Upgrade Ethereum Istanbul bude zverejnený: Tu je dôvod, prečo je to dôležité

Ethereum

V sobotu predstavili vývojári Ethereum najnovšiu iteráciu softvéru „Istanbul“.

Táto inovácia blockchainu, ktorá funguje už mesiace, prináša do siete množstvo vylepšení a prináša reťazec o jeden veľký krok bližšie k implementácii Serenity, ktorá zmení mechanizmus konsenzu spoločnosti Ethereum z Proof of Work na Proof of Stake, čím sa zlepšujú transakčné náklady, rýchlosti transakcií, spotreba energie v sieti a oveľa viac.

Ethereum

Tu je viac o tom, o čom je Istanbul a ako môže upgrade okamžite pomôcť Ethereum.

Čo je to Ethereum Istanbul?

Čo je to teda Istanbul?

Je to ťažké riešenie, ktoré implementuje šesť návrhov na vylepšenie éteru (EIP), ktoré boli vybrané z viac ako 30 kandidátov..

Tu je zoznam so zoznamom EIP a stručné zhrnutie ich činnosti, podľa Ethereum Cat Herders.

  • EIP 1679: EIP so zoznamom zmien protokolu, ktoré sú obsiahnuté v Istanbule. To je všetko.
  • EIP-2200: Tento EIP mení spôsob výpočtu nákladov na ukladanie dát vo virtuálnom stroji Ethereum a tiež umožní inteligentným zmluvám vykonávať viac funkcií.
  • EIP-1884: Tento EIP mení transakčné náklady niektorých kódov EVM „s cieľom zabrániť spamovým útokom a lepšie vyvážiť množstvo výpočtov v jednotlivých blokoch.“
  • EIP-2028: Tento EIP umožňuje technológiu SNARKs a STARKs s nulovou znalosťou lacnejšiu na blockchaine Ethereum, čo znižuje náklady na „volanie údajov v rámci výstupov“.
  • EIP-1344: Tento EIP „dodáva zmluvám spôsob, ako sledovať reťazec éteru, v ktorom sa nachádzajú.“
  • EIP-1108: Tento EIP zlacňuje SNARKy s nulovou znalosťou, čo umožňuje lacnejšie technológie škálovania a ochrany súkromia.
  • EIP-152: „Pridáva možnosť overiť si Equihash PoW v rámci zmluvy o ethereum. Toto umožní prenosové a atómové swapové transakcie Zcash a ethereum. “

Podľa Ethernodes momentálne 96% všetkých klientov Etherea prevádzkuje Istanbul, zatiaľ čo niektorí opozdenci pomaly aktualizovali svoje plné uzly. Zatiaľ čo 4% v súčasnosti predstavujú určité riziká, väčšina ťažobných združení, infraštruktúr a výmen zaoberajúcich sa ethereom potvrdila, že prešla na Istanbul.

Spoločnosti Coinbase, Binance, Kraken, Sparkpool a Ethermine, aby sme vymenovali niekoľko spoločností, inovovali.

Sieť Ethereum bola úspešne aktualizovaná. Znovu sme povolili odosielanie a prijímanie do / z Coinbase a Coinbase Pro pre ETH a všetky aktíva ERC20. Ďakujeme vám za vašu trpezlivosť.

– Coinbase (@coinbase) 8. decembra 2019

Dôležitosť Istanbulu

Pre mnohých našich čitateľov to môže znieť ako hromada technického mumbo-jumbo, ale výkonný riaditeľ spoločnosti Circle Jeremy Allaire nedávno zdôraznil dôležitosť aktualizácie v tweet videný nižšie, v ktorom napísal:

„Vďaka pevnej vidlici Ethereum Istanbul sú teraz možné rollupy s nulovými vedomosťami, ktoré umožnia škálovanie vrstvy 2 na Ethereum s podporou až 3 000 t / s (väčšie ako Visa) pri zachovaní decentralizácie a ochrany súkromia. Toto je veľká výhra pre stablecoiny založené na ETH, [ako USD Coin (USDC)]. “

Vďaka Ethereum Istanbul HF sú teraz možné ZK Rollups, ktoré umožnia škálovanie vrstvy 2 na Ethereum s podporou až 3000 tps (väčšie ako Visa), pri zachovaní decentralizácie a ochrany súkromia. To je veľká výhra pre stablecoiny založené na ETH #usdc https://t.co/pVBnIN0Jgo

– Jeremy Allaire (@jerallaire) 9. decembra 2019

Ako už bolo spomenuté, istanbulský upgrade v skutočnosti umožňuje lepšiu implementáciu technológií s nulovými poznatkami na ethereum. Technológia, na ktorú sa Allaire zmienil, keď zverejnil vyššie uvedený tweet, je Matter Labs ‘ZK Sync, ktorá má byť„ dôveryhodným škálovacím a súkromným riešením pre Ethereum založeným na ZK Rollup s dôrazom na vynikajúce skúsenosti používateľov a vývojárov. “

ZK Sync, ak by sa mal úspešne spustiť, je považovaný za systém, ktorý umožní spoločnosti Ethereum vidieť „priepustnosť (úroveň) tisícov transakcií za sekundu pri VISA pri zachovaní bezpečnosti prostriedkov ako v podkladových účtoch L1 a udržanie vysokého stupňa odporu voči cenzúre. “

Vďaka schopnosti realizovať tisíce takmer okamžitých a lacných transakcií za sekundu (ktoré nie sú menej súkromné) by vývojári systému Ethereum mohli začať vytvárať aplikácie, ktoré sú podobné, ak nie lepšie ako ich náprotivky v reálnom svete, čo vytvára možnú vlnu adopcie..

Istanbul implementuje aj ďalšie vylepšenia, ktoré už boli spomenuté, aj keď sa to javí ako blízka výhoda, ktorá by mohla dramaticky zlepšiť životy používateľov Ethereum a mohla by pomôcť vylepšiť adopciu siete a jej aplikácií..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me