Prelomenie starých peňazí: Prekonanie medzery v kryptomene UX

Kryptomena UX

Vychovať dieťa, ako sa hovorí ľudovo, trvá dedina.

Dedinu tiež vyžaduje, aby z najlepších blockchainových projektov, ako sú Bitcoin a Ethereum, spravila bašty čoraz užitočnejšej verejnej infraštruktúry. V ekosystémoch týchto projektov sú vítané zainteresované strany z rôznych oblastí – nielen preto, že tieto priestory sú bez povolení, ale aj preto, že je potrebné vykonať množstvo odborných prác..

Programátori, produktoví manažéri, právnici, spisovatelia, prekladatelia, čo si spomeniete – v kryptomene „všetci na dosah ruky“ je v súčasnosti veľmi potrebných veľa typov kvalifikovaných pracovníkov..

Kryptomena UX

A hoci pre mnohých v blockchainovej aréne nie je žiadnym tajomstvom, jedným z druhov kvalifikovaných pracovníkov, ktorí sú tu veľmi žiadaní a stojí za to ich zodpovedajúcim spôsobom využívať, sú dizajnéri, ktorých úlohou je čo najlepšie uspokojiť používateľské skúsenosti (UX)..

Napríklad minulý týždeň Square Crypto – open-source vývojový program pre bitcoiny, ktorý dal dohromady Twitter a zakladateľ Square Jack Dorsey – stále hľadal senior dizajnéra, ktorý by sa pripojil k tímu.

Ktokoľvek, kto bude najatý, „pomôže formovať budúcnosť toho, ako sa bitcoin dostane do hlavného prúdu“, uviedla spoločnosť ešte v júli.

Keď už hovoríme o tíme, stále hľadáme veľmi starého dizajnéra. Táto pozícia je väčšia ako jeden produkt a bude hrať hlavnú úlohu pri formalizovaní spôsobu, akým svet interaguje s bitcoinmi. https://t.co/27Cp8QsoaJ

– Square Crypto (@sqcrypto) 19. september 2019

Square Crypto má teda správny nápad: dizajnéri sú kľúčom k tomu, aby boli používateľské zážitky z celého ekosystému užitočné, a výzvou k tomu, čo predchádzalo.

Opäť nejde o žiadny bezprecedentný objav – je to len dôležitá úvaha pre zúčastnené strany v celom priestore kryptomeny, aby pokračovali v rozmýšľaní aj v budúcnosti. Ako môžeme dosiahnuť, aby táto verejná infraštruktúra lepšie fungovala pre svetských ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev?

O „prielome UX“

Najlepšie kryptomeny ako bitcoin a ether už majú niektoré aspekty UX, ktoré sú skutočne celkom úžasné, napríklad možnosť posielať peniaze bez dovolenia kdekoľvek na svete ako textovú správu.

Stále je toho veľa, čo sa dá na UX fronte urobiť pre tento nový druh peňazí. Súkromné ​​kľúče sú jednou z najčastejšie citovaných vecí, o ktorých odborníci tvrdia, že vypínajú priemerných používateľov. Súkromné ​​kľúče však zďaleka nie sú jedinou vecou, ​​v ktorej by medzery UX mohli využiť určité premostenie.

Existujú samozrejme dobré vyhliadky, že tieto medzery je možné vynikajúcim spôsobom prekonať v pravý čas, ako sa to stalo s internetom. Ale hodiny bežia a stávky sú vysoké. Populárne bežné platobné služby sú po celú dobu čoraz užitočnejšie a úsilie spoločnosti Facebook Libra stablecoin ukázalo, že medzinárodní úradníci môžu byť pripravení na to, že im budú čoraz viac nepríjemné peniaze mimo ich kontrolu.

Preto je dôležité budovať rýchlo a smerom k používateľovi, aspoň všeobecne povedané. Vezmite si to od Bobbyho Goodlatteho, raného produktového dizajnéra na Facebooku, ktorý tento týždeň uviedol, že „kryptomena potrebuje prielom UX“

Tvrdá pravda: kryptomena potrebuje prielom v oblasti UX.

Takmer všetky zlyhajú, pokiaľ sa ich používanie nebude 10-krát ľahšie.

– Bobby Goodlatte (@rsg) 26. septembra 2019

Ak je možné tento prielom dosiahnuť, potom najvyššie kryptomeny môžu dať fiat menám podporovaným štátom zabrať o svoje peniaze – zamýšľaná hračka.

Nie je to ani záležitosť s nulovým súčtom, t. J. Kryptomena verzus fiat v gladiátorskom zápase, kde víťaz berie všetko. Nie, kryptomeny už boli navrhnuté tak, aby boli samy osebe užitočné a aby tiež boli schopné absorbovať tradičné aktíva prostredníctvom tokenizácie.

Čím vynikajúcejšia je dizajnérska práca okolo nových možností okolo bitcoinu a éteru, tým väčšia je šanca, že tieto projekty môžu ďalej vážne preniknúť do hlavného prúdu.

Je dobré položiť si otázku, ako zapojiť viac návrhárov do záhybu, a ktorú už mnohí v tomto vesmíre zvažovali a budú pokračovať. Nasledujúce odpovede môžu byť nakoniec plodné pre nadchádzajúce roky.

“Postupom času si čoraz viac ľudí vyberie menu, ktorú vláda nebude mať pod kontrolou,” uviedol pre CNBC 27. septembra spoluzakladateľ a investor do bitcoinov Morgan Creek Digital Anthony Pompliano. Z tohto dôvodu im dajme najlepšiu menu, akú môžeme.

Prečo by si vlastnil #bitcoin ak môžete vlastniť USD? "Ľudia sa rozhodnú pre niečo, čo nie je schopné manipulovať a čo sa nedá chytiť," hovorí @APompliano #btc pic.twitter.com/9uAJWz9gda

– Squawk Box (@SquawkCNBC) 27. september 2019

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me