Kryptomeny: Dary na politickú kryptomenu boli v Japonsku v poriadku

Japonsko

Dary kryptomeny na politickej scéne oficiálne boli nasvietené na zeleno v ázijskej superveľmoci Japonska.

Vyplýva to z tlačovej konferencie z 8. októbra, ktorú poskytla národná ministerka vnútra a komunikácie Sanae Takaichiová a na ktorej konzervatívny japonský politik verejne objasnil, že kryptomeny nie sú regulované zákonmi o kontrole politických fondov v krajine, pretože nejde o „peňažné peniaze“. ako fiat meny alebo cenné papiere.

Japonsko

Vzhľadom na to, že kryptomeny nepatria do týchto konkrétnych kategórií, môžu japonskí občania darovať neobmedzené sumy kryptomien domácim politickým osobnostiam alebo príčinám bez regulačných obmedzení, čo je dynamika, ktorá nie je podobne možná pre tradičné peniaze podľa vyššie uvedenej stálej legislatívy..

Na veciach peňazí: V súčasnosti nie je potrebné zverejňovať informácie o minciach

Pretože kryptomeny nie sú pokryté národným zákonom o kontrole politických fondov, Takaichi poznamenal, že príjemcovia nebudú musieť ani zverejňovať rozsah akýchkoľvek darov kryptomeny, ktoré dostávajú.

V súčasnej podobe sa tento nedostatok požadovaného zverejnenia môže javiť ako medzera alebo dozretie pre korupciu, ale je tiež pravdepodobné, že pravidlá zverejňovania informácií neskôr vzniknú, keď sa budú čoraz viac prijímať kryptomeny. V dohľadnej budúcnosti sa však ešte len uvidí, aké populárne budú politické dary v kryptomene v krajine.

Samozrejme, v posledných rokoch sa Japonsko ukázalo ako popredný svetový uzol v oblasti využívania a inovácie kryptomien, takže ázijská veľmoc má spravodlivý podiel používateľov kryptomien. Mnohí z týchto používateľov sú však v súčasnosti predovšetkým investormi, takže pravdepodobne nebudú môcť rýchlo minúť svoje mince. Ako David Otto, mediálny koordinátor Japonskej konferencie blockchain, pre Forbes povedal začiatkom tohto roka:

„[Japonsko] má veľa investorov, ktorí hľadajú nové príležitosti na investovanie v krajine, ktorá má veľmi nízku federálnu úrokovú sadzbu, dokonca niekedy dosahuje záporné úrokové sadzby. Tieto dva faktory vyvolali záujem o kryptomeny a kryptomeny ako spôsob, ako môže Japonsko formovať budúcnosť kryptomien. “

Iróniou je, že podľa nových poznámok ministra Takaichiho možno kryptomeny legálne použiť na peňažné dary na politické účely v Japonsku, ale domáca vláda tam formálne nepovažuje tieto aktíva za peniaze a domáci používatelia to pravdepodobne nebudú horlivo ich míňať ako peniaze.

Vymyslite to ako ďalšie miesto, kde sú krypto de facto peniaze, ale nateraz nie de iure peniaze.

Japonsko má vplyv na globálnu kryptomenu

Bohužiaľ, dary politickej kryptomeny sú v Japonsku oficiálne spravodlivou hrou. Národ sa tak pripája k Spojeným štátom americkým, ktorých kontrolný pes pre financovanie kampaní – Federálna volebná komisia – prvýkrát schválil kryptografické dary ešte v roku 2014.

Ako členovia bloku Skupiny dvanástich „G12“ majú obe krajiny obrovský vplyv na svetovej scéne a štáty z celého sveta v súčasnosti sledujú, čo tieto mocnosti robia v oblasti regulácie kryptomeny..

Ich príslušné rozhodnutia umožniť politické dary kryptomeny nepochybne ovplyvnia ostatné národy, aby aspoň zvážili nasledovanie tohto prípadu.

Devcon 5 má éterické bzučanie v Japonsku aj mimo neho

Zainteresované strany komunity Etherea sú tento týždeň očami Japonska, pretože stavitelia a navrhovatelia platforiem inteligentných kontraktov zostúpili na japonskú Osaku na každoročné zhromaždenie Ethereum.

Na konferencii sú zoradené desiatky hlavných rečníkov, ako aj stovky sprievodných akcií, moderátorov „Lightning Talk“ a praktické workshopy. Niektoré z vplyvných osobností, ktoré sú hlavnými predstaviteľmi dohovoru zameraného na inovácie, zahŕňajú technické opory spoločnosti Ethereum, ako sú Karl Floersch, Vlad Zamfir a Vitalik Buterin..

A aj keď veľké otázky týkajúce sa budúceho pána platformy na tohtoročnom Devconi pred hlavným upgradom „Serenity“, ktorý sa začne budúci rok, atmosféra bola zatiaľ nadšená a dokonca bezstarostná, najmä ak sa na slávnostiach objavila psia inšpirácia Dogecoinom indikácia.

Zábavný okamih v Devcon: obrovský dav sa ukázal urobiť si selfie s originálnym Doge Shiba. pic.twitter.com/pS7YchZ9VG

– Alex Van de Sande (avsa.eth) (@avsa) 8. októbra 2019

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me