Novo spustené decentralizované trhovisko rozširuje ponuku

Particl

Súkromné, „neohroziteľné“ Particl trh práve otvoril niekoľko nových kategórií produktov v snahe získať pre svoj ekosystém viac používateľov.

Oznámené staviteľmi projektu na ochranu súkromia 27. augusta, nové kategórie zahŕňajú elektroniku, kozmetické výrobky a ďalšie. Trhovisko Particl, ktoré je sústredené okolo mince na ochranu súkromia PART, bolo práve spustené 12. augusta a jeho najnovšia expanzia prichádza ako súčasť jeho rozvinutého zavádzania.

Particl

Particl, ktorý je podporovaný poradcami ako evanjelista bitcoinov Charlie Shrem a renomovaný filipínsky bitcoinový podnikateľ, sa dá najlepšie chápať ako triáda: kryptomena, trh typu peer-to-peer a základná blockchainová platforma.

“Kľúčových poradcov ako Charlie a Miguel priniesli projektu Particl skutočnú hodnotu, pretože im poskytli rozsiahle skúsenosti a vedomosti o počiatočnom priestore bitcoinu, aby pochopili cieľové publikum a posúdili životaschopnosť aplikácie na nakupovanie kryptomeny zameranej na súkromie,” marketing Particl a vedúci stratégie Paul Schmitzer uviedol v správach. 

Názov hry pre projekt je nepochybne súkromie. Samotný token PART sa spolieha na kryptografické inovácie ochrany súkromia, ako sú Bulletproofs a RingCT. Táto dynamika umožňuje zákazníkom komunikovať s dodávateľmi priamo a anonymne.

Na zachovanie integrity týchto decentralizovaných interakcií sa trh projektu spolieha na systém úschovy dvojitého vkladu „Mutually Assured Destruction“. Predajca aj kupujúci zabezpečujú predaj pomocou tokenov PART pomocou inteligentnej zmluvy. Tieto tokeny sa uvoľnia späť, akonáhle sa transakcia dohodne alebo spáli v spore, aby sa stimuloval podvod.

V rámci ponúk novej kategórie sa tím Particl snaží zdokonaliť získavanie zákazníkov prostredníctvom systému nízkych poplatkov, ktorý podľa neho umožňuje predajcom znižovať ceny a zároveň dosahovať lepšie ziskové marže, ako keby predávali svoje produkty na bežných platformách ako eBay alebo Amazon.

Žiaden únik súkromia tretích strán

Používanie bežných platobných koľajníc, ako sú karty, vedie k úniku vašich údajov od spoločností tretích strán, ktoré chcú tieto údaje zúročiť ich predajom inzerentom. Je to katastrofa pre súkromie.

Napríklad publicista Washington Post Geoffrey Fowler sa nedávno pokúsil kúpiť banány dvoma kartami: novou kartou Apple Card a vízom Amazon Prime Rewards Visa. Fowler zistil, že celý rad rôznych druhov spoločností prijal jeho súvisiace údaje.

Keď fejtónista pretiahol jeho "Apple Card" iba raz jeho údaje speňažilo 6 spoločností:

* Banka (priamy marketing)

* Sieť kariet ("prehľady údajov")

* Obchod ("profilu")

* Potiahnite terminály ("profil")

* Mobilná peňaženka (umiestnenie)

* E-mail (nákup databázy)https://t.co/VwGTCHHIYf

– MG (@MishaGuttentag) 26. augusta 2019

Ako uviedol Fowler:

„Nedávne titulky o Facebooku a Equifaxe otvorili oveľa viac očí tomu, ako súkromie ovplyvňuje náš život nepredvídanými spôsobmi. Ostatné podniky by to mali brať ako varovanie: Dáta sú novou spoločenskou zodpovednosťou firiem. “

Particl nie je prvým decentralizovaným trhom a nebude posledným, ale jeho model prichádza v tomto duchu – s mysľou na to, aby sa transakcie sprostredkovateľskej spoločnosti dezintermediovali natoľko, že spoločnosti tretích strán nemôžu z diaľky posúvať naše údaje a predávať ich uchádzači s najvyššou ponukou.

„Pomocou kombinácie technológií P2P a blockchainu môže Particl Open Marketplace poskytnúť preukázateľne súkromný nákupný zážitok, ktorý zabezpečí, že žiadna užívateľská dáta nebude možné vytvoriť alebo zhromaždiť inou stranou, než s ktorou obchodujete,“ poznamenal vyššie tento mesiac Schmitzer.

Sila odolná voči cenzúre

Pretože je trh Particl decentralizovaný, tím spoločnosti Particl pristupuje k nezákonným obchodom tak, že obchodníkom dáva zodpovednosť za ich zverejnenie produktu..

Decentralizované trhy však nemôžu byť iba rozbočovačom pochybných obchodov. Môžu to byť centrá voľného a spravodlivého obchodu vo všeobecnosti. Zvážte, ako peer-to-peer kryptoburza Hodl Hodl práve rozšírila svoje služby na čínskych používateľov – doteraz uväznených za „Veľkým čínskym firewallom“ – úpravou nastavení Google reCAPTCHA.

Títo používatelia môžu teraz pokračovať v obchodovaní podľa vlastného želania aj v autoritárskom prostredí. Je to mocná voľba, pretože to môže byť populárna kontrola proti všetkým moderným tyranským režimom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me