Rise of the Gram: Telegramová kryptomena sa môže rozšíriť do niekoľkých týždňov

Telegram ICO

Populárna aplikácia na šifrovanie správ Telegram je údajne na pokraji verejného odhalenia svojho plánovaného tokenu kryptomeny, Gram.

Podľa trojice investorov Telegramu, ktorí hovorili s The New York Times, je spoločnosť okamžitých správ s cieľom prepustiť prvé vlny Gramových žetónov do konca októbra.

Tvrdenia prichádzajú po tom, čo zakladateľ Telegramu Pavel Durov už v januári uviedol, že sieť TON, blockchain navrhnutý na podporu meny Gram, bola v tom čase dokončená z hľadiska vývoja zhruba na 90 percent.

Telegram ICO

Telegram prvýkrát oznámil svoju prvú ponuku mincí (ICO) pre projekt v januári 2018. Počas niekoľkých mesiacov sociálna sieť získala takmer 2 miliardy USD na vybudovanie takzvanej Telegram Open Network. Išlo o druhé najväčšie ICO v doterajšom priestore po ponuke EOS, ktorý počas svojho fungovania získal 4,2 miliardy dolárov.

Podľa samostatnej správy ruských médií Vedomosti ďalší investor uviedol, že Telegram má v úmysle otvoriť verejné testy Tona od 1. septembra.

Messenger powerhouse, ktorý sa môže pochváliť viac ako 200 miliónmi používateľov, predpokladá, že sa z Gram stane mena, ktorú si vyberie vo svojom vlastnom ekosystéme. Vlajková loď spoločnosti je už oporou medzi komunitami kryptomien všetkých veľkostí a schopnosť ľahko posielať digitálnu menu v rámci tejto aplikácie ako textová správa sa pravdepodobne uchytí u mnohých používateľov, ak bude všetko prebiehať podľa plánu.

Telegram bude samozrejme musieť pokračovať v navigácii v regulačných dôsledkoch svojej novej potenciálnej globálnej meny, ako to v súčasnosti čelí gigant sociálnych médií Facebook so svojimi navrhovanými stabilcoinmi Libra. Facebooku sa v súvislosti s týmto projektom dostalo vlny regulačných opatrení a niektorí si myslia, že by pre podobné zaobchádzanie mohol byť pripravený Telegram.

“Mám podozrenie, že regulačné orgány túto ponuku veľmi pozorne preskúmajú,” uviedol právnik kryptomeny Richard Levin pre NYT..

ETH-Gram DEX sa objaví na ETHBerlin Hackathon

Tak či onak to vyzerá, že sieť TON a jej rodná mena Gram sa blížia k príchodu. To znamená, že komunity týchto projektov budú mať čo doháňať, pokiaľ ide o umiestnenie v kryptoekonomike.

Dobrou správou pre nich je, že sa v tejto oblasti už vynakladá určité úsilie.

Napríklad decentralizovaná burza GramEth bol minulý týždeň predstavený ako projekt ETHBerlin Hackathon. Ako vysvetlili stavitelia DEX, je to „vôbec prvá výmena, ktorá umožní uskutočniť atómové výmeny medzi TON a ETH.“

Ak sa projekt bude aj naďalej budovať, potom budú mať používatelia TON ďalší životaschopný spôsob výmeny svojich Gram tokenov za éter a naopak v nových dňoch siete TON.

Výzvy vpred pre projekty ako Gram?

Cosmos, Algorand, TON a Filecoin. Toto je niekoľko veľkých projektov „vrstvy 1“, ktoré vstupujú do svojho dospievania alebo sa k nemu blížia.

Ale keďže sa jedná o nové projekty budované novými spôsobmi, budú čeliť novým výzvam, ktoré predchádzajúce projekty ako Bitcoin nemuseli znášať. Vysvetlila tak Arianna Simpson, zakladateľka spoločnosti rizikového kapitálu Autonomous Partners, tento týždeň v pozoruhodnom vlákne na Twitteri.

2 / História vývoja softvéru ukazuje, že budovanie vo vákuu a očakávanie, že vyjde s dokonalým riešením, v zásade nikdy nefunguje. Vývoj je iteračný proces, ktorý často zahŕňa veľa nesprávnych začiatkov a ktorého jadrom by mala byť spätná väzba od používateľov.

– Arianna Simpson (@AriannaSimpson) 26. augusta 2019

Pri prvom spustení bitcoinu neexistovali žiadne stimuly, aby ho napadli, pretože bol v podstate neznámy, poznamenal Simpson. Opak je však pravdou pre väčšie projekty kryptomeny, ktoré sa majú spustiť v roku 2019 a neskôr.

„Útokmi na najvyššie reťazce je možné zarobiť 10 až 100 miliónov dolárov, a to # stúpa,“ napísala.

10 / Ak by to nestačilo, pretože nové reťazce sa stávajú zložitejšími, povrch zraniteľností sa dramaticky zväčšuje. Je jednoduchšie mať chyby a ľahšie využívať tieto problémy škodliví činitelia – a ako už bolo spomenuté, existuje viac stimulov, aby tak robili.

– Arianna Simpson (@AriannaSimpson) 26. augusta 2019

Tvorcovia týchto nových projektov si samozrejme uvedomujú, že sa spúšťajú v kontradiktórnych prostrediach, a podľa toho prijímajú rôzne preventívne opatrenia. Ale Simpson ide o to, že útočné plochy sú teraz oveľa väčšie a zlomyseľní aktéri majú viac finančných stimulov, aby využili výhody týchto väčších povrchov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me