Sia: Oznamuje dohodu SEC jeden deň po usadení sa tvorcov EOS

Sia

Koniec fiškálneho roka pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) bol tematicky zameraný na kryptomenu, pretože finančný strážny pes uzavrel toto obdobie dvoma vysporiadaniami projektu kryptomeny za toľko dní.

Necelých 24 hodín potom, čo sa objavila správa, že Komisia vynútila vyrovnanie vo výške 24 miliónov dolárov so spoločnosťou EOS builders Block.one za neregistrovanú ponuku zabezpečenia, Nebulous – spoločnosť stojaca za decentralizovanou cloudovou úložnou sieťou Sia a jej ekosystémom s dvoma tokenmi – oznámila 1. októbra, že mala tiež vstúpil do osady s SEC.

Sia

Prečo? SEC tvrdila, že predaj spoločnosti Sianotes v roku 2014 – ktorý sa líši od kryptomeny Siacoin (SC), ktorá sa obchoduje na burzách kryptomeny po celom svete – zahŕňal aj neregistrovanú ponuku zabezpečenia. Ponuka vtedy vyniesla 120 000 dolárov, pričom Sianotes neskôr prešli do takzvaných Siafundov.

Veľké správy! Uzavreli sme dohodu s SEC pre našu ponuku Siafunds (náš bezpečnostný token) z roku 2014 a SEC neprijala nijaké donucovacie opatrenia proti Siacoins ani nijakú súčasnú aktivitu v sieti Sia. Prečítajte si tlačovú správu tu. Prichádzajúce vlákno! https://t.co/XOWk9lmqG6 pic.twitter.com/oyCOMDwwfq

– Sia (@SiaTechHQ) 1. októbra 2019

Tento predaj a následná konverzia bezpečnostných tokenov samozrejme prišli skôr, ako SEC zverejnila svoju významnú správu DAO z roku 2017, v ktorej Komisia oficiálne varovala ekosystém kryptomeny, že na predaj tokenov, ktoré boli v dosahu amerických investorov, sa vzťahovali federálne zákony o cenných papieroch..

Pozoruhodné je, že strážny pes neprijal žiadne donucovacie opatrenia proti skutočnej kryptomene Siacoin, čo naznačuje, že regulačné orgány podobné aktívum nepovažujú za cenný papier.

“Bez toho, aby priznal alebo vyvrátil obvinenia SEC, Nebulous súhlasil s urovnaním a vyplatí splátky vo výške 120 000 dolárov, úroky z predsudkov vo výške 24 601,85 dolárov a pokutu za občianske peniaze vo výške 80 000 dolárov v celkovej hodnote približne 225 000 dolárov,” uviedla spoločnosť v sieti Sia. webovú stránku.

Čerstvé mimo block.one správy

Hmlisté vyrovnanie prichádza bezprostredne po vyrovnaní Block.one s SEC, ktoré bolo oznámené 30. septembra a videlo spoločnosť súhlasiť so zaplatením občianskoprávnej pokuty vo výške 24 miliónov dolárov.

Spoločnosť držala ICO od leta 2017 do leta 2018 a ponúka investorom tokeny ERC20 Ethereum, ktoré boli neskôr prevedené na tokeny v skutočnej sieti EOS. Block.one údajne na predaji vyzbieral až 4 miliardy dolárov.

SEC teda rozhodla, že Block.one neregistroval tento predbežný token ako zabezpečenie. Spoločnosť súhlasila so zaplatením pokuty vo výške 24 miliónov dolárov „bez toho, aby pripustila alebo vyvrátila zistenia [Komisie]“.

Niektorí v kryptoverse privítali flex ako príliš tvrdú, zatiaľ čo iní boli prekvapení zhovievavosťou Komisie. V každom prípade vyrovnanie ukazuje, že použitie prezývky „ICO“ a neprimerané dištancovanie sa od amerických investorov to pre SEC neprinesie..

„Spoločnosti, ktoré ponúkajú alebo predávajú cenné papiere investorom z USA, musia dodržiavať zákony o cenných papieroch bez ohľadu na odvetvie, v ktorom pôsobia, alebo štítky, ktoré umiestňujú na investičné produkty, ktoré ponúkajú,“ povedala Stephanie Avakian, riaditeľka divízie presadzovania práva Komisie., povedal.

Smerom k minimálnemu priemyselnému štandardu?

Z týchto dvoch posledných opatrení na presadzovanie práva vyplýva niekoľko kľúčových spôsobov.

Po prvé, prípad Sia ukazuje, že SEC je ochotná ísť po projektoch, ktoré ponúkali neregistrované cenné papiere ešte pred správou DAO z roku 2017. Po druhé, vyrovnanie Block.one naznačuje, že SEC zváži, či bol token kedysi cenným papierom, ale už ním nie je, napr. ako Komisia určila token „IOU“ EOS ERC20, bola v skutočnosti bezpečnosť, ale nemala čo povedať o súčasnom tokene EOS, ktorý žije na hlavnej sieti EOS.

Jake Chervinsky, hlavný právny zástupca pre požičiavanie dApp Compound Finance, v súvisiacom vlákne Twitteru uvažoval, že nové akcie môžu poukazovať na hranicu decentralizácie, ktorú musia dosiahnuť tokenové projekty, aby neboli zasiahnuté opatreniami na presadzovanie práva zo strany SEC..

“Tieto tokeny by mohli predstavovať minimálne priemyselné štandardy pre … vyhýbanie sa regulácii cenných papierov,” uviedol Chervinsky.

17 / Čo ak SEC skutočne verí spoločnosti EOS & Siacoiny nie sú cenné papiere?

Potom by tieto tokeny mohli predstavovať minimálne priemyselné štandardy pre negovanie Howeyho testu & vyhýbanie sa regulácii cenných papierov – modely, podľa ktorých ostatné projekty merajú svoje "dostatočná decentralizácia."

– Jake Chervinsky (@jchervinsky) 1. októbra 2019

Je potrebné vziať do úvahy ďalší bod?

Komisia SEC tieto spoločnosti úplne nezničila vynútiteľnými opatreniami, čo naznačuje, že kontrolný pes bude, pokiaľ je to možné, zhovievavý pri projektoch, ktoré spolupracujú s regulačným orgánom. To isté sa určite nedá povedať o tých, ktorí by radšej nešli do vojny so SEC, ako v prípade Kina.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me