Decentralizovaná burza Uniswap vidí nárast výnosov do nových výšin

Uniswap

Protokol pre obchodovanie s éterom Uniswap je momentálne jedným z najpopulárnejších projektov v celej kryptoekonómii a jeho priekopnícky vzostup sa neustále premieta do nových rekordov pre poprednú burzu DeFi.

Ako 9. septembra zdôraznila spoločnosť Token Terminal zameraná na kryptometrické údaje, mesačné výnosy Uniswapu prostredníctvom poplatkov v septembri už prekonali predchádzajúci rekordný výnos z protokolu z augusta 2020 a do druhého týždňa nového mesiaca sa dostávame už sotva..

Máme týždeň do septembra a @UniswapProtocol už prekročila svoje augustové príjmy (celkové zaplatené poplatky). pic.twitter.com/SUvUtnaNm1

– Token Terminal (@tokenterminal) 9. september 2020

Nárast výnosov nastáva, keď sa Uniswap stal cez leto gravitačnou studňou objemu. Decentralizovaná burza nastavila mesačné rekordy objemu po dobu troch po sebe nasledujúcich mesiacov za sebou a je rozhodne v tempe, ako to urobiť už štvrtý:

  • Jún 2020 (452 ​​miliónov dolárov)
  • Júl 2020 (1,76 miliárd dolárov)
  • August 2020 (6,7 miliárd dolárov)
  • September 2020, zhruba 9. september (6,5 miliárd dolárov) 

Podľa Token Terminal tento rast objemu navyše uviedol Uniswap na tempo dosiahnutia celkových poplatkov zaplatených za rok ~ 400 miliónov dolárov. To je skutočne pôsobivý príjem pre mladý a rastúci projekt DeFi, nech už ho rozdelíte akokoľvek.

Tento vzostup do hlavného času kryptoekonomiky priniesol Uniswap na dosah zjedenia obeda centralizovaných búrz na ďalšie roky. Napríklad:

  • 29. augusta bol 24-hodinový objem obchodov Uniswap (426 miliónov dolárov) porazil 24-hodinový objem amerického kryptoburzového giganta Coinbase (348 miliónov dolárov) pre vôbec prvýkrát.
  • 31. augusta priniesol obchodný pár ETH / SUSHI spoločnosti Uniswap viac Objem 175 miliónov dolárov – viac ako kombinované objemy centralizovaných búrz Bitstamp, Bittrex a Poloniex v rovnakom rozpätí.

To, že sa Uniswap stal popredným miestom pre mnoho párov obchodujúcich s tokenmi, tak rýchlo naznačuje, že dominancia protokolu nad centralizovanými burzami – ktoré sú na rozdiel od Uniswapu oprávnené, spravované KYC a založené na účte – sa ešte len začína.

Ak je budúcnosť financií otvorená a založená na protokole, ako si myslíme, že je v kryptoekonómii, potom nám Uniswap umožní nahliadnuť do toho, ako bude táto budúcnosť čoraz viac vyzerať..

Režim Going Beast

Nielenže v poslednej dobe vzrástol objem a výnosy Uniswapu, ale aj všetkého ostatného:

  • Doprava do uniswap.exchange bola “mesačný” toto leto.
  • DEX pridal takmer 60 000 nových používateľov v júli 2020.
  • 162 000 jedinečných adries interagoval s výmenou v auguste 2020, ľahko nový záznam.
  • Uniswap sa dočasne stal najväčším projektom DeFi s 1,77 miliárd dolárov v správe majetku 3. septembra.

Tieto pokroky prichádzajú v pätách zavedenia optimalizovaného systému Uniswap V2 už v máji a pred nadchádzajúcimi kontraktmi na V3, ktoré budú pre kryptoekonomiku ešte väčším hráčom..

Milý projekt DeFi však v poslednej dobe tiež nebol bez trápenia.

Útok upíra

Uniswap je automatizovaný tvorca trhu (AMM), čo znamená, že používatelia môžu vkladať tokeny, aby sa stali poskytovateľmi likvidity (LP) pre možnosť zvýšenia výnosného zníženia obchodných poplatkov spoločnosti Uniswap..

Koncom augusta sa objavila vidlička Uniswap s názvom Sushiswap a začala lákať LP Uniswap na skok cez distribúciu tokenov $ SUSHI. Nápad? Presuňte likviditu z Uniswapu a získajte odmeny $ SUSHI. Tento manéver bol medzičasom nazvaný „Upírsky útok“ vo vesmíre, čo je odkaz na „vykrvácanie“ protokolu o jeho likvidite..

Avšak do dvoch týždňov od príchodu Deush od Sushiswap jeho pseudonymný tvorca Chef Nomi oslepil komunitu predajom obrovského množstva cenných papierov $ SUSHI (po tom, čo trval na tom, že to neurobia) za ETH v hodnote 13 miliónov dolárov.

Egoistický trik masívne poškvrnil Sushiswap, ale de facto Upírsky útok pokračoval potom, čo šéfkuchárka Nomi odovzdala kontrolu nad projektom Samovi Bankmanovi-Friedovi, výkonnému riaditeľovi kryptoburzy FTX.

V súlade s tým začala migrácia na nový systém Sushiswap 9. septembra a behom niekoľkých hodín klesla celková hodnota uzamknutej (TVL) spoločnosti Uniswap z 1,43 miliárd dolárov na 409 miliónov dolárov. Táto epizóda podnietila špekulácie, že Uniswap vydá svoj vlastný token, čoskoro odmení LP a bude bojovať oheň s ohňom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me