Sprievodca pomlčkou pre začiatočníkov

Sprievodca pomlčkou

Pomlčka je v podstate digitálna hotovosť, ktorú môžete minúť kdekoľvek chcete. Pomocou služby Dash môžete uskutočňovať súkromné ​​platby buď v obchodoch, alebo online prostredníctvom otvorenej platformy, ktorá je úplne bezpečná. Platforma je hostená s pomocou tisícov používateľov po celom svete. Platby prostredníctvom služby Dash sú okamžité a úplne súkromné. Platby prostredníctvom služby InstantSend sa potvrdia za sekundu, takže nemusíte mať obavy z plytvania časom.

Sprievodca pomlčkou

Kto je za pomlčkou?

Sieť menuje tím Dash, ktorý dostáva mesačné financovanie z blockchainu na ďalší vývoj základnej technológie Dash. Generálnym riaditeľom je Ryan Taylor, zatiaľ čo CTO Andy Freer. UDJINM6 je hlavným vývojárom a Holger Schnizel robí kvalitné poistenie, automatizáciu a testovanie. Medzi ďalších členov riadiaceho tímu patria Daniel Diaz pre rozvoj podnikania, Phillip Engelhorn pre tlač a multitool, Fernando Gutierrez pre multitool, Robert Wiecko ako projektový manažér a Evan Duffield ako strategický poradca. Existujú ďalšie dve desiatky vývojárov a ďalších 15 členov tímu zameraných na testovanie a podporu.

Dash je súkromný a bezpečný

Dash uchováva všetky informácie v súkromí vďaka PrivateSend, ktorý zaisťuje, že zostatky aj história aktivít sú súkromné. Je tiež neuveriteľne bezpečný, pretože každú transakciu potvrdzuje 200 výpočtového výkonu TerraHash od X11 ASIC a viac ako 4 500 serverov s hostením po celom svete..

Akú sieť používa Dash?

Dash sa spolieha na sieť P2P novej generácie. Jadro Dash využíva jedinečnú sieť peer-to-peer, ktorá je plne motivovaná. Baníci zabezpečujú blockchain a za to dostávajú odmeny. Dostávajú tiež masternody ako odmenu za validáciu, obsluhu a uloženie blockchainu. Tieto masternódy sú novým typom sieťových serverov pracujúcich v neuveriteľne bezpečných klastroch známych ako kvóra. Umožňujú rad decentralizovaných služieb vrátane ochrany súkromia, správy a okamžitých transakcií bez obáv z lacných sieťových útokov..

Medzi najväčšie P2P siete na svete

Dash bol uvedený na trh v roku 2014. Odvtedy sa rozrástol o 4 100 masternodov. Je to do značnej miery dôsledkom stimulov a znamená to, že sieť typu peer-to-peer patrí medzi najväčšie na svete. Veľký počet uzlov zvyšuje kapacitu koncových používateľov pre prístup k digitálnej hotovosti 24/7, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Zvyšuje tiež bezpečnosť služieb.

Je Dash samosprávny?

Dash je hrdý na to, že je prvým protokolom o samospráve a samofinancovaní. Každý užívateľ Dash môže navrhovať projekty do siete. Môžete získať financovanie na čokoľvek, čo zlepší a rozšíri Dash, vrátane vývoja, financovania a všetkého medzi tým. Dash v zásade financuje jeho prijatie a rast so všetkým, kto sa zodpovedá za sieť. Je to jednoduché podaj návrh a získaj financie na svoj nápad.

Dash hlasovanie

Čo je stav Dash Network?

V čase tohto článku bol trhový strop Dash 2 150 980 474 USD. Existovalo 4 709 masternodov, pričom najviac sa v akomkoľvek okamihu vyskytovalo 4 729. Na karte Sieť webu Dash môžete tiež zobraziť konkrétne stavy pre rôzne burzy, aby ste mohli sledovať menu v reálnom čase.

Čo je Dash Evolution?

Jedným z ďalších krokov v prácach pre Dash je Dash Evolution, vďaka ktorému bude Dash ešte jednoduchšie. Budete sa môcť zaregistrovať alebo pristupovať k svojmu účtu Dash zo zariadenia podľa vášho výberu a dokončiť transakciu tak ľahko, ako by ste to neurobili so službou PayPal. Keď bude pripravená, Dash Evolution prinesie digitálnu hotovosť do dosahu osôb so všetkou úrovňou komfortu s technológiou, dokonca aj starších ľudí s minimálnymi technickými skúsenosťami.

Dash Evolution umožní komukoľvek vytvoriť si účet pomocou blockchainu. Potom môžu pridať kontakty a odoslať platby podľa mena. Pre pohodlie a úsporu času bude možné nakupovať z mobilných aplikácií alebo webových stránok pomocou Dash jediným kliknutím.

Evolution bude obsahovať ľahkú peňaženku novej odrody, ktorá obsahuje kompatibilitu prehliadača a zabezpečenie SPV. Peňaženka sa pripája priamo k sieti peer-to-peer platformy Dash doplnenej o viac ako 4 000 uzlov. Evolution umožní používateľom nakupovať položky priamo s rôznymi obchodníkmi.

Budú tiež schopní nastaviť automatické debety za predplatené služby. Na blockchaine môžete vyhľadať ľubovoľného obchodníka integrovaného do Dash. Potom môžete hodnotiť nákupy a nechať komunitu informovaným spôsobom zvoliť si svojho dodávateľa.

Dash Evolution budú obchodníci tiež ľahko používať. Decentralizované rozhranie API je jednoduché a umožňuje obchodníkom pridať platby Dash na svoju mobilnú aplikáciu alebo web za pár minút. Na zabezpečenie platieb zákazníkom nebude potrebné najímať tretiu osobu. Namiesto toho môžu obchodníci prostredníctvom blockchainu budovať priamy vzťah s klientmi.

Alfa verzia hry Dash Evolution by mala vyjsť snáď koncom tohto roka. Pred týmto dátumom tiež bude vydaných viac vydaní, takže majte oči otvorené.

Dash peňaženky

Existuje niekoľko oficiálne peňaženky Dash ktoré si môžete stiahnuť, vrátane Dash Core, Electrum, mobilných peňaženiek pre iOS a Android, webovej peňaženky, papierovej peňaženky a tiež hardvérové ​​peňaženky Trezor a Ledger podporujú Dash.

Dash peňaženky

Ako používate Dash?

Ak chcete začať používať Dash, stačí si stiahnuť najnovšieho klienta Dash. Potom môžete kúpiť alebo obchodovať s pomlčkou prostredníctvom dlhého zoznamu búrz. Môžete ho tiež získať od jedného z maklérov, vrátane Changelly, BitPanda, Tvarový prevod a magnetická výmena. V prípade nákupu alebo predaja väčšieho množstva produktu Dash môže predajca spárovať kupujúceho a predávajúceho, aby zabránil skĺznutiu ceny. Dash je k dispozícii na desiatkach búrz vrátane Bitfinex, Kraken a Poloniex.

V súčasnosti rýchlo rastie počet obchodníkov, ktorí prijímajú platby Dash. Môžete ho použiť na debetné karty, poskytovateľov e-mailov, poskytovateľov VPN, VPS a hosting, grafický a webový dizajn, darčekové karty, hry, online kasína, rôzne webové obchody, platenie určitých účtov a drahé kovy.

Strávte Dash

Ako kúpiť Dash

Keď budete mať nastavenú peňaženku Dash, budete si musieť kúpiť nejaký DASH, do ktorého sa dá uložiť. Nie ste schopní kúpiť Dash priamo v mene „Fiat“, takže si musíte najskôr kúpiť inú menu – najjednoduchšie je kúpiť Bitcoin alebo Ethereum, ktoré môžete uskutočniť v Coinbase bankovým prevodom alebo debetnou / kreditnou kartou a potom vymeniť že pre DASH v Changelly.

Zaregistrujte sa na Coinbase

Prvým kupujúcim kryptomeny odporúčame, aby ste pri prvom nákupe použili Coinbase – jeho použitie je jednoduché a je plne regulované vládou USA, aby ste vedeli, že je jedným z najbezpečnejších a najuznávanejších miest na nákup kryptomeny. Coinbase ponúka možnosť nákupu bitcoinu, litecoinu a ethereum kreditnou alebo debetnou kartou alebo zaslaním bankového prevodu. Poplatky za karty sú vyššie, ale svoju menu dostanete okamžite.

Pri registrácii budete musieť vykonať určité overenie totožnosti, pretože musia dodržiavať prísne finančné pokyny. Pri registrácii nezabudnite použiť náš odkaz. Pri prvom nákupe 100 dolárov vám bude pripísaných 10 dolárov v bitcoinoch zadarmo..

Web Coinbase

Ak chcete začať, kliknite na tlačidlo „Zaregistrovať sa“, kde sa dostanete do registračného formulára, kde budete musieť zadať svoje meno, e-mail a zvoliť heslo.

Coinbase vám potom pošle e-mailom odkaz na overenie vášho e-mailového účtu. Po kliknutí na odkaz v e-maile sa dostanete na stránku overenia. Potom musíte pridať svoje telefónne číslo a nahrať fotku svojho občianskeho preukazu – to môže byť pas, vodičský preukaz atď. Musíte tiež pridať svoje platobné údaje, aby ste mohli podľa potreby pridať svoj bankový účet alebo debetnú alebo kreditnú kartu – po krátkej dobe bude váš účet overený a budete môcť vykonať prvý nákup.

Overenie Coinbase

Nakúpte ethereum alebo bitcoin

Pre túto príručku budeme kupovať Ethereum, aby sme vymenili našu cieľovú kryptomenu. Dôvod je ten, že má oveľa lacnejšie poplatky ako bitcoiny za odoslanie a transakcia sa tiež deje oveľa rýchlejšie. Takže v Coinbase navštívte v hornej časti kartu „Kúpiť / Predať“, vyberte „Ethereum“, vyberte si spôsob platby a zadajte sumu, ktorú chcete kúpiť – môžete zadať sumu v amerických dolároch alebo počet éterov.

Kúpte si Etherum

Potom sa zobrazí výzva na potvrdenie transakcie. Pri platbe kartou bude pravdepodobne potrebné vykonať overenie u poskytovateľa karty. Po dokončení bude vaše éterické meno pridané do vášho účtu.

Pomocou Changelly

Ďalšou etapou je použitie webovej stránky Changelly na výmenu vášho Etheru za DASH. Použite tento odkaz a zadajte, koľko Eth budete chcieť previesť a ukáže vám, koľko DASH na oplátku dostanete, ak ste spokojní, pokračujte a kliknite na zelené tlačidlo „Exchange“.

Na nasledujúcej obrazovke sa zobrazí výzva na registráciu účtu, ktorý môžete urobiť pomocou účtu na sociálnej sieti alebo zadaním svojej e-mailovej adresy..

Changelly Registrácia

Po dokončení sa dostanete na stránku s podrobnosťami transakcie. Skontrolujte to a ubezpečte sa, že sumy sú správne. Až budete spokojní, kliknite na zelené tlačidlo „Ďalej“.

Na nasledujúcej obrazovke sa zobrazí výzva na zadanie adresy peňaženky Dash, kde budete dostávať mince. Vložte to do poľa a kliknite na zelené tlačidlo „Ďalej“.

Adresa peňaženky Changelly

Potom sa vám zobrazí obrazovka s konečným potvrdením. Skôr ako budete pokračovať, znova sa ubezpečte, že sú všetky podrobnosti správne.

Changelly Potvrdenie

Changelly vám potom poskytne adresu, na ktorú pošlete svoj éter, skopírujte adresu, ktorú vám dajú, a potom sa vráťte späť na svoj účet coinbase..

Changelly Poslať

Pošlite svoje ethereum alebo bitcoin

V Coinbase kliknite na „Účty“ a vľavo vyberte svoju peňaženku Ethereum a potom kliknite na „Odoslať“.

Zadajte adresu, ktorú vám predtým poskytla Changelly.

Pošlite Ethereum

Kliknite na „Pokračovať“ a potom budete musieť transakciu potvrdiť e-mailom alebo telefónom, ak máte povolené dvojfaktorové overenie.

Transakcia sa teraz odošle cez sieť Ethereum a bude trvať chvíľu, kým dorazí – môžete si skontrolovať svoj účet Changelly, kde vás upozorní na nasledujúce kroky:

  1. Čaká sa na platbu
  2. Výmena
  3. Odosiela sa do vašej peňaženky

Po dokončení sa na obrazovke zobrazí potvrdzujúca správa „Transaction Complete“. Teraz môžete skontrolovať svoju peňaženku Dash, kde môžete potvrdiť, že teraz vlastníte svoju DASH.

Transakcia Changelly je dokončená

Záver

Dash môže poskytnúť príjemnú alternatívu k existujúcim službám kombináciou ľahkosti okamžitých transakcií a všestrannosti digitálnej hotovosti. Používanie sa javí ako veľmi jednoduché. Okrem toho bude Dash na základe svojej predchádzajúcej miery expanzie pravdepodobne naďalej rásť. Keď sa počet používateľov zvýši, viac obchodníkov to prijme ako platbu a ďalší kupujúci sa rozhodnú nakupovať pomocou tohto nástroja, čo dramaticky zvyšuje užitočnosť platformy.

Užitočný odkaz