Ďalších 100 miliónov dolárov: Ethereum použité na tokenizáciu realitných fondov

Ethereum

Investičná spoločnosť iCap Equity so sídlom v Seattli sa obrátila na Harbour, platformu alternatívnych aktív, k spoločnosti tokenizovať štyri realitné fondy kolektívne v hodnote viac ako 100 miliónov USD na Ethereum.

Oznámenie 16. septembra umožní zlúčeniu iCap otvoriť súkromné ​​sekundárne trhovisko pre tieto fondy, ktoré majú spolu viac ako 1 000 investorov a takmer 20 registrovaných sprostredkovateľov umiestňovania..

Ethereum

Tieto kroky sa zameriavajú na zabezpečenie väčšej likvidity investícií spoločnosti iCap, ako uviedol v správach Chris Christensen, výkonný riaditeľ spoločnosti:

„ICap poskytuje investorom investičné príležitosti s vysokým výnosom, ale tieto investície zvyčajne prichádzajú s troj až päťročným obdobím blokovania, pretože sú založené na nehnuteľnostiach. Teraz s Harbourom dokážeme poskytnúť rovnako silné výnosy, ale pre investorov tiež možnosť ľahšej likvidácie, ak je to potrebné. Poskytuje to najlepšie z oboch svetov a mení hru nielen pre investície do nehnuteľností, ale aj pre celé odvetvie alternatívnych investícií. “

Spoločnosť iCap – ktorá investuje do nehnuteľností od rodinných domov až po byty – v skutočnosti dobre vie, aké nelikvidné môžu byť trhy alternatívnych aktív „z dôvodu nákladov na prevod, právneho procesu, trenia a oneskorenia úschovy v súčasných procesoch prevodu na papieri, ”Uviedla spoločnosť v pondelok.

To je miesto, kde prichádza blockchainová technológia – môže výrazne znížiť trenie okolo digitalizovaného aktíva a zároveň zabezpečiť splnenie všetkých požiadaviek na zhodu.

“V konečnom dôsledku veríme, že likvidnejšie alternatívne investície umožnia investorom alokovať viac ich portfólia do súkromných aktív s vyššou návratnosťou,” uviedol výkonný riaditeľ Harbour Josh Stein..

Veľké organizácie vkladajú do éteru veľkú dôveru

Úsilie o tokenizáciu iCap je iba najnovším zaujímavým tokenizačným tokom, ktorý ekosystém Etherea v posledných dňoch zaznamenal.

Napríklad minulý týždeň Banco Santander – 16. najväčšia banka na svete – odhalila, že uviedla na trh prvý prvý end-to-end blockchainový dlhopis na Ethereum. Celá ponuka predstavovala dlhopisy v hodnote 20 miliónov dolárov, pričom každý dlhopis poskytoval „štvrťročný kupón vo výške 1,98%“ prostredníctvom oddelenia služieb cenných papierov banky.

John Whelan, šéf digitálneho investičného bankovníctva v Banco Santander a predseda Enterprise Ethereum Alliance, neskôr na Twitteri odhalil účty Ethereum spojené s vytvorením dlhopisu a dodal, že na zaistenie toho, aby súvisiace tokeny neunikli Santanderovej kompetencii, boli použité inteligentné zmluvy. :

„Boli použité aj ďalšie inteligentné kontrakty – inteligentná kontraktná listina, ktorá umožňuje iba subjektom správne KYC’d a integrovaným držať tokeny (dlhopisy alebo hotovosť) a výmenná zmluva, ktorá slúži ako úschova, kým emitent neprijme transakciu, ktorá spustí atómový DvP.“

Samotný cenný papier stále existuje ako off-chain právny dokument, ktorý je v podstate súborom práv a povinností k určitým aktívam a / alebo peňažným tokom

– John W.. &# 127470;&# 127466;&# 127482;&# 127480;&# 127466;&# 127480;&# 127466;&# 127482; (@_JohnWhelan) 14. septembra 2019

K ďalšiemu významnému vývoju dlhopisov došlo pred niekoľkými mesiacmi, keď Societe Generale – ďalšia z najväčších bánk na svete – oznámila, že na ethereum vydala dlhopisy v hodnote 100 miliónov EUR.

„Predpokladá sa veľa oblastí pridanej hodnoty, medzi ktoré patrí škálovateľnosť produktu a skrátenie času potrebného na uvedenie na trh, štruktúrovanie automatizácie počítačových kódov, a tým lepšia transparentnosť, rýchlejšia prenositeľnosť a vyrovnanie,“ uviedla vtedy banka.

Čo je potrebné pre ďalšiu nohu?

Ethereum je stále vyvíjajúci sa projekt, ale nedávne práce Santander’s a Societe Generale ukazujú, že platforma je skutočne schopná slúžiť ako verejná infraštruktúra. Aj keď je to potrebné, aby ešte viac inštitúcií zvážilo budovanie vecí, ako sú väzby na ethereum?

„Stále musíme vyriešiť zaradenie týchto nástrojov, sekundárne trhy (kto chce vytvoriť DEX), likviditu, súkromie atď.,“ Argumentoval minulý týždeň Whelan..

Úradník mesta Santander napriek tomu uviedol, že tieto problémy sú riešiteľné, a preto stojí za to preskúmať finančné inovácie, ktoré môžu vyplynúť z budovania neutrálnych verejných blockchainov, ktorých prevádzková doba v súčasnosti nemá obdoby..

“Tokenizovaná hotovosť od vysoko kvalitných finančných inštitúcií je stále v plienkach, ale v nasledujúcich rokoch pravdepodobne uvidíme výbuch bankových mincí,” uviedol Whelan.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me