Prijatie kryptomeny v Latinskej Amerike by mohlo spôsobiť vysoké ceny

Kryptomena v Latinskej Amerike

Latinská Amerika (LatAm) má zložitú menovú históriu. Dnes predstavuje jeden z najväčších potenciálnych trhov pre krypty. Venezuela sa dostala na prvé stránky novín, keď sa stala prvou významnou krajinou, ktorá zaviedla suverénne kryptomeny, hoci Venezuelský Petro sa pravdepodobne tak skoro nepoužije..

Dôvod, prečo je Petro neštartujúci, je rovnaký dôvod, pre ktorý je pravdepodobné, že použitie kryptomeny LatAm stúpne. Vlády LatAm sú notoricky skorumpované a majú dlhú históriu zneužívania svojich národných finančných systémov.

Dnes je v LatAme viac finančných problémov. Venezuela predstavila Petro ako súčasť remonetizácie a v krajinách LatAm je nekontrolovateľná inflácia, najmä v Argentíne. Cryptos ponúka ľuďom všade možnosť, pokiaľ ide o spôsob platby a ukladanie hodnoty.

Kryptomena v Latinskej Amerike

Cryptos dáva zmysel v Latinskej Amerike

Väčšina krajín v LatAm už má dva finančné systémy. Štátny finančný systém je ťažko použiteľný, je naplnený predpismi a vyžaduje, aby obyvateľstvo podnikalo v národnej mene, ktorá sa mimo krajiny všeobecne bežne nepoužíva..

Nemalo by byť prekvapením, že americké doláre, eurá a libry šterlingov sú veľmi populárne v druhom finančnom systéme, ktorý je bežný v krajinách LatAm. Samozrejme, druhý finančný systém je nezákonný. Cudzia mena sa bežne uchováva ako podpora podozrivého národného finančného systému, ale držanie fyzickej meny má svoje vlastné problémy..

Mnoho ľudí v krajinách LatAm si zvyklo na riešenie problémov, ktoré nie sú dobre pochopené v krajinách so stabilnejším finančným systémom, a rastúce finančné problémy by mohli viesť k vyššiemu použitiu kryptomien prvého stupňa..

Rok 2017 bol pre Cryptos veľkým rokom v LatAm

Zatiaľ čo kryptomeny v roku 2017 zvyšovali cenu, ich miera adopcie v niektorých z najväčších ekonomík LatAm rástla vyššie. V roku 2017 došlo vo Venezuele k nárastu používania kryptomien o 1 000% a v Brazílii o 450%. Strieľalo aj použitie argentínskych kryptomien a argentínske hlavné mesto Buenos Aires zaznamenalo vysokú mieru prijatia kryptomeny.

Popri pretrvávajúcich problémoch s finančnou stabilitou je populácia LatAmu nedostatočne financovaná. Niektoré odhady uvádzajú úroveň ľudí v LatAm, ktorí majú malý alebo žiadny prístup k finančným službám, až na 70%.

Nie je ťažké pochopiť, prečo toľko ľudí nechce dôverovať jedinému finančnému systému, ku ktorému majú ľahký prístup. Mnoho ľudí v Argentíne stratilo prístup k svojim úsporám, keď štát nesplnil svoj štátny dlh v roku 2001. Teraz čelí niekoľko krajín LatAm podobným okolnostiam, ale ich populácia má nové riešenie.

LatAm by sa mohol vo veľkom obrátiť na Cryptos

Existuje zásadný rozdiel v úlohe, ktorú by kryptomeny mohli prevziať v LatAm. Zatiaľ čo väčšina ľudí, ktorí vlastnia krypty, ich nepoužíva každý deň na platby, kryptos prevzal vo Venezuele úlohu peňazí. Navrhujú sa dokonca aj nové aplikácie, ktoré umožňujú ľuďom, ktorí si nemôžu dovoliť drahý smartphone, používať Dash, čo pravdepodobne podnieti ďalšie prijatie kryptomeny.

The Tvrdí OECD že 75% obyvateľov LatAm nedôveruje svojim vládam vôbec alebo vôbec, a 80% si myslí, že korupcia je veľmi rozšírená. Akonáhle ich peniaze stratia ešte väčšiu hodnotu, môžu sa začať obracať na krypty v ešte väčšom počte.

Sebastian Serrano, spoluzakladateľ argentínskej spoločnosti Ripio Credit Network, povedal to Forbesu,

„Za posledných päť rokov sa v Latinskej Amerike počet adopcií veľmi zvýšil. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo sme zamerali naše úsilie na digitálnu peňaženku pre spotrebiteľov namiesto toho, aby sme mali prvotný produkt pre obchodníkov. Regulácia vzrástla aj za posledné dva roky, regulačné orgány však okrem zavedenia daní z výnosov z kryptoobchodovania stále nemajú jasnú stratégiu. Ale celkovo by som povedal, že si ľudia čoraz viac uvedomujú krypto a potenciál blockchainovej technológie – ale k masovému prijatiu ešte čaká dlhá cesta “

Táto „dlhá cesta“ by mohla znamenať veľkú príležitosť pre ľudí, ktorí si kupujú krypty, ktoré chcú používať noví používatelia v LatAm. Môže to byť tiež skvelý priestor na navrhovanie lacných riešení pre krypto platby, najmä pre chudobných, ktorí majú prístup iba k základnej telekomunikačnej technológii..