Ycash & Alternateth: The Rise of the Friendly Cryptocurrency Forks

Ethereum

Kryptomeny na kryptomenu tradične spadajú do niekoľkých kategórií: tie, ktoré sa uskutočňujú ako plánovaná údržba (upgrade Konštantínopolu v éteri ethereum), tie, ktoré sú výsledkom sporov o správu a riadenie (BCH prostredníctvom debát o blokových rozmeroch BTC), a tie, ktoré vznikajú ako podnikateľské úpravy (DASH ako výrazne upravená základňa bitcoinov).

Napriek tomu sa objavuje nová kategória, ktorá je zdanlivo okorenená časťou všetkého vyššie uvedeného: takzvanými priateľskými vidličkami.

Ethereum

Posledným kolegom v kryptoekonomike je Alternateth, navrhovaná súrodenecká sieť pre blockchain Ethereum, ktorú vedie vývojár Ethereum James Hancock a pomáhajú mu súkromní podporovatelia.

V nových komentároch k CoinDesk vývojár tvrdil, že „aby boli Ethereum zdravé peniaze, je potrebné, aby boli pri uskutočňovaní zmien veľmi konzervatívni,“ a dodal, že Alternateth bude slúžiť ako akýsi upravený testnet pre Ethereum „pre niektoré z týchto pripravovaných funkcie a bude podporovať vývoj financovania pre hlavný reťazec […] Podobné vzťahu medzi litecoinmi a bitcoinmi. “

Samozrejme, Ethereum už má niekoľko životaschopných testovacích sietí v Goerli, Rinkeby, Ropsten a Kovan, takže Hancock a jeho podporovatelia majú na mysli väčšiu víziu ako iba obyčajnú testnet.

A hoci povedal, že sa neplánuje žiadna ponuka tokenov, Hancock otestuje konsenzusný algoritmus ProgPOW rezistentný na ASIC na Alternateth už od samotného konceptu siete – posun, ktorý bude predchádzať akémukoľvek podobnému posunu zo strany Etherea, ktorého komunita zvažuje ProgPOW celé mesiace.

Hancock tiež poznamenal, že časť každého bloku Alternateth bude vyčlenená pre vývojárov, pričom blokové odmeny sú ďalším mechanizmom, nad ktorým si v poslednej dobe lámu hlavu zainteresované strany Etherea..

Čo sa ešte uvidí, je to, ako ekosystém Ethereum prijme Alternateth, ktorý sa má rozbehnúť v auguste 2019. V Dothereu sa kópia éteru hosteného v sieti Polkadot, Ethereum a jeho podporovatelia už museli pozrieť do zrkadla, takpovediac a ten pohľad pre niektorých bol znepokojujúci.

Alternateth nadväzuje na päty Ycash, „priateľská vidlička“ Zcash

Ešte v apríli bol Ycash oznámil ako priateľská vidlička kryptomeny Zcash (ZEC) na ochranu súkromia, ktorá by sa odčlenila od materského reťazca 18. júla 2019.

Spoločnosť Forca, ktorá nie je prepojená s vývojármi alebo zakladateľmi spoločnosti Zcash, je v čele Howarda Loa, výkonného riaditeľa softvérovej spoločnosti SwayLaw a zakladateľa nadácie Ycash..

V oznámení vidlice Loo uviedol, že Ycash sa chystá sústrediť pozornosť na „ťažbu komoditného hardvéru“ a obmedziť hranicu ceny Zcash Founders Reward, ktorá v súčasnosti smeruje 20 percent z každej odmeny za blok ZEC vývojárom na 2,1 milióna mincí:

„Veríme, že tak ťažba komoditného hardvéru, ako aj zachovanie sľubovaného limitu pre odmenu zakladateľov sú nevyhnutné pre spravodlivé rozdelenie mincí. Na druhej strane veríme, že spravodlivé rozdelenie mincí je nevyhnutné pre dosiahnutie širokého prijatia. “

Po srdečnom príchode Ycash na scénu, určité nejasnosti viedli k tomu, že prvky kryptoveru si mysleli, že Zcash a Ycash sú koordinovaní. Ako taká, spoluzakladateľka spoločnosti Zcash Zooko Wilcox-O-Hearn tento týždeň objasnila, že on a jeho kolegovia hľadeli zvonku rovnako ako všetci ostatní, hoci bol z nového partnerského projektu „nadšený“..

… To znamená, že som nadšený z konceptu Friendly Forks (https://t.co/w1OaSl8tEX) a zakladateľ spoločnosti Ycash – Howard Loo – je dlhoročným členom komunity Zcash a vždy sa mi zdal byť čestným a rozumným človekom. …

– zooko (@zooko) 18. júna 2019

Nie všetko je také priateľské

Tezos skutočne čelí možnosti nie príliš priateľskej vidlice.

Tento týždeň Nadácia Tezos Commons vyhlásila, že sa dozvedela, že strojárska firma OcamlPro zvažuje rozvetvenie spoločnosti Tezos (XTZ) na vytvorenie novej siete Dune Protocol. Táto epizóda vznikla kvôli sporu o financovanie medzi nadáciou a firmou.

To, či sa protokol skutočne uskutoční, je nateraz otvorenou otázkou, ale odhalenie jeho možnosti zjavne urobilo z komunity Tezos mravenčenie: cena XTZ, v súčasnosti 1,15 USD, je v týždni dole o šesť percent.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me