Ethereum opäť flirtuje so zasielaním bitcoinu v denných poplatkoch za transakcie

Ethereum

Bitcoin je vládnucou voľbou v rámci kryptoekonómie od začiatku ekosystému, ale Ethereum naďalej stúpa smerom ku kráľovi kopca – prinajmenšom pokiaľ to naznačuje denné transakčné poplatky.

Ethereum

„K 15. septembru mal ETH denné transakčné poplatky 182 899 dolárov v porovnaní so 185 993 dolármi za BTC,“ uviedla spoločnosť Coin Metrics pre kryptomeny poznamenal vo svojom bulletine o stave siete zo 17. septembra.

Jedná sa o 7d MA na vyhladenie grafu, ale včera to bolo dosť blízko k prevráteniu. pic.twitter.com/4d0vGHHaxM

– eric.eth (@econoar) 17. septembra 2019

To dáva sieti Etherea ešte raz do pozoruhodnej vzdialenosti od toho, že denná priepustnosť poplatkov prekračuje rýchlosť bitcoinovej siete.

Uzávierka nie je skutočne bezprecedentná, pretože spoločnosť Ethereum niekoľkokrát prekonala denné transakčné poplatky bitcoinu už v tomto roku. Napriek tomu je toto posledné priblíženie pozoruhodné, pretože sa udialo tak, že Ethereum práve 16. septembra zažilo nový rekord v histórii aktivity na svojom blockchaine..

Sieť Ethereum včera spracovala najväčšiu aktivitu vo svojej histórii. pic.twitter.com/gWxkEad6z7

– eric.eth (@econoar) 17. septembra 2019

“To znamená, že používatelia v sieti robia čoraz zložitejšie operácie,” uviedol zakladateľ DTC Capital Spencer Noon v súvisiacom vlákne na Twitteri..

Faktor Tether (USDT)

Nedávno projekt Tether presunul značnú časť aktivity stabilného mena ich menovca na ethereum blockchain.

Následná explózia aktivít spojených s USDT na étere je teda jedným z rastúcich faktorov prispievajúcich k rastúcemu dopytu po blokovom priestore platformy; začiatkom tohto mesiaca sa denné transakcie Tetheru v sieti rýchlo blížili k hranici 200 000.

To znamená, že USDT je ​​v súčasnosti zapojených do približne 20 až 25 percent všetkej činnosti na blockchaine Ethereum, pričom projekt teraz v priemere platí viac ako 20 000 dolárov za oprávnenie robiť to.

Upírovanie aktivít spoločnosti Tether však nie je zďaleka jediným dôvodom, prečo dopyt po plyne – inými slovami éter (ETH), takzvané „palivo“ siete kryptomeny – rastie, čo si všimli aj niektoré zainteresované strany v kryptomene ako Chris Burniske..

Príbeh, ktorý "je to len Tether" šoférovanie #Ethereum adopcia sa v skutočnosti nezakladá.

Tether predstavuje 20% alebo menej z spotreby plynu Ethereum. $ ETHjeho použitie je heterogénne & robustný; ľudia si práve teraz uvedomujú, aké to bolo prepredané. https://t.co/xKDj9LFz9E

– Chris Burniske (@cburniske) 17. septembra 2019

Napríklad podľa servera ETH Gas Station pre sledovanie patrí medzi najlepších 10 používateľov plynu za posledných 30 dní napríklad Oracle projekt Chainlink, decentralizovaná burza IDEX a podporovatelia kryptomeny MakerDAO..

Ako povedal Burniske, použitia sú „heterogénne & robustný. “

ETH vedie najnovšiu rally kryptoekonomiky

V období od 15. do 16. septembra sa cena éteru zvýšila z približne 190 na 200 dolárov. O deň neskôr zaznamenala druhá najväčšia kryptomena podľa trhového stropu ďalšie akútne zvýšenie, keď sa v utorok večer obchodovala až za 213 dolárov.

Prudký stúpajúci trend teraz zvýšil mincu o 17 percent za týždeň, o 8 percent za mesiac a o 7 percent za rok; nateraz zostáva projekt vzdialený od cenového maxima v roku 2019 vo výške 334 dolárov, ktoré bolo dosiahnuté v júni.

Zdá sa, že najnovší krok smerom hore pre ETH celkovo povzbudil obchodovanie s altcoinmi, pretože väčšina z 50 najlepších kryptomien prešla do zelenej polohy po tom, čo sa zdalo, že sa nákupný tlak okolo éteru rozšíril na ďalšie trhy. Je pozoruhodné, že bitcoin nemal rovnaké dočasné požehnanie, pretože kryptomena OG sa za posledné dva dni obchodovala na plochej úrovni okolo 10 300 dolárov.

Cena čerstvého éteru prichádza, keď sa optimizmus v komunite projektu vyhrieva okolo nedávneho vývoja, ako je napríklad platobný procesor BitPay, ktorý pridáva podporu pre Ethereum a Banco Santander – najväčšia španielska banka – vydáva dlhopis na hlavnej sieti Ethereum.

Nová možnosť okamžitej zmeny mierky?

Ethereum 2.0 má byť uvedené na trh budúci rok, vďaka čomu bude platforma podstatne výkonnejšia a efektívnejšia.

Existujú veci, ktoré by sa dali urobiť ešte skôr, aby sme pomohli škále éteru tu a teraz. Napríklad tím bloXroute oznámil 17. septembra, že jeho technológia BDN bola testovaná na hlavnej sieti Ethereum s pomerne pôsobivými výsledkami, a že prichádzajú ďalšie testy.

„Zaznamenali sme zvýšenie rýchlosti šírenia pre niektoré uzly o viac ako 100% pomocou nástroja bloXroute BDN, čím sme skracovali čas do prijatia blokov o viac ako polovicu,“ uviedol Eyal Markovich, prevádzkový riaditeľ spoločnosti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me