Etický kódex princípu ťaženia bude dokončený v júni 2019

Ethereum

Pochod smerom k konsenzu proof-of-stake (PoS) pokračuje podľa plánu pre sieť Ethereum.

2. mája si to počas konferencie všimol výskumník Nadácie Ethereum Justin Drake 17. výzva implementátorov „ETH 2.0“ že špecifikácia kódu pre prvú fázu prechodu PoS – s názvom „Phase Zero“ – sa mala dokončiť do 30. júna, čo je menej ako dva mesiace.

Phase Zero je prvou zo série vývojových fáz, ktoré tvoria nadchádzajúcu aktualizáciu Serenity, vďaka ktorej bude Ethereum prijímať trojicu inovačných inovácií v technológii Casper, Plasma a sharding.

Ethereum

Phase Zero bude zodpovedná za vytvorenie základu aktualizácie Serenity zavedením takzvaného Beacon Chain, ktorý uľahčí overenie platnosti bloku PoS prostredníctvom Caspera a na druhom z nich bude zdvihnutý vývoj Serenity, napr. Mechanizmus rozdelenia fázy dva.

Rovnako ako bitcoin, aj Ethereum v súčasnosti využíva ťažbu proof-of-work (PoW) na dosiahnutie konsenzu vo svojom reťazci. Ale na rozdiel od krypto siete OG stavitelia Ethereum používali program PoW iba na účely bootstrapingu pred plánovaným prechodom na PoS, ktorý je teraz obrazne na obzore.

„Na konci druhej fázy je to kompletný systém […] V súčasnosti je fáza Zero veľmi blízko k dokončeniu,“ poznamenal minulý mesiac na konferencii ETHCapetown spolutvorca spoločnosti Ethereum Vitalik Buterin..

Spomínaný Drake uviedol, že dočasné obdobie bude sústredené na dokončenie dizajnu fázy Phase Zero:

“Pokračujem v jemnom česaní Phase Zero v rámci prípravy na zmrazenie špecifikácií, na ktoré zameriavame 30. júna.” Stále sme na dobrej ceste […] prechádzajú zjednodušeniami, ktoré sú vynikajúce a proces jemného česania slúži aj na hľadanie konečných chýb. “

Už v januári vývojová komunita pre Ethereum prvýkrát zverejnila vydanie Serenity spec v0.1, ktoré bolo hostiteľom úvodných návrhov ETH 2.0. Odvtedy sa rozvíja povesť o blížiacej sa dlho očakávanej zmene PoS projektu.

Dnes si pripomíname úplne prvé vydanie verzie ETH2.0. Gratulujeme všetkým! &# 127881; https://t.co/8lh2x0TPyJ

– tchain.eth (@terencechain) 31. januára 2019

Justin Drake poznamenal počas 17. výzva implementátorov „ETH 2.0“ že sa očakáva, že špecifikácia kódu pre prvú fázu prechodu PoS – s názvom „Phase Zero“ – bude hotová do 30. júna, čo je menej ako dva mesiace.

„Fáza 0 vo verzii 0.1 je relatívne úplná a blíži sa stabilná,“ deklarovala vtedajšia špecifikácia verzie 0.1.

Ethereum bolo v poslednej dobe na titulkách

Ethereum sa v roku 2019 zatiaľ tešilo veľkému úspechu v podnikaní.

Vo februári bankový gigant JP Morgan oznámil, že jeho mince JPM budú vydané v spoločnosti Quorum, Morganovej povolenej pobočke Ethereum. Minulý mesiac veľká francúzska banka SocGen vydala tokenizovaný dlhopis prostredníctvom Etherea a Samsung údajne začal pracovať na tom, čo môže byť súkromnou vidličkou blockchainu.

V apríli tiež účtovná elektráreň „Veľkej štvorky“ EY zverejnila ako public domain protokol Nightfall – transakčný systém s nulovou znalosťou (ZKP), ktorý umožňuje podnikom uskutočňovať súkromné ​​transakcie na verejnej sieti Ethereum.

Niektoré veľké parochne tiež videli zvedavosť. Tento týždeň sa generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX spýtali Vitalika Buterina, čo by sa malo vyvinúť na ethereum, a Buterin zaviazal radom pozoruhodných možností.

Oddialenie, zúčastnené strany v komunite si lámu hlavu nad tým, ako najlepšie zaktualizovať udržateľnosť medzi vývojármi otvorených zdrojov pracujúcimi na ethereu, pričom v posledných týždňoch sa diskutovalo o možnostiach ako financovanie blokovou emisiou, nezávislé decentralizované autonómne organizácie (DAO) a mikrodonácie..

Ďalšou dynamikou, ktorá spôsobila, že si navrhovatelia ETH nedávno zatrpkli, bola navrhovaná zmena konsenzu ProgPoW.

Prispievateľská skupina Ethereum Cat Herders, ktorá je považovaná za prostriedok na zmiernenie ťažiarov ASIC počas dní labutej piesne reťazca ETH 1.0 PoW, zabezpečila audit kódu ProgPoW. Ak budú vykonané všetky kontroly, je cieľom tohto kódu implementovať Pripravovaná aktualizácia údržby Istanbulu spoločnosťou Ethereum.

Trochu rozruchu spôsobila aj nová aktualizácia ethereum.org webovú stránku. Mnoho z nich uviedlo, že tento web je už dávno potrebné na premenu, kritici však tvrdia, že jeho redizajn zostal veľmi žiadaný. Ďalšie opravy možno príde v naturáliách.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me