Útok alebo zlá oscilácia? Bitcoinová hotovosť je svedkom záchvatu neobvyklej ťažobnej činnosti

Bitcoinová hotovosť

Blockchain Bitcoin Cash (BCH) zvyčajne vidí okolo 6 blokov nájdených každú hodinu. V posledných dňoch neznáma entita občas ťažila až 12 blokov BCH za hodinu, čo vyvolalo komunitnú diskusiu o príčine anomálnej rýchlosti.

Hneď na začiatku vystúpili do popredia dve hlavné teórie epizódy, a to, že bol v hre konsenzusový útok alebo že baník alebo ťažobný fond prechádzali z bitcoinu (BTC) na BCH takým spôsobom, aby ťažili čo najvýhodnejšie , dočasne spôsobujúci zlú osciláciu v algoritme prispôsobenia obtiažnosti reťazca spinoff 32 MB (DAA), ktorý je navrhnutý tak, aby udržiaval bloky BCH v priemere každých 10 minút.

Bitcoinová hotovosť

Keď sa prach okolo incidentu ustálil, zdá sa, že táto druhá teória poskytuje najlepšie vysvetlenie zdroja činnosti.

Zdá sa, že existujú problémy s ťažbou BCH, pravdepodobne spojené s algoritmom opätovného zacielenia ťažkostí. Zdá sa tiež, že jeden subjekt má teraz účinnú kontrolu nad ťažbou.

Som zvedavý, čo sa tu deje. Každý vie viac? https://t.co/6la25oM8lx

– Andreas ☮ &# 127752; ⚛ ⚖ &# 127760; &# 128225; &# 128214; &# 128249; &# 128273; &# 128745; (@aantonop) 27. októbra 2019

Slovo neobvyklého správania si získalo väčšiu pozornosť po tom, čo bitcoin a otvorený vedec blockchainu Andreas Antonopoulos vyzdvihol vlákno z Twitteru hash.fail z 26. októbra, rebrand, ktorý je rebrandom blogu o priemysle Zerononcense publikovaným redaktorom, výskumníkom blockchainu a bezpečnostným špecialistom Jamesom Edwardsom.

“To je absurdné”

Vo svojej analýze hash.fail zaznamenal adresa v strede aktivity bol qqq9v3hhl0vga8w5cts6dx5aa8xep2v2ssvppp5xcn „príjemcom nespočetných odmien v coinbase, takže je viac než rozumné naznačovať, že bez ohľadu na to, ku ktorej entite / entitám je spojená = pracuje / pracuje unisono“.

hash.fail vysvetlil, že adresa získala „absurdnú mieru“ odmien coinbase – 12,5 BCH, ktorá je v súčasnosti odmenená baníkom, ktorí generujú nové bloky bitcoin cash – počas dvojhodinového okna 26. októbra ako príklad atypickej zdatnosti subjektu.

6a / $ BCH má iný algoritmus retargetingu ako $ BTC (rozdielny vzorec), ale stále sú určené na výrobu ťažkostí s prispôsobením, ktoré sú zamerané na konzistentný 10-minútový čas blokovania.

V priemere by sa teda malo nájsť 6 blokov za hodinu.

– librehash (@librehash) 26.10.2019

hash.fail vyzval na opatrnosť, kým sa „problém nevyrieši“, a uviedol, že budú v kontakte s vývojármi Bitcoin Cash, ktorí „si boli vedomí problému“, ale situáciu považovali za efektívnu „z ich rúk“.

Je zaujímavé, že jeden deň po zverejnení tohto vlákna analýzy prestala adresa „qqq9v3…“ dostávať odmeny coinbase – aspoň dočasne – po tom, čo ich zdanlivo získavala nepretržite od 16. septembra 2019, kedy sa adresa zhmotnila svojou prvou odmenou.

Skôr prípad zlej oscilácie?

V odpovedi na žiadosť Andreasa Antonopoulosa o ďalšie informácie o incidente pseudonymný Zawy poukázal na výskum, ktorý zverejnili mesiac predtým, jeden s názvom „BCH potrebuje nový DA“A„Oscilácie v jednoduchých kĺzavých priemeroch.“

Zawy – elektrotechnik a priekopník firmy Opačný konsenzus Nakamota ktorého si kolegovia z platformy Komodo všimli ako „najvýznamnejšiu autoritu odvetvia v oblasti algoritmov na prispôsobenie ťažkostí“ – tvrdil, že skutočnou príčinou neobvyklej aktivity bola zlá oscilácia v algoritme obtiažnosti Bitcoin Cash..

Podľa Zawyho citovaného výskumu sa jadrom veci javí súčasný štýl algoritmu obtiažnosti Bitcoin Cash, ktorý je známy ako Simple Moving Average (SMA)..

“Je to preto, že baníci [pravdepodobne nevedome] našli priaznivý oscilačný vzor založený na šírke okna SMA,” uviedol expert už skôr a inde tvrdil, že alternatívny štýl Linear Weighted Moving Average (LWMA) by sa mohol ukázať ako podstatne ťažší pre hru baníkov.

V súvisiacom rozhovore z 28. októbra s vývojárkou ProgPow Kristy-Leigh Minehanom ponúkol Zawy konkrétnejšie návrhy, ako by sa dali vyriešiť zlé kmity, pričom uviedol, že by pomohla implementácia niečoho „ako LWMA“ a že škodlivú ťažbu je možné do veľkej miery zmierniť „zmenou ťažkosti počas bloku. “

Mojou navrhovanou úpravou je zmena obtiažnosti počas bloku na základe časovej pečiatky, ktorú miner dáva v hlavičke, ktorú rieši. Uzly & predchádzajúce bloky vynútia tesný rozsah tejto časovej pečiatky. Ak chce veľký baník zaplatiť za ťažkosti za viac blokov o 5% viac, môže to vyhnať ….

– zawy (@ zawy3) 28. októbra 2019

“Zdá sa, že by váš návrh [LWMA] fungoval dobre,” povedal Minehan.

Či bude niekedy štýl LWMA implementovaný v Bitcoin Cash, sa ešte len uvidí, pretože bude na rôznych komunitných zainteresovaných stranách projektu, aby rozhodli.

Okrem nedávneho obdobia diskutovanej ťažobnej činnosti tie isté zainteresované strany v komunite hovorili aj o plánovanej aktualizácii Bitcoin Cash na 15. novembra, ktorá okrem iného pridá zložitejšie funkcie viacerých podpisov..