Štyri trendy, ktorým bude Blockchain dominovať v Emerging Tech v roku 2019

Blockchain Future Tech

Odošlite finančnej krízy v roku 2008, Bitcoin vznikol a postupne sa postupne dostával do popredia. Zatiaľ čo bežná životaschopnosť kryptomeny je stále špekulatívna, Blockchain sa ukázal ako jedna z hlavných technológií a očakáva sa od neho, že bude robiť veľké veci – riešiť problémy a otvárať množstvo príležitostí naprieč priemyselnými odvetviami. Keď si ľudia uvedomujú svoje široké aplikácie každý deň, popularita Blockchainu neustále rastie.

Blockchain Future Tech

Ak sa pozrieme na uplynulý rok, tu je niekoľko kľúčových postrehov o tom, ako sa Blockchainu darilo a čo sa očakáva pre organizácie.

Poznámka: Toto je príspevok od hosťa Zaca Cheaha, generálneho riaditeľa spoločnosti Pundi X.

Prečítajte si viac o Pundi X tu.

1. Tradičné spoločnosti zaoberajúce sa technológiou blockchain

Vidíme čoraz viac spoločností, ktoré používajú túto špičkovú technológiu alebo sú v procese implementácie vzhľadom na jej nespočetné množstvo aplikácií. Organizácie teraz budujú kapacity, ktoré sú potrebné na presadenie blockchainu do bežnej adopcie. Odvetvia, ktoré čoraz viac prijímajú blockchain, sú bankovníctvo, finančné služby, poisťovníctvo, riadenie dodávateľského reťazca, zdravotníctvo, elektronický obchod, hry a akademici.

Spoločnosť pre svetovú medzibankovú finančnú telekomunikáciu (SWIFT) spustila pilotnú službu Global Payment Initiative (GPI), aby sa pripojila k rastúcim blockchainovým a fintech službám.

IBM Blockchain

Prečítajte si: Vyplatenie stávky IBM Blockchain: 1 500 zamestnancov & 500 projektov na celom svete

Zníženie nákladov a zjednodušenie procesov sú strategické hodnoty, ktoré blockchain prináša do tabuľky. V prvých dňoch sme zaznamenali prijatie blockchainu v oblasti platieb, remitencií, proveniencie a vysledovateľnosti, ktorý je v súlade s očakávanými výnosmi. Aj keď existujú aplikácie blockchainu, ktoré sľubujú, že firmám poskytnú výhodu v hornej línii, očakáva sa, že v rokoch 2018 a 2019 budú lídri pokračovať v prijímaní prípadov s jasnými výhodami.

2. Prípady použitia technológie blockchain v reálnom svete nad rámec finančných transakcií

Teraz tiež sledujeme prípady skutočného použitia alebo dôkazy o koncepciách zavádzaných v iných priemyselných odvetviach. Aby sme vymenovali niekoľko výhod topline, Blockchain pomáha predchádzať krivej prísahe v riadení dodávateľského reťazca, pretože umožňuje udržiavať záznam transakcií vo forme nemennej hlavnej knihy. Austrálska spoločnosť pre poistenie nákladných automobilov a prepravy, ktorá si vybrala rôzne výhody, zahájila pilotný program nasadenia technológie blockchain na úplné sledovanie vývozu austrálskeho hovädzieho mäsa..

Beedfledger

Prečítajte si: NTI prijme blockchain pre bezpečnosť dodávok potravín

Zdravotníctvo zaznamenáva vzrastajúcu tendenciu adopcie blockchainu, pretože umožňuje vytvárať záznamy o liečbe pacientov a poskytovať lekárom relevantné informácie tým, že poskytuje všetky informácie online bezpečným spôsobom. Blockchain si našiel nájazd aj v oblasti riadenia talentov. SP Jain School of Global Management, najlepšia indická obchodná škola v Indii, vydala 1189 certifikátov založených na blockchaine absolventom, ktorí nedávno získali tituly a odborné certifikácie. Certifikáty, ktoré sú teraz zverejnené v blockchaine Ethereum, umožnia potenciálnym zamestnávateľom a iným stranám overiť pravosť vzdelania uchádzača o zamestnanie bez toho, aby museli kontaktovať obchodnú školu..

Blockchain umožňuje zabezpečené transakcie, pretože je šifrovaný, a preto je skvelou alternatívou v oblastiach, ako je správa identít. Vďaka mnohým výhodám možno povedať, že bude nápomocný v obchode, odhaľovaní podvodov, riadení politiky v poisťovníctve, vo vládnom a verejnom sektore, ako aj v oblasti bezpečnosti potravín a pôvodu v poľnohospodárstve..

3. Inovatívne startupy narušia priemysel s Blockchain Tech

Rýchlo rastúce startupy sa ocitli v pozícii, že dokážu narušiť iné podniky v ich sektore. Na ich čele sú riadiaci pracovníci, ktorí majú skúsenosti a sú dobre prepojení vo svojich odvetviach. Jedná sa o podniky, ktoré sú často schopné aplikovať blockchainové technológie spôsobom, ktorý je skutočne súčasťou ich obchodného modelu, na rozdiel od jeho doplnenia.

A Globálny prieskum Blockchain z roku 2018 Autor: Deloitte odhalil, že etablované spoločnosti čelia mnohým starým obavám a snažia sa, aby blockchain zapadol do už existujúcej obchodnej paradigmy, ktorá môže alebo nemusí mať úžitok zo zavedenia tejto technológie. Nastupujúce disruptory majú na druhej strane obchodné modely inšpirované blockchainom. Experimentujú a pracujú bez obmedzení zo starších obchodných procesov. Zameriavajú energiu na to, čo je možné, a potom riešia všetky výzvy, keď stúpajú.

4. Vládne orgány začali implementovať blockchain

Každý technologická inovácia musí byť v nejakej forme podporovaná vládou a Blockchain nie je výnimkou! Aby sa blockchain dostal k širšiemu publiku, musí byť legalizovaný vládou, a to tým skôr, že jeho potenciálni žiadatelia ako bankovníctvo, poisťovníctvo, farmácia atď. Pôsobia v medziach platných regulačných noriem..

V rámci jurisdikcií bolo prijatých množstvo iniciatív na federálnej aj štátnej / provinčnej úrovni s cieľom implementovať blockchain na improvizáciu v službách a transformáciu medzivládnych transakcií a transakcií s občanmi. Oblasti ako prevod a identifikácia titulov získali vo vládnom sektore pre blockchain maximálnu trakciu.

Prečítajte si: Vlády po celom svete sa snažia o efektivitu blockchainu & Rast

V krajinách ako Švajčiarsko, Thajsko, Kanada vláda úspešne nasadila blockchain na improvizáciu procesov. Aby sme vymenovali aspoň niektoré, Švajčiarska národná poštová služba a telekomunikačný líder budujú blockchainovú platformu pre svoje vlastné aplikácie založené na blockchaine, thajské príjmové oddelenie sleduje platby DPH pomocou blockchainu. Dubajský oficiálny vládny úverový úrad veľmi nedávno oznámil, že zavádza digitálne platby pre verejný sektor.

Aj keď veľa blockchainových iniciatív uzrelo svetlo sveta, mnohé sú stále v pilotných fázach. V roku 2019 tieto iniciatívy naberú na obrátkach skôr, ako vieme!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me