Sprievodca hmlovinami pre začiatočníkov

Sprievodca Nebulas NAS

Hmloviny je decentralizovaná platforma navrhnutá tak, aby poskytovala rámec vyhľadávania pre všetky ostatné blockchainy. Bol vytvorený ako reakcia na rastúci trend blockchainov ako decentralizovaného autonómneho systému (DAO) a exponenciálne rastúcej hodnoty kryptomien. Tím si všimol výzvy spojené s blockchainom, ako napríklad aktualizácia protokolov, informačná interakcia na blockchainoch, blockchainové aplikácie a efektivita inteligentných zmlúv..

Webová stránka Nebulas

Aj napriek týmto výzvam majú pocit, že jednou z najväčších výziev pre blockchain je nedostatok efektívneho vyhľadávacieho nástroja, ktorý by sa používal pre inteligentné zmluvy a blockchainové aplikácie, najmä vďaka nárastu distribuovaných aplikácií. Tímovým problémom na tento problém sú hmloviny. Cieľom je vyvinúť samostatne sa rozvíjajúci blockchainový systém, ktorý je založený na hodnotovom stimule.

Aké sú ciele sveta hmlovín??

V rámci sveta hmlovín je cieľom tímu definovať hodnotu poradia, ktorá meria hodnotu spojenú s podkladovými dátami blockchainu. Cítia, že je potrebné preskúmať vyššie dimenzie informácií a nájsť ešte väčšiu hodnotu v blockchainoch.

Ciele hmlovín

Chcú tiež zahrnúť stimulačný systém vhodný pre vývojárov, aby bol blockchain nastavený na úspech. Nakoniec chcú, aby hmloviny dosiahli sebarevolúciu, aby sa mohla vyvíjať automaticky a poskytovať lepšiu používateľskú skúsenosť, výkonnejší systém a rýchlejšie výpočty.

Čo je poradie hmlovín?

Poradie hmlovín (NR) je možno najdôležitejšou technickou vlastnosťou hmlovín, algoritmom základného hodnotenia. Tento algoritmus má otvorené zdroje a to, ako platforma meria hodnotu v blockchainoch. Je založená na interaktivite medzi používateľmi, šírení aktív týchto používateľov a likvidite. Nebulas Rank možno použiť na hodnotenie entít na blockchaine vrátane distribuovaných aplikácií, inteligentných zmlúv a adries.

Poradie hmlovín

Čo je dôkaz o oddanosti?

Proof-of-devotion, PoD, je konsenzuálny algoritmus založený na systéme Nebulas Rank. Vďaka PoD sa „vplyvní“ používatelia v rámci blockchainu Nebulas môžu stať účtovníkmi. Prijatím získavajú blokové odmeny a transakčné poplatky, čo im poskytuje motiváciu k ďalšiemu prispievaniu k bezpečnosti a stabilite blockchainu..

Základná koncepcia algoritmu PoD spočíva v tom, že používatelia s hodnotou NR nad danou hranicou môžu zaplatiť bezpečnostnú zálohu a zúčastniť sa výberu účtovníka. Kandidáti na účtovníkov súťažia o schopnosť získať svoje práva na vedenie účtovníctva virtuálnou ťažbou. Účtovníci dohliadajú na generovanie blokov a získavajú blokovú odmenu a transakčný poplatok. Kedykoľvek sa užívateľ správa nevhodne, jeho bezpečnostná záloha je zabavená a poskytnutá ďalším kandidátom na vedenie účtovníctva.

Čo je vývojový stimulačný protokol?

Ďalšia kľúčová technológia v pozadí hmlovín, Developer Incentive Protocol (DIP), sa vzťahuje na vývojárov DApps a inteligentných zmlúv. V preddefinovaných blokových intervaloch dostávajú príslušní vývojári s hodnotami NR nad konkrétny prah stimuly. Tieto stimuly sú účtovníkmi zaznamenávané do blokov. Myšlienka je taká, že čím viac vývojárov získa stimuly na vytváranie DApps a inteligentných zmlúv, vytvorí sa požadovaný ekosystém pozitívnej spätnej väzby pre komunitu vývojárov..

Pobídka pre vývojárov

Čo je sila hmlovín?

Poslednou základnou technológiou za hmlovinami je Nebulas Force, NF. Táto sila je vyššie spomenutá schopnosť sebarozvoja. Vďaka Nebulas Force môžu vývojári začleniť novú technológiu, opraviť chyby alebo vykonať všeobecné zmeny bez potreby hard forku, ktorý by narušil systém a spôsobil problémy na iných blockchainoch.

Keď sa komunita hmlovín rozšíri, stane sa pre ňu otvorená sila hmlovín aj schopnosť aktualizovať protokoly. Komunita použije svoj hlasovací mechanizmus a zohľadní váhu používateľov NR pri výbere smerovania blockchainu a aktualizovaní jeho cieľov.

Na akej ďalšej technológii hmloviny pracujú?

Nebulas tiež vyvíja Nebulas Cluster Polymorphous Evolution, výhľadový mechanizmus. Tento mechanizmus funguje na myšlienke, že aktíva a dáta na hlavnom blockchaine budú v bezpečí. S mechanizmom sa vyvinie najmenej jeden bočný reťazec na overenie základných technických inovačných riešení vrátane bleskovej siete a nového algoritmu konsenzu..

Ďalšia dôležitá technológia, Nebulas Wormhole, umožňuje výmenu aktív a údajov medzi bočnými reťazcami, ako aj medzi hlavným a bočnými reťazcami, plus interoperabilita DApp..

Čo by ste mali vedieť o NAS?

Primárnou funkciou NAS, kryptomeny spojenej s hmlovinami, bude prevádzka platformy hmlovín ako typu meny v aplikácii. Počiatočná konečná dodávka NAS je 100 miliónov. Tieto tokeny sú navrhnuté tak, aby neustále kolovali v rámci platformy a medzi komunitou. Cieľom NAS je vytvorenie vnútornej ekonomiky pre Nebulas Platform a hybného faktora pre ekosystém. Neexistuje žiadna záruka, či sa v budúcnosti vytvorí viac NAS. Aktuálny plán je každoročne generovať ďalšie NAS od konca roka 2019. Išlo by o produkciu 3 percent z celkovej ponuky NAS a bola by súčasťou programu PoD..

Podľa netechnickej bielej knihy bude fixná dodávka 100 miliónov NAS rozdelená nasledovne. 35 percent pôjde do komunitnej rezervy a 30 percent pôjde na komunitný a súkromný predaj. 20 percent bude pridelených tímu a poradcom a 10 percent pôjde na počiatočný zakladajúci predaj. Posledných 5 percent poputuje do fondu hmlovín. Tento plán umožňuje dostatočné množstvo NAS na ceste k prevádzkovému rozšíreniu a výstavbe ekosystémov.

Ako ukladať NAS

Ako už bolo spomenuté, NAS je token ERC-20 Ethereum, čo znamená, že ho možno bezpečne uložiť na papierovú peňaženku Ethereum alebo hardvérovú peňaženku ako Trezor alebo Ledger.

Pošlite Ether

Ako nakupovať NAS

V čase písania tohto článku sú hmloviny iba k dispozícii na zakúpenie na niekoľkých menších burzách, ako napríklad:

  • Huobi
  • Gate.io
  • OKEx
  • EtherDelta

Ako vyzerá cestovná mapa?

Do 4. štvrťroka 2017 bol Testnet pre hmloviny online. V priebehu 1. štvrťroka 2018 sa uskutoční vydanie v1.0 a sieť Mainnet bude online. Do Q4 bude vydaná v2.0 a funkcia vlastnej evolúcie.

Cestovná mapa

Záver

Vzhľadom na veľký počet samostatných blockchainových systémov, ktoré už existujú, a rýchle množstvo, ktoré sa pridáva každý deň, sa zdá logické, že technologický svet potrebuje metódu prehľadávania týchto blockchainov. Ako také sú hmloviny na ceste k vyriešeniu jedného z problémov, ktorým čelia blockchainy. S jeho pomocou by malo byť možné vyhľadávať údaje, ktoré používateľ potrebuje, na obrovskom počte blockchainov, aj keď množstvo týchto reťazcov stále rastie..

užitočné odkazy