Krypto divízia spoločnosti Facebook prináša spoločnosti Uber, Visa a PayPal ako podporovateľom globálne peniaze

Facebook

Tradičné fintech firmy, s výnimkou bitcoinového učenca Jack Dorsey’s Square, prijímali kryptomeny pomaly. Zatiaľ čo PayPal fušoval do arény a minulý rok údajne uviedol na trh digitálny token pre interné testovanie, firmy ako Visa, Mastercard a podobné subjekty váhali, či sa majú pustiť do tohto procesu..

V skutočnosti výkonný riaditeľ spoločnosti Mastercard minulý rok označil kryptomenu za „haraburdu“ s odvolaním sa na nedostatok transparentnosti a nesúlad s tradičnými financiami. To sa však rýchlo mení, a to vďaka správam, že vyššie uvedené firmy investujú do hry digitálnych aktív Facebooku.

Facebook

Spoločnosť Facebook investuje do spoločností Uber, Visa, PayPal pre podnikanie

Nahlásené V utorok najskôr Wall Street Journal, tri veľké fintech spoločnosti sa snažia investovať pravdepodobného konkurenta do svojich vlastných služieb. Tento konkurent, ako už bolo uvedené, je vpádom spoločnosti Facebook do odvetvia kryptomien.

The Journal, s odvolaním sa na zdroje známe ako bežné, tvrdí, že Visa, Mastercard, PayPal, nedávno „IPOed“ Uber, Stripe a ďalšie známe mená v odbore financie / technológie prispejú sumou približne 10 miliónov dolárov subjektu, ktorý vládne mincu..

Tento kapitál sa použije na nákup aktív určených na krytie kryptomeny, ktorá bude s najväčšou pravdepodobnosťou stabilnýcoin viazaný na kôš fiat mien. Táto suma 10 miliónov dolárov je v súlade s nedávnymi správami, ktoré odhalili, že Facebook bude účtovať túto osemcifernú sumu tým, ktorí chcú prevádzkovať uzly kryptomeny.

Táto nedávna správa, ktorá prichádza po zvestiach naznačujúcich, že Facebook diskutuje s gigantmi, ako je Visa, bola vypustená tesne pred predpokladaným dátumom vydania 18. júna whitepaperu „Globalcoin“, názvu kryptomeny. Keďže Blockonomi sa vo veľkej miere zaoberá, bude Globalcoin pravdepodobne súkromnou kryptomenou, ktorá umožňuje nízkonákladový, rýchly a bezhraničný prevod hodnoty medzi miliardami klientov Facebooku.

Globalcoin na zvýšenie kryptomeny, pomoc pri adopcii bitcoinu

Niektorí sa však bez ohľadu na presnú povahu Globalcoinu odvážili, že jeho uvedenie na trh bude najväčším katalyzátorom prijatia bitcoinu – a teda ceny – v histórii tohto odvetvia. Spencer Bogart z Blockchain Capital podrobne rozobral svoje myšlienky na túto tému Twitter vlákno. Stručne a stabilne, stablecoin patrí „medzi najdynamickejšie vonkajšie zadné vetry pre bitcoiny v rokoch 2019/2020“. Bogart dodáva, že jediným väčším katalyzátorom rastu BTC bude kvantitatívne uvoľňovanie (inflačná fiškálna politika), ktoré nazýva „oživený tlak medzi centrálnymi bankami na globálne ľahké peniaze“..

Či už je to dobré alebo horšie, krypto úsilie Facebooku patrí medzi najdynamickejšie vonkajšie zadné vetvy bitcoinu v rokoch 2019/2020 (na vrchole iba opätovným oživením tlaku centrálnych bánk na ľahké peniaze na celom svete)

1 /

– Spencer Bogart (@CremeDeLaCrypto) 11. júna 2019

Vysvetľujúc dôležitosť globálnych mincí spoločnosti Facebook, Bogart vysvetľuje, že podniková kryptomena „zmierňuje najväčšie trenice pri získavaní digitálnych aktív“ tým, že umožňuje veľmi ľahko sa dostať do tohto ekosystému. Akonáhle je fiat pridelený Globalcoinom, investor predpokladá, že hodnota môže ľahko prúdiť medzi ekosystémom Facebooku a niečím podobným, povedzme, bitcoinom alebo ethereom. On píše:

„Spoločný tlak spoločnosti Facebook na prijatie digitálnych aktív a vytvorenie obehového hospodárstva je skvelé, pretože rieši tento trecí bod. Akonáhle ľudia vlastnia / zarábajú digitálne aktíva, je relatívne triviálne prejsť z napríklad USDC na BTC. “

Dôležité je tiež to, že Globalcoin bude katalyzovať rast infraštruktúry kryptomien a bude tlačiť na spoločnosti, aby budovali všetko od úschovy a služieb peňaženky po opatrenia na zabezpečenie súladu a výmeny. V skutočnosti investor predpokladal, že akonáhle Globalcoin zasiahne hlavný prúd, „veľké finančné inštitúcie“ budú motivované, aby sa pripojili k rozbehnutému vlaku.

Nie bezchybný

Mnoho ľudí však stále vidí problémy s Globalcoinom. Najdôležitejšie sú problémy so súkromím a vládnym dohľadom. Len druhý deň bol Mark Zuckerberg uvrhnutý do ďalšieho škandálu týkajúceho sa súkromia používateľov jeho tvorby.

E-maily zverejnené v stredu v časopise Journal odhalili, že Zuckerberg bol zapojený do „potenciálne problematických praktík ochrany súkromia“. All-star Silicon Valley konkrétnejšie spomenul problémy s ochranou súkromia v e-mailoch, čo zjavne zdôrazňovalo, že tieto situácie pozorne sledoval.

Ide o to, že najdlhšie Facebook konal pomaly, pokiaľ ide o zastavenie problémov v oblasti ochrany súkromia. A niektorí sa obávajú, že táto zdanlivá nedbanlivosť môže v prípade Globalcoinu pokračovať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me