Správa G7: Vrhá pochybnosti na kryptomeny stablecoin

Cryptonote

Nová správa mocností skupiny G7 a Banky pre medzinárodné zúčtovanie (BIS), centrálnej banky svetových centrálnych bánk, tvrdí, že bitcoin a podobné subjekty sa nevyvinuli ako „atraktívny platobný prostriedok alebo uchovávateľ hodnoty“. a zameriava sa na „riziká“ a „výzvy“, ktoré predstavujú stablecoiny.

Správa nazvaná „Skúmanie globálneho vplyvu stablecoinov,”Bolo publikované ako spolupráca medzi Výborom pre platby a trhové infraštruktúry BIS a pracovnou skupinou G7. G7, medzivládna ekonomická organizácia, je zložená z najvyspelejších ekonomík sveta, konkrétne z USA, Veľkej Británie, Nemecka, Japonska, Francúzska, Kanady a Talianska..

Cryptonote

V tomto dokumente prispievajúci odborníci týchto dvoch orgánov dospeli k záveru, že hlavné „potenciálne výhody“ kryptomien stabilnýchcoinov viazaných na obeživo sa uskutočnia iba vtedy, ak sa najskôr vyrieši rad výziev..

Pracovná skupina BIS a G7 uviedla tieto výzvy ako problémy týkajúce sa dodržiavania daní, ochrany investorov, súkromia, prania špinavých peňazí, financovania terorizmu a ďalších..

Organizácie navyše uviedli, že stablecoiny môžu nakoniec predstavovať výzvu pre medzinárodné finančné inštitúcie, pokiaľ tvrdia, že tieto kryptomeny môžu byť výzvou pre spravodlivú hospodársku súťaž, finančnú stabilitu, menovú politiku a samotný medzinárodný menový systém..

Účastníci teda tvrdili, že úsilie v oblasti stablecoinov by sa nemalo pohnúť vpred, kým nebudú vyriešené všetky vyššie uvedené prekážky.

„G7 je presvedčená, že žiadny globálny projekt stablecoinu by nemal začať fungovať, kým nebude legálny,

regulačné úlohy a problémy dohľadu a riziká uvedené vyššie sú primerane riešené prostredníctvom

vhodných návrhov a dodržiavaním regulácie, ktorá je jasná a primeraná rizikám, “uvádza sa v správe.

BIS je voči krypto pesimistické

Nie je prekvapením, že BIS – ktorá uľahčuje medzinárodnú menovú spoluprácu medzi najväčšími finančnými inštitúciami na svete – si v poslednom období získala niečo dobré meno vrhaním tieňov na kryptomeny..

Napríklad minulý rok v lete BIS zverejnila správu s názvom „Kryptomeny: pozeráme sa za hranice humbuku.“

Ak to z názvu nebolo hneď zrejmé, strávila správa dve desiatky stránok s popisom toho, čo BIS charakterizovala ako hlavné nevýhody kryptomien, medzi ktoré patrí napríklad nadmerná decentralizácia, nadmerné využívanie energie, volatilita cien a zlá škálovateľnosť..

Ako vtedy povedala banka bánk:

„Kryptomeny nemôžu byť v súlade s dopytom po transakciách, sú náchylné na preťaženie a výrazne kolíšu v hodnote. Celkovo je decentralizovaná technológia kryptomien, akokoľvek sofistikovaná, slabou náhradou za solídnu inštitucionálnu podporu peňazí. “

Len pár dní po tejto správe udelil novozvolený generálny riaditeľ BIS Agustin Carstens rozhovor v ktorej vyzval „mladých ľudí“, aby sa „prestali snažiť vytvárať peniaze“. V tých istých poznámkach Carstens dodal:

“Nie, nejde o peniaze … Kryptomeny nespĺňajú žiadny z týchto troch účelov peňazí.” Nie sú ani dobrým platobným prostriedkom, ani dobrou účtovnou jednotkou, ani sú vhodným prostriedkom na uchovávanie hodnoty. V každom z týchto prípadov dramaticky zlyhajú. “

V tomto svetle nie je divu, že posledná správa z kryptomeny BIS z októbra 2019 je voči kryptomenám väčšinou skeptická. Vedúci inštitúcie a jeho kolegovia vo všeobecnosti nepovažujú tieto aktíva za dôveryhodné.

Odborníci MMF si predstavujú cestu vpred

Nie všetci významní bankoví úradníci na svete sú proti koncepcii stablecoinov.

Minulý mesiac dvaja z najvyšších predstaviteľov Medzinárodného menového fondu (MMF) napísali článok, v ktorom načrtávajú, ako by sa mohli stablecoiny nakoniec spoliehať na svoju stabilitu priamo z rezerv centrálnych bánk, pričom argumentovali:

„Je zrejmé, že [spoliehanie sa na rezervy] by zvýšilo atraktivitu stablecoinov ako uchovávateľa hodnoty. V zásade by sa z poskytovateľov stabilných peňazí stali úzke banky – inštitúcie, ktoré nepožičiavajú, ale iba udržiavajú rezervy centrálnych bánk. Konkurencia komerčných bánk o vklady klientov by sa posilnila, čo by vyvolalo otázky o sociálnej cenovke. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me