Next Gen: Vládnuci DeFi Champs Maker predstavil nové „V2“ blockchainové Oracle

Výrobca Dai

Tento týždeň spoločnosť Maker, tím stojaci za populárnym Dai stablecoinom, oznámila svoju ďalšiu generáciu “V2” Oracles.

Je to veľký vývoj pre ekosystém Ethereum DeFi, pretože na prvú vlnu Oracles spoločnosti Maker, ktorá sa pôvodne začala v lete 2017, sa mohla spoľahnúť celá rada populárnych aplikácií Ethereum dApps. To znamená, že V2 sa stane oveľa populárnejším.

Výrobca Dai

Laicky povedané, Oracle je špeciálna dátová služba, ktorá umožňuje blockchainovým inteligentným zmluvám interagovať s off-chain „dátami z reálneho sveta“, ako sú cenové kanály. Pôvodné Oracles spoločnosti Maker slúžili ako základ pre automatické požičiavanie dApp spoločnosti Maker CDP, ktoré sa stalo čoraz väčším hitom v kryptoekonómii: viac ako 50 percent všetkej hodnoty, ktorá je v súčasnosti uzamknutá v dApps, je zamknutých v Maker CDP za DeFi Pulse.

Samozrejme, jedna spojená obava? Úvodné Oracles výrobcu sú potenciálnym jediným bodom zlyhania CDP a iných dApps. Pri predstavení svojho produktu Oracles V2 tak spoločnosť Maker ukázala cestu k tomu, ako ešte viac decentralizovať svoj ekosystém a optimalizovať svoju technológiu „na škálovateľnosť, decentralizáciu, odolnosť, latenciu a náklady“.

Decentralizácia infraštruktúry Oracle je rozhodujúca pre zníženie systémového rizika v zásobníku DeFi. Tím 0x Core je nadšený, že podporuje @MakerDAO ekosystém spustením externého zdroja! &# 128302; https://t.co/BGLHTBWmIV

– 0x (@ 0xProject) 3. september 2019

Štvordielna evolúcia

Spoločnosť Maker vo svojom oznamovacom príspevku uviedla, že do uskutočnenia Oracles V2 budú zapojené štyri návrhy týkajúce sa riadenia komunity.

Návrhy sa zaoberajú možným pridaním nových zdrojov DeFi Partner Feeds a vývojom „Mandátu Oracle Team“, „Oracle Governance Framework“ a „Oracles Incentive Restructuralisation“.

Pozdravte našu budúcu generáciu Oracle &# 128526;

S pomocou niektorých z najlepších projektov v ekosystéme chceme urobiť z Maker Oracles chrbticu decentralizovaného financovania. https://t.co/V9iYESjmpC

– &# 128121; Mariano Conti | conti.eth (@nanexcool) 3. septembra 2019

Pokiaľ ide o partnerov, spoločnosť Maker uviedla, že požiada voličov MKR, aby rozhodli, či by sa projekty Ethereum 0x, Gnosis, dydX a Set Protocol mali stať novými poskytovateľmi informačných kanálov v systéme V2. V minulosti sa spoločnosť Maker pri svojich informačných kanáloch spoliehala na 14 pseudonymných osôb. Ak by sa hlasovalo, tieto štyri projekty by mohli ďalej posilniť a decentralizovať systém spoločnosti Maker.

„Organizácie sú oveľa odolnejšie proti nátlaku, majú zdroje na boj proti zlomyseľným činiteľom a majú ohrozenú reputáciu,“ vysvetlili tvorcovia Dai..

Návrh Oracle Team Mandate uvidí voličov MKR, ktorí si vyberú, aké zodpovednosti bude mať „delegovaná strana“ pri uľahčovaní „správy a technického rozvoja spoločnosti Oracles“. Rovnako návrh rámca Oracle Governance Framework pomôže načrtnúť „práva a povinnosti správy spoločnosti Maker vo vzťahu k spoločnosti Oracles“.

A konečne, návrh Oracles Incentive Restructuralisation sa snaží upraviť spôsob, akým sú kompenzační partneri spoločnosti Maker kompenzovaní za ich úsilie.

Generálna oprava Oracle je predovšetkým jedným z nevyhnutných krokov, ktoré spoločnosť Maker načrtla pri prechode svojej komunity na Multi-Collateral Dai (MCD), ktorá umožní používateľom zaistiť CDP alebo zaistené dlhové pozície kryptomenami nad rámec iba etheru (ETH). Niektoré z úvodných tokenov v prvom kole MCD zahŕňali 0x (ZRX), Augur (REP) a token základnej pozornosti (BAT).

Going Off the Chain: Key Change Under the Hood

V nových komentároch Camily Russo k bulletinu The Defiant vysvetlil majster spoločnosti Maker v spoločnosti Oracle Mariano Conti, ako bude systém V2 podstatne efektívnejší ako V1 vďaka technológii mimo reťazca:

„V súčasnej verzii pre každú zmenu ceny musí každý z informačných kanálov odoslať transakciu do blockchainu a je veľmi neefektívny. V novej verzii existuje sieť mimo reťazca, kde všetky tieto kanály komunikujú, a existujú prenosové systémy, ktoré zhromažďujú tieto údaje a odosielajú jednu transakciu s cenami všetkých, takže je lacnejšia, odolnejšia a oveľa dôveryhodnejšia, najmä keď je sieť preťažená. “

Na otázku spoločnosti Russo, či budú mať tieto vysielače stimulované, Conti uviedol, že bude na držiteľoch MKR, aby si nakoniec vybrali spôsob ich kompenzácie, aj keď bol navrhnutý systém whitelistingu, ktorý by sa mohol spoliehať na platby predplatného Oracle, ktoré platia sprostredkovateľom. Maker Foundation nateraz vypláca pôvodným 14 poskytovateľom údajov mesačne.

“Nadácia chce nakoniec ustúpiť,” poznamenal Conti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me