Nový rok, nové BTC: bitcoin dosiahol v roku 2019 zatiaľ najvyššiu cenu

Zisk ceny bitcoinu

Najvýznamnejšia kryptomena kryptomeny v roku 2019 zaznamenala zatiaľ najvyššie zhodnotenie.

1. apríla sa cena bitcoinu (BTC) skonsolidovala nad hranicu 4 000 USD, pretože nákupný tlak vytlačil kryptomenu OG okolo 4 100 USD a potom v skorých hodinách 2. apríla na istý čas smerom k 5 000 USD.

Zisk ceny bitcoinu

Prudký vzostupný trend, ktorý je podporený denným objemom obchodu 10 miliárd dolárov, prichádza v okamihu, keď hlavné aktíva ekosystému kryptomeny boli v posledných týždňoch relatívne neprchavé, najmä trhy BTC boli od decembra 2018 bočné..

Momentálne bliká na každom termináli agentúry Bloomberg &# 128293; pic.twitter.com/TAaBaWDQW6

– Yuji Nakamura (@ ynakamura56) 2. apríla 2019

Cena bitcoinu môže stále klesnúť o viac ako 70 percent zo svojho historického maxima tesne nad 20 000 dolárov na konci roku 2017, ale náhly prudký nárast mince v kombinácii s nedávno sa zlepšujúcimi náladami vo vesmíre nepochybne vyvolajú špekulácie o tom, že medvedí cyklus kryptotrhu, ktorý začala vlani v januári, klesá.

Kam odtiaľ v krátkodobom horizonte bude smerovať hodnotenie BTC, sa ešte len uvidí, hoci strednodobý optimizmus v kryptomene by mohol rásť, ak obchodníci vezmú posledný krok bitcoinu na znak toho, čo príde v roku 2019.

To bude určite závisieť od toho, či si bitcoin bude môcť dočasne udržať podporu vyššiu ako 4 000 dolárov.

Spike v transakciách za posledný týždeň

Zaujímavou koreláciou s čerstvým rastom ceny bitcoinu bol v posledných dňoch prudký nárast transakcií BTC.

#bitcoin sieť je dnes zaneprázdnená! https://t.co/QFueructXe

– Peter Smith (@OneMorePeter) 1. apríla 2019

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ blockchainu Peter Smith na svojom Twitteri, kde zdôraznil, že 1. apríla došlo k prekročeniu viac ako 51 000 transakcií memoinu v bitcoinoch – čo bola suma, ktorá za jeden týždeň znamenala nárast aktivity približne o 3 300 percent.

Prečo došlo k takémuto náhlemu návalu transakcií, je nateraz otvorená otázka. Jedným z možných prispievajúcich faktorov môže byť to, že nedávna konsolidácia ceny bitcoinu nad 4 000 dolárov jednoducho priniesla viac obchodníkov späť do ich portfólia.

Argument pre bitcoin sa naďalej formuje

Spoločnosť Visa môže v súčasnosti ponúkať podstatne vyššiu priepustnosť za sekundu ako bitcoiny, ale obe platobné siete pristupujú k konceptu peňazí drasticky odlišnými spôsobmi, a to je dôležitá dynamika, ktorú treba brať do úvahy pri každom pokuse o zhodnotenie BTC..

Samozrejme, treba spomenúť, že obe siete sa neustále vyvíjajú – niekedy stabilne a niekedy náhle – a že konkurencia medzi nimi je plynulá, ak nie asymetrická..

To znamená, že bitcoin si v tejto konkurencii neurobil zle, ak to naznačuje objem transakcií projektu v roku 2018.

Keďže minulý rok bolo spolu s bitcoinom prevedených ohromujúcich 3,4 bilióna dolárov, rozhodli sme sa porovnať bitcoin s tradičnými platobnými systémami a výsledky sú veľmi prekvapivé.

Kliknutím na odkaz nižšie si prečítate celú štúdiu! https://t.co/QxAjZrzeyb

– DataLight (@DataLightMe) 1. apríla 2019

Podľa a nová správa od spoločnosti DataLight, ktorá sa zaoberá analýzou dát v oblasti kryptomeny, bola priemerná suma bitcoinových transakcií v roku 2018 41 615 dolárov – čo je oveľa rádovo vyššia hodnota ako priemerná veľkosť transakcie spoločnosti Visa, ktorá v rovnakom rozpätí predstavuje 90 dolárov. Vedci spoločnosti uviedli:

„V roku 2018 bol priemerný objem transakcií s bitcoinmi 450-krát vyšší ako priemer spoločnosti Visa, zatiaľ čo celkový objem 3,4 biliónov dolárov prevedených pomocou bitcoinu v roku 2018 je 5,8-krát vyšší ako v prípade PayPalu.“

Priemerná veľká veľkosť transakcie v bitcoinovej sieti naznačuje, že je populárna „pre väčšie, pravdepodobne medzinárodné platby“ podľa DataLight. Je pozoruhodné, že sieť s celkovým objemom transakcií 3,4 bilióna dolárov v minulom roku dostala kryptomenu do relatívnej štrajkovej vzdialenosti od transakcií v hodnote 11,2 biliónov dolárov, ktoré potom Visa uskutočnila..

Stále existuje priestor na rast, ak nová investičná „bitcoinová“ poistná zmluva investičného riaditeľa spoločnosti Ikigai Travis Kling op-ed ponúka akékoľvek indície.

Thererin, Kling vnímavo poznamenal:

„Dnes sú globálne zásoby zlata v hodnote 8 biliónov dolárov. Ak sa svet rozhodne, že bitcoin je nadradeným uchovávateľom hodnoty nad zlatom, cena bitcoinu sa pravdepodobne zo súčasnej úrovne výrazne zvýši. Medzitým centrálne banky a vlády na celom svete dokazujú, že je nevyhnutne potrebné, aby zvrchovaná, pevne obmedzená ponuka, globálne, nemenné, decentralizované a digitálne uchovávanie hodnoty. “

A s možnosťou získať ročné výnosy z investícií prostredníctvom uzlov druhej vrstvy Lightning Network sa zdá, že dlhodobá budúcnosť bitcoinov je bezpečne zameraná na ďalšie dozrievanie.

Výskumu BitMEX sa podarilo spustením uzla Lightning dosiahnuť ročnú návratnosť investícií vo výške takmer 1% (z nášho zostatku na výstupnom kanáli) na základe najvýnosnejšieho segmentu poplatkov. pic.twitter.com/ph2xzBBP7t

– BitMEX Research (@BitMEXResearch) 27.03.2019

Na veci je v každom prípade ešte veľmi skoro. A táto dynamika je súčasne nevýhodou a požehnaním pre kryptomenu genesis.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me