“ vo vašom ťažobnom softvéri. Nezabudnite pridať všetky počítače, ktoré používate na ťažbu HANA.

Moc: Zadajte celkové množstvo energie (vo wattoch), ktoré používa vaše ťažobné zariadenie. Niektorý ťažobný softvér to zmeria za vás. Môžete tiež merať celkovú spotrebu energie vášho počítača pomocou špeciálneho softvéru alebo kilowattmetra. Najradšej používam kilowattmeter, pretože mi pripadá najpresnejší. Nezabudnite pridať všetky počítače, ktoré používate na ťažbu HANA.

Náklady na elektrinu: Zadajte cenu za kilowatthodinu, ktorú platíte svojej elektroenergetickej spoločnosti. Tieto informácie som mohol nájsť v mojom mesačnom vyúčtovaní, ako aj na ich webových stránkach.

Poplatok za bazén: Zadajte poplatok za bazén + poplatok za vývoj softvéru pre baníkov. Pre náš príklad by ste zadali 0,7 + 0 = 0,7

Náklady na hardvér: Zadajte celkové náklady na všetok hardvér.

Na príklade môjho systému AMD Vega vám ukážem, ako čítať údaje. Na obrázku vyššie sú skutočne 3 veci, ktoré hľadám.

# 1 Pozrite sa na Obtiažnosť 24h a Obtiažnosť 7 dní. Chceme, aby boli zhruba rovnaké, aké sú. Toto nám hovorí, že výpočty, na ktoré sa pozrieme na druhom obrázku nižšie, budú presné ďalšie dni, pokiaľ nebude cena volatilná.

# 2 Pozrite sa na EX. objem 24h a Market Cap. Všeobecne platí, že čím väčšie budú, tým bude cena menej volatilná. Chceme, aby cena nebola volatilná, takže naše výpočty budú presné aj v nasledujúcich dňoch. V tomto príklade je trhový strop malý, takže cena sa môže každý deň trochu meniť.

# 3 Pozrite sa na Vytvorte 1 BTC v a Preraziť. Vždy je zaujímavé sledovať, ako dlho bude trvať, kým vaše ťažobné zariadenie vytvorí 1 BTC. Prerazenie vám ukáže hrubý odhad, ako dlho bude trvať, kým splatíte svoju ťažobnú súpravu ťažbou tejto konkrétnej mince. To je skvelé na použitie skôr, ako si postavíte ťažobnú súpravu, aby ste videli, ako dlho to bude trvať, kým uvidíte zisky.

Na tomto obrázku rýchlo vidíme, koľko mincí a hodnotu USD v určitých časových rámcoch vyrobíme. Chcete sa pozrieť do stĺpca Zisk, pretože toto je hodnota po zaplatení spotreby elektrickej energie. Väčšinou sa sústredím iba na dennú výplatu v USD. Ak sa sústredíte iba na toto číslo, môžete spustiť kalkulačku pre niekoľko rôznych mincí a rýchlo zistiť, ktorá minca je pre vaše ťažobné zariadenie najvýhodnejšia. Pamätajte, že chcete tiež zvážiť dennú výplatu s trhovou kapitalizáciou. Mince s nízkou trhovou kapitalizáciou môžu byť jedného dňa skutočne ziskové, zajtra by potom mohli mať polovicu výplaty.

To je všetko. Teraz by ste mali ťažiť Hanacoin! Nezabudnite zadať svoj verejný kľúč na hlavný panel ťažobného fondu, aby ste mali prehľad o svojich štatistikách.