Vitalik Buterin ukazuje, ako by mohol vyzerať vývoj éteru

Ethereum

Mnoho zainteresovaných strán v ekosystéme kryptomien vie, že Ethereum v budúcom roku zahajuje svoju veľkú viacfázovú aktualizáciu Serenity a niektoré z nich môžu podrobne vysvetliť technické zložitosti tohto prechodu..

Napriek tomu v priestore existujú ďalší, ktorí majú znalosti o ethereu a kryptomenách všeobecne, ale stále nemajú jasno v tom, ako presne „ethereum 2.0“ vznikne a čo sa podľa toho stane so súčasným reťazcom éteru Proof-of-Work (PoW)..

Ethereum

Nebojte sa, pretože Vitalik Buterin je tu …

Tvorca a spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum, ktorý je v plnom prúde tohtoročnými aktivitami Devcon 5 v japonskej Osake, si stále našiel čas na napísanie dvoch samostatných príspevkov do fóra Ethereum Research, ktoré bližšie objasnia, čo môžu používatelia očakávať v rámci inteligentnej zmluvy. doteraz najväčší vývoj platformy.

Uprostred Devcona, @VitalikButerin perá nie jedno, ale * dve * https://t.co/EykMHquehX príspevky zaoberajúce sa obavami z (1) ETH 1.0 -> Prechod 2.0 a (2) ETH 2.0 skladateľnosť.

(1) https://t.co/BA3bHk9gl1

(2) https://t.co/UcvXMnYtWY

– Spencer Noon (@spencernoon) 10. októbra 2019

Prechod z ETH1 na ETH2 môže prebiehať hladko, Buterin argumentuje

V prvom z týchto príspevkov Buterin načrtnuté ako môže prechod na Ethereum 2.0 pre používateľov prebehnúť pomerne hladko, najskôr vysvetlením:

„Ak ste vývojárom aplikácií alebo používateľom a na dokončenie etiky sa použije postup popísaný v tomto príspevku -> prechod et2, zmeny a prerušenia, ktoré narazíte, budú skutočne dosť obmedzené. Existujúce aplikácie zostanú v prevádzke bez zmeny. Všetky zostatky na účtoch, kód zmluvy a zmluvné úložisko (vrátane zostatkov ERC20, aktívnych CDP atď.) Sa prenesú. “

Vďaka tomu programátor poznamenal, že jedným tlakovým bodom bude zvýšenie nákladov na plyn pre určité operačné kódy, hoci uviedol, že túto dynamiku je možné zmierniť, ak sa projekty dApp vyhnú vytváraniu aplikácií „s veľkými veľkosťami svedkov“.

Ďalej Buterin povedal, že „pri prechode Serenity„ môže dôjsť k fázam 0-2 “a že„ reťazec et2 stabilne beží “. Vysvetlil, že počas tohto obdobia bude stále bežať aj reťazec Ethereum 1.0, hoci keď nastane čas, validátori ETH 2.0 si zvolia posledný blok ETH 1.0. Tento blok a všetko predtým, ako sa stane, sa v ETH 2.0 stane subsystémom, tj. Vykonávacím prostredím (EE).

To znamená, že zatiaľ čo pôvodný reťazec Ethereum „nakoniec… vymrie“, systém Ethereum 1.0 bude žiť vo vnútri Etherea 2.0 navždy.

„Z pohľadu používateľa by bolo éhereum‚ cítiť ‘rovnako pred a po prechode,“ uviedol Buterin a dodal nasledujúci príklad:

“Máte CDP na MakerDAO.” Idete spať a po prebudení nastal prechod. Svoje CDP môžete komunikovať a likvidovať odosielaním transakcií ako doteraz, ibaže váš klientsky kód zistí, že ste po prechode, a pridá do vašej transakcie údaje svedkov a pošle ich do siete eth2 namiesto siete eth1. “

A čo skladateľnosť?

Na začiatku hry Devcon 5 niektorí návštevníci vyjadrili obavy, že by Ethereum 2.0 mohlo narušiť skladateľnosť, ktorá sa v súčasnosti nachádza na Ethereu 1.0. V odpovedi druhý Buterinov príspevok riešil túto otázku a uviedol prípad, že takáto kombinovateľnosť bude „do značnej miery“ neporušená:

„V poslednej dobe sa vyskytli obavy, či sa„ zložiteľnosť “vlastnosti Ethereum – v zásade schopnosť rôznych aplikácií vzájomne sa ľahko rozprávať – ​​zachová v kontexte krížového rozdelenia et2. Tento príspevok tvrdí, že áno, vo veľkej miere bude. “

S postupujúcim upgradom Serenity dôjde k rozdeleniu ethereum, čo bude znamenať rozdelenie siete ethereum na časti, ktoré majú každý svoj jedinečný stav. V tomto zmysle Buterin vo svojom novom diele tvrdil, že skladateľnosť bude všeobecne nerušená v tom zmysle, že dApps môže žiť na jednom zlomku a spoliehať sa na krížové transakcie..

Na príklade požičiavania kryptomien dApp Compound vysvetlil:

“Zlúčenina by mohla existovať aj na jednom zlomku … Používatelia s tokenom by presunuli svoj token na zlomok, na ktorom je konkrétna inštancia Zlúčeniny, a (vytvoriť | vyplniť | zahryznúť) pozíciu pákového efektu ako predtým.”

V ekosystéme Ethereum je samozrejme ešte veľa vecí, ktoré je potrebné vypracovať, ale Buterin sa naopak nezaujíma o rušivý prechod na Ethereum 2.0 alebo veľké ťažkosti v oblasti skladateľnosti..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me