Kryptomena: Rok 2019 bude pravdepodobne rokom „regulácie“

Regulácia kryptomeny

Keď sa budeme blížiť k roku 2019, môžeme očakávať, že v novom roku narastie regulácia na nezmerateľnú dĺžku?

Aj keď je „nemerateľné“ nadhodnotenie, je pravdepodobné, že regulácia kryptomeny sa nepochybne stane veľkým ťahom pre organizácie ako Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) a ďalšie finančné orgány po celom svete. Bez ohľadu na to, či sa spoločnosť riadi pravidlami SEC, alebo nie, súčasné nariadenia si už teraz vyberajú veľkú daň zo súčasných obchodov s kryptomenami a v novom roku sa to pravdepodobne desaťnásobne zvýši..

Regulácia kryptomeny

Základ sa nadobro zatvára

Posledný obeťou registrácie cenných papierov protokoly je Basis, projekt kryptomeny, ktorý v apríli získal približne 133 dolárov zo sortimentu „významných“ investorov. Minulý štvrtok spoločnosť oznámila, že natrvalo zatvára svoje dvere a vracia späť všetkým, ktorí sa pred ôsmimi mesiacmi zaviazali, že do svojich prevádzok sľúbia peniaze.

Spoločnosť uvádza ako veľký problém súčasné nariadenia o cenných papieroch. Nader Al-Naji – výkonný riaditeľ spoločnosti Intangible Labs, materskej spoločnosti spoločnosti Basis, vysvetlil v nedávnom vyhlásení:

„Bohužiaľ, to, že sme museli na systém aplikovať americké nariadenia o cenných papieroch, malo vážny negatívny dopad na našu schopnosť spustiť Basis. Preto smutne zdieľam správu, že sme sa rozhodli vrátiť kapitál našim investorom. To tiež, žiaľ, znamená, že dôjde k ukončeniu projektu Basis. Keď regulačné pokyny začali časom unikať, naši právnici dospeli ku konsenzu, že neexistuje spôsob, ako sa vyhnúť stavu cenných papierov. “

V tom čase pracoval Basis na novom druhu stabilnej mince.

Chcete, aby krypto zostalo legitímne??

Situácia predstavuje obojstrannú rovinu. Na jednej strane je pravdepodobné, že súčasné aj budúce nariadenia budú brzdiť inováciu. Možno uvidíme ďalšie spoločnosti, ktoré zatvárajú svoje brány, zatiaľ čo iné sa vyhýbajú úplnému otvoreniu. Kryptomena pravdepodobne prejde prechodným obdobím, v ktorom tí, ktorí si „nemôžu dovoliť“ hrať podľa pravidiel, zmiznú v zabudnutí..

Čo je Howeyov test

Prečítajte si: Čo je Howeyov test?

Jednou z najväčších sťažností okolo kryptomenovej arény je zároveň to, že nemá legitimitu, ktorú si údajne zaslúži. Ak to bude možné zvrátiť, môžeme vidieť, že na trh vstúpi viac inštitucionálnych hráčov a prinesie bitcoiny a ich kryptobratrancov do nových výšin. Na získanie legitimity musia menšie spoločnosti, ktoré buď nemôžu, alebo nebudú dodržiavať súčasné zákony týkajúce sa bezpečnosti, prevádzky a ochrany zákazníkov, odísť inam a krypto priestor si môže získať pozornosť, ktorú každý chce mať..

Medzitým na celom svete …

SEC je iba jedným príkladom toho, že riadiaci orgán zasahuje proti problémom súvisiacim s kryptomenami. Zaznamenávame rovnaké kroky po celom svete. Napríklad v Taliansku Commissione Nazionale per la Societa e la Borsa (CONSOB) – ktorá funguje veľmi podobne ako SEC v USA – sa presunula na ochranu investorov umiestnením 90-dňových zastavení na dva „prvotriedne vyzerajúce“ projekty počiatočnej ponuky mincí (ICO).

V nedávnom oznámení organizácia zverejnila zoznam webov a stránok na Facebooku, ktoré podľa úradov predávajú falošné alebo podvodné tokeny vrátane tokenov Bitsurge a certifikátov Green Energy. Prvý z nich napríklad sľubuje investorom garantované výnosy zhruba šesť percent mesačne.

Posledne menovaný je údajne podporený pozemkami dažďových pralesov na Kostarike, ktoré sa predajú za zhruba 80 percent nad trhovú hodnotu, pričom údajne každý rok zarobia investorov približne šesť percent, rozdelených okolo 0,5 percenta každý mesiac.

Hongkong zdvíha ante

3 000 míľ ďaleko v Hongkongu sa komisia pre cenné papiere a burzy (SFC) v krajine zaviazala, že zastaví falošné ICO a hovorí, že to všetko zlepší jej reguláciám kryptomeny v nasledujúcich mesiacoch. Až do tohto okamihu bol Hongkong jedným z miernejších regiónov v Ázii, pokiaľ ide o operácie s kryptomenami, ale to môže byť na pokraji zmien.

Daisuke Yasaku – výskumný pracovník v Daiwa Institute – je presvedčený, že to bude pre krajinu škodlivé a môže to spôsobiť, že sa niektoré kryptografické podniky zbalia a presunú inam:

„Náklady na predpisy budú vysoké. Požiadavky iniciatívy SFC sa môžu pre niektorých operátorov javiť ako príliš zaťažujúce. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me