Bitcoin menej ako 1 $? Výpadok Amazon AWS spôsobuje strasti v kryptomene

Problém s hosťovaním

Výpadok tokijskej populárnej cloudovej výpočtovej siete AWS v ázijsko-tichomorskom regióne spôsobil 23. augusta katastrofu v niektorých prevádzkach kryptomenových búrz. Následný chaos nechal niekoľkých obchodníkov utiecť ako banditi.

Niektoré z búrz ovplyvnených v tejto epizóde zahŕňali kórejskú burzu KuCoin, singapurskú burzu BitMax a Binance. Pretože veľa takýchto spoločností sa spolieha na AWS pre webové servery a inú súvisiacu infraštruktúru, tieto platformy rýchlo pocítili účinky lokalizovaného výpadku.

Problém s hosťovaním

“Z dôvodu prehriatia časti nášho podvozku v strojovni, ktorú sme nasadili v AWS v Tokiu, môže byť časť našich služieb nedostupná,” uviedol KuCoin v oznámení komunity.

Spôsobuje to asi 500 chybových správ na rozhraniach API a ovplyvňuje niektoré spracovanie výberov

– CZ Binance (@cz_binance) 23. augusta 2019

Tento problém spôsobil, že obchodníci na burzách čelili nepresným údajom o trhu, čo prinútilo miesta reagovať. BitMax podľa toho dočasne pozastavil obchodovanie na svojej platforme. Binance umožnil pokračovať v obchodovaní, ale akútne zastavil vklady a výbery. KuCoin uviedol, že počas práce na oprave môžu byť ovplyvnené „niektoré služby“.

Bitcoin za menej ako 1 USD? Nerobím si srandu

Niektorí obchodníci s kryptomenami zadávajú limitné objednávky za extrémne nízke ceny, pričom ide o to, chytiť extrémne lacné kryptomeny mimo šancu, že dôjde k nejakej udalosti čiernej labute a dôjde k pádu blesku..

Zdá sa, že túto obchodnú príležitosť v piatok dosiahlo niekoľko obchodníkov, pretože výpadok AWS zrejme spôsobil zlyhanie knihy objednávok na BitMaxe z dôvodu nepresných údajov predtým, ako platforma pozastavila operácie. Táto dynamika umožnila hŕstke používateľov vyzdvihnúť bitcoiny za ceny pod 1 dolárom.

Dovey Wan, partner v kryptoassetovom fonde Primitive Ventures, to toľko poznamenal na Twitteri po následkoch výpadku.

Mnoho ázijských búrz vidí cenovú nestabilitu (a obchody boli schopné vykonať, áno, môžete si kúpiť extrémne lacný bitcoin, ak by ste tam mali limitované objednávky) pic.twitter.com/SZ30iqBjX3

– Dovey 以德服人 Wan &# 128477; &# 129430; (@DoveyWan) 23. augusta 2019

Wan dodal, že niektorí z obchodníkov, ktorí zachytili také neuveriteľne lacné bitcoiny, „sa už úspešne stiahli“ pred pozastavením výmenných operácií, čo znamená, že platformy budú mať teraz ťažšie získať tieto prostriedky.

Rozsah týchto výberov nie je v súčasnosti známy, ale ak by dotknuté platformy mali presné údaje Know Your Customer (KYC) o zodpovedných obchodníkoch, mohli by tieto spoločnosti aspoň zistiť, kam lacná kryptomena smerovala.

Dokonca ani pri identifikácii obchodníkov nie je jasné, aké možnosti by tieto platformy mali, pretože príslušní používatelia jednoducho mali obchody s limitnými objednávkami vyplnené v súlade s výmennou infraštruktúrou. Spoločnosti by možno mohli týchto používateľov pekne požiadať, aby vrátili časť finančných prostriedkov, ale môže dôjsť k malému priamemu postihu.

Podľa historických údajov bol na otvorenom trhu poslednýkrát možné kúpiť bitcoin za menej ako 1 dolár na jar roku 2011, zhruba v čase, keď cena BTC prvýkrát dosiahla paritu s cenou jedného dolára – pred dlhými ôsmimi rokmi.

Samozrejme, niektorí snívajú o tom, že sa vrátia o mnoho rokov späť a kúpia si bitcoin, keď bol podstatne lacnejší. Tí obchodníci, ktorým výpadok AWS pomohol, tak mohli urobiť viac-menej náhodne, len v súčasnosti.

Mnoho kryptoprojektov spolieha na AWS, v dobrom aj v zlom

Spoločnosti a projekty v rámci kryptoekonomiky sa pri infraštruktúre spoliehajú na AWS. Výhodou tejto dynamiky je, že týmto používateľom prevádzkovo uľahčuje veľa vecí. Nevýhodou je, že AWS môže poskytnúť jediný bod zlyhania, keď sa situácia zhoršuje.

“Možno by sme si mali robiť starosti s tým, ako je kryptosystém […] stále do značnej miery závislý na BezosChain namiesto na čínskej centralizácii,” uviedol Wan neskôr na twitteri, keď sa zmienil o zakladateľovi a generálnemu riaditeľovi Amazonu Jeffovi Bezosovi a nedávnom kryptovernom rozhovore okolo producentov blokov EOS. čínskymi skupinami.

Na výber sú veľké alternatívy AWS, napríklad Google Cloud alebo Microsoft Azure. Ani tieto služby však nie sú imúnne voči výpadkom: používatelia musia dôverovať funkčnosti týchto platforiem. Výber medzi kompromismi je nevyhnutnou súčasťou reality a dôsledky týchto kompromisov nás zasiahnu do tváre, keď nastanú problémy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me