Berúc do úvahy možnosti rastúceho globálneho hospodárstva okolo ethereum

Ethereum

Ak sú ETH peniaze, potom rastúce možnosti ekonomiky gigantického éteru by mali túto dynamiku ešte viac podporiť.

Samozrejme, rovnako ako väčšina aspektov kryptoekonómie, aj teraz veľa inovácií založených na ethereu, ktoré sa budujú smerom k pracovníkom gigovej ekonomiky, stále rastie. Preto sú niektoré z noviniek týchto inovácií zatiaľ v experimentálnom stave alebo na obzore.

Ethereum

Vďaka tomu existuje potenciál zmeniť spôsob, akým sa v našom digitálnom svete, ktorý je čoraz viac prepojený, vykonáva kvitnúca aréna dočasných prác. A podiel sa zvyšuje, pretože Harvard Business Review v minulom roku odhadoval, že 150 miliónov pracovníkov v západnej Európe a Severnej Amerike bolo teraz gigových pracovníkov.

Konferenčná ekonomika je zrelá na ďalšie sprostredkovanie

Faktom je, že v dnešnom svete nie je nedostatok centralizovaných spoločností zameraných na slobodné povolanie, ale mnoho z najpopulárnejších spoločností si účtuje vysoké poplatky alebo vedie nezodpovedné operácie, a preto necháva pracovníkov veľa.

Docela neslávna epizóda sa stala pred niekoľkými rokmi, keď sa populárny web na voľnej nohe Elance premenoval na Upwork. Prechod, bohužiaľ, nebol pre mnohých v komunite platformy požadovaný alebo hladký a tento posun v podstate zničil profily viac ako niekoľkých najlepšie zarábajúcich osôb Elance i mimo nich..

Táto anekdota nie je v duchu nepodobná tej, ktorú poskytol spolutvorca spoločnosti Ethereum Vitalik Buterin na svojej vlastný web, kde Buterin opísal, ako si prvýkrát uvedomil nesmiernu frustráciu, ktorú môže centralizovaná spoločnosť vytvoriť:

„S radosťou som hral World of Warcraft v rokoch 2007 – 2010, ale jedného dňa Blizzard odstránil zložku poškodenia z môjho milovaného čarodejníckeho kúzla Siphon Life. Plakal som, že spím, a v ten deň som si uvedomil, aké hrôzy môžu centralizované služby priniesť. “

A tak neskôr prišlo Ethereum a nad ním postavené dApps a ponúkajú nové decentralizované cesty vpred. Jedným z týchto spôsobov je efektívne vylúčenie sprostredkovateľov z transakcií gigovej ekonomiky, kde môžu byť sprostredkovatelia vážni, napr. pri účtovaní neprimerane vysokých poplatkov za výber.

Projekty na sledovanie v aréne

Okolo ethereového ekosystému sa v súčasnosti deje niekoľko zaujímavých vlákien, ktoré môžu byť pre freelancerov čoraz zaujímavejšie.

Napríklad tento mesiac projekt decentralizovaného zamestnania Opolis oznámil získala grant od tvorcov DeFi heavyweight a Dai stablecoin MakerDAO, pričom tento grant bol nastavený na pomoc spoločnosti Opolis pri integrácii Dai platieb do jej platformy pracovných príležitostí.

S nadšením oznamujeme, že sme dostali vývojový grant od spoločnosti @MakerDAO! Grant nám umožní priniesť #Dai platobné integrácie do #Opolis„platforma zamestnanosti na ďalšie napájanie budúcnosti EÚ #selfseregistr pracovník. Prečítajte si celé oznámenie: https://t.co/DJdC8hMYh0 pic.twitter.com/hIiCXzLTik

– OPOLIS (@opolis) 17. septembra 2019

Pokiaľ ide o napájanie na „budúcnosť samostatného pracovníka“, bude mať projekt zamestnanosti čoskoro spoločnosť Dai v širšom spektre ponúk vhodných pre nezávislých pracovníkov:

„Vďaka členstvu v jednej z cechov Opolisu alebo organizáciách decentralizovaného zamestnávania (DEO) môžu nezávislí pracovníci, kreatívci, konzultanti a pracovníci koncertov získať prístup k rovnakým kvalitným výhodám a službám ako pracovníci na plný úväzok, pričom zostávajú nezávislí. Opolis ponúkne členom Guildu zdravotné poistenie, kryptomenu a tradičné dôchodkové plány, automatizáciu dodržiavania daňových predpisov a ďalšie. “

Ďalším projektom, ktorý zasahuje obdobným spôsobom, je Sablier, ktorý bol prvýkrát predstavený v júni. Účtuje sa ako dApp za ponúkanie nepretržitých platov na Ethereum, Sablier – ktoré bolo nedávno znížené na Rinkeby testnet z opatrnosti – je navrhnutá tak, aby ponúkla pracovníkom platby v reálnom čase – platby za minútu, dokonca.

2 / Platiteľ vloží sumu peňazí do inteligentnej zmluvy a stanoví vopred definovanú mieru platby.

Zmluva potom prideľuje časti vkladu príjemcovi v priebehu času (čísla blokov sú časovým zástupcom).

– Paul, Streamer of Money (@PaulRBerg) 1. júna 2019

Ale dApp by sa mal vrátiť na sieť včas, najmä ak Grant tímu MakerDAO úsilie minulý mesiac je akýkoľvek náznak.

Opolis a Sablier sú zatiaľ iba dvoma príkladmi možností, ktoré by freelanceri mohli mať čoraz väčší záujem o využitie v budúcnosti. Dokonca aj jednoduchá adresa Etherea a overený účet výmeny kryptomeny stačí na to, aby vzdialený pracovník mohol začať dostávať platby online, ale existujú aj ďalšie kreatívne možnosti.

Zvážte napríklad to, ako autor týždňa v éterických správach Evan Van Ness ponúka anotované verzie spravodajcu tým, ktorí si kúpili súvisiace nezastupiteľné tokeny svojej vlastnej tvorby. Mohli by to byť prvé iskry v novom druhu gig ekonomiky.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me