EOS Creator: Bitcoin je transformačný, ale tiež pomalý, nákladný a obmedzený

Bitcoin

Po väčšinu života bitcoinu to bolo nepochybné. Keď Satoshi Nakamoto vypustil do sveta svoje stvorenie, digitálne meny a blockchainy boli iba konceptmi, vďaka čomu bol bitcoin prvým skutočným pokusom o vytvorenie aktíva, ktoré nie je viazané na tradičné platobné koľajnice alebo základný vládny systém..

Avšak veľa technológov a inovátorov dospelo k záveru, že môžu robiť lepšie veci, ako robil Satoshi, a vytvoriť pri tom stovky a tisíce vedľajších produktov, známejších ako altcoiny. A bohužiaľ, niektorí z týchto tvorcov kryptomien sa dostali na verejné fóra, aby upozornili na neefektívnosť bitcoinu, vyhýbajúc sa projektu, ktorý ticho spôsobil ich vznik.

Bitcoin

Brendan Blumer odstraňuje neefektívnosť bitcoinu

Brendan Blumer, výkonný riaditeľ hongkonskej spoločnosti Block.one, vývojovej skupiny, ktorá stojí za blockchainom EOS, nedávno vstúpil do fázy DC Blockchain Summit v Komore digitálneho obchodu (CODC). Zatiaľ čo bol Blumer na pódiu pre panel venovaný aplikáciám blockchainu vo vláde, podnikaní a ďalších sektoroch, priniesol bitcoin.

A to, čo musel povedať, nebolo práve veselé, ani to nesedelo krypto verejnosti.

Spolutvorca produktu EOS pripustil, že vidí bitcoin, prvú aplikáciu na kryptomenu a blockchain na svete, ako úplne transformačnú, ale že sieť má stále drastické nedostatky.

Generálny riaditeľ spoločnosti https://t.co/oxZfkUbjGr @BrendanBlumer šírenie smiešnych nesprávnych znakov o bitcoinoch pri a @DigitalChamber udalosť. pic.twitter.com/h5bB8ybC6X

– Vake (@vakeraj) 6. apríla 2019

Blumer poznamenáva, že bitcoinové transakcie v skutočnosti stoja vysoko nad transakčným poplatkom stanoveným samotným trhom baníkov, pričom skutočné náklady na spracovanie peer-to-peer prevodu môžu byť až 50 až 100 dolárov. V nasledujúcich komentároch na Twitteri Blumer pokračoval v tomto rozprávaní. Pokúšajúc sa racionalizovať komentár, podľa ktorého transakcie BTC stoja skutočne viac ako samotný poplatok, upozornil na dotácie baníkov a vysvetlil, že tieto emisie dodávok by mali skutočne zodpovedať nákladom na zabezpečenie procesov.

Potom sa pobavil pri transakčnej priepustnosti a časoch blokovania bitcoinu a vysvetlil, že prevod BTC na rovnocenného alebo obchodného partnera môže trvať jednu hodinu, aj keď limit „tri transakcie za sekundu“ ešte nie je splnený. To je samozrejme na Blumerovom konci prehnané, pretože rozsiahle prijímanie adries Segwitu umožňuje sieti spracovať až sedem transakcií za sekundu, ale jeho nespokojnosť s technickými možnosťami Bitcoinu bola objasnená.

Ale nie je presne medvedí o bitcoinoch

Zatiaľ čo Blumerove komentáre znejú, akoby v budúcnosti videl iba nevýhodu pre bitcoiny, jeho vyvrátenia z Twitteru jasne ukazujú, že to tak nie je. V tweete vydanom v polovici marca Blumer hrdo vyhlásil, že verí v rozprávanie, že bitcoin je budúcim zlatom, ak chcete – digitálnym uchovávateľom hodnoty, ktorý má vlastnosti podobné komodite.

V skutočnosti píše, že očakáva, že kryptomena v nasledujúcich dvoch desaťročiach nahradí zlato ako popredný uchovávateľ hodnoty, čo je sentiment, ktorý zastávajú dvojčatá Winklevoss, Willy Woo, Mike Novogratz a ďalšie zainteresované strany v krypto priemysle.

V priebehu nasledujúcich dvoch desaťročí, #Bitcoin nahradí #zlata ako hlavná komodita na uchovávanie hodnoty

– Brendan Blumer (@BrendanBlumer) 17. marca 2019

V reakcii na kritiku, ktorú dostal za svoj monológ na CODC, zdvojnásobil názor, že bitcoin má stále platnú, aj keď relatívne obmedzenú hodnotovú ponuku.

Blumer píše, že miluje prvú kryptomenu na svete kvôli jej potenciálu stať sa digitálnym zlatom, ale že vo svojej podstate nie je optimalizovaný na to, aby konkuroval v oblasti inteligentných zmlúv, decentralizovaných aplikácií a iných prípadov použitia. Inými slovami, vysvetľuje, že transakcie BTC môžu byť pomalé a relatívne nákladné, ale existuje dostatok priestoru na to, aby v decentralizovanom digitálnom svete mohli existovať EOS aj bitcoin..

A tak to možno chcel Satoshi Nakamoto. Ako vysvetlil Dan Held, spoluzakladateľ spoločnosti Interchange, v rozsiahlom vlákne Twitteru, tvorca bitcoinov mal pravdepodobne veľa šancí zmeniť základné pravidlá – 21 miliónov limit dodávok, desaťminútové bloky, jeden megabajtový blok atď. – jeho brainchild, ale rozhodol sa proti.