Porovnanie najlepších obrazoviek na obchodovanie s kryptomenami

Pretože investície do kryptomien stále stúpajú na popularite, čoraz viac nových i existujúcich obchodníkov pravidelne navštevuje niektoré z najlepších búrz za účelom obchodovania so svojimi obľúbenými mincami. Rovnako ako v prípade samotných mien, na výber je široká škála búrz, pričom každá platforma často poskytuje svoje vlastné jedinečné skúsenosti. Vo výsledku sa pozrieme na obchodné obrazovky šiestich špičkových búrz kryptomien a porovnáme ich rôzne obchodné funkcie..

Obrazovky na obchodovanie s kryptomenami

Binance

Binance je súčasným lídrom v odbore a ponúka dve verzie svojho obchodného rozhrania. Verzie Basic aj Advanced umožňujú obchodníkom s rozdielnymi úrovňami zručností a skúseností obchodovať s dôverou na platforme prispôsobenej ich potrebám. Binance má vynikajúce používateľské rozhrania na obchodovanie a je jednou z najcitlivejších platforiem, ktoré sú dnes v prevádzke. Ide o tieto dve verzie:

Základný režim

Táto verzia je vhodná pre začiatočníkov a vyžaduje minimálnu navigáciu. Všetky najdôležitejšie funkcie sú ľahko dostupné z hlavnej stránky. Rozhranie je dobre prezentované tak, že hlavné grafy a objednávka sú umiestnené centrálne. Okno objednávky umožňuje používateľom pomerne ľahko zadávať limitné, marketingové a stopové limitné objednávky.

Pravá strana obsahuje zoznam trhov BTC, ETH, BNB alebo USDT, s ktorými môžu používatelia obchodovať, zatiaľ čo ľavá strana obrazovky zobrazuje aktuálny zoznam cien za nákup a predaj. Režim Basic je všeobecne príjemný a je jedným z ľahšie použiteľných rozhraní pre platformy, ktoré ponúkajú širokú škálu mincí.

Pokročilý mód

Tu sú veci umiestnené mierne odlišne, pričom graf zaberá ľavú stranu obrazovky, zatiaľ čo pole s cenami a objednávkami sa nachádza vpravo. Hlavný panel celkovo obsahuje knihy objednávok, sviečkový graf a históriu obchodu. Okrem toho existuje aj hĺbkový graf objednávok, ktorý je možné zobraziť na samostatnej karte zo sviečkového grafu.

Aj keď je balík grafov sofistikovanejší, medzi týmito dvoma pohľadmi nie je veľký rozdiel a základné zobrazenie tiež poskytuje veľa kľúčových informácií vyžadovaných od skúsenejších obchodníkov. Obidva zobrazenia poskytujú prístup k historickým údajom, trendovým čiaram, knihám objednávok, konverzným kurzom a porovnávacím grafom. Pokročilé zobrazenie však umožňuje analytickejšiu reprezentáciu a umožňuje oveľa podrobnejšiu technickú analýzu a poskytuje všetky potrebné nástroje, ukazovatele a MACD. .

Binance je príjemná a ľahko použiteľná platforma, ktorá vyhovuje začiatočníkom a stredne pokročilým až pokročilým používateľom a zároveň poskytuje desktopového klienta Windows a Mac a mobilnú aplikáciu dostupnú pre používateľov iOS aj Android..

Navštívte Binance Prečítajte si celú recenziu

GDAX

GDAX funguje ako o niečo zložitejšia alternatíva k Coinbase a vo výsledku ponúka pokročilejšie obchodné skúsenosti. GDAX umožňuje obchodovanie s maržami a zložitejšie typy pokynov a rozhranie môže pôsobiť na nových investorov zastrašujúco kvôli neustálemu pohybu pokynov na kúpu / predaj na obrazovke. Rozhranie je však dobre navrhnuté a využíva intuitívne rozloženie, ktoré oslovuje stredne pokročilých aj pokročilých používateľov.

GDAX tiež poskytuje používateľom nástroje na tvorbu grafov a obchodnú históriu, ako aj údaje o trhu v reálnom čase s najaktuálnejšími kryptomenovými cenami. Platforma tiež obsahuje flexibilné rozhranie API, ktoré umožňuje programové obchodovanie robotov, a táto funkcia pomáha prilákať inštitucionálnych aj profesionálnych investorov..

GDAX poskytuje prístup k širokej škále párov fiat a kryptomena a používatelia môžu obchodovať medzi BTC / USD, ETH / USD, ETH / BTC, BTC / GBP a BTC / EUR a ďalšími. Výmena tiež využíva mierne odlišné rozhranie, pretože objednávkové pole je umiestnené v ľavej ľavej časti obrazovky; potom nasleduje kniha objednávok, zatiaľ čo cenový graf a graf otvorených objednávok zaberajú veľkú časť obrazovky. Hĺbkový graf je tiež prístupný po kliknutí na kartu v hornej časti obrazovky. GDAX tiež umožňuje používateľom uskutočňovať trh a obmedzovať nákupy, okrem využitia stop lossov. Schopnosť zúčastniť sa obchodovania s maržami je však hlavným plusom pre pokročilejších obchodníkov a existuje páka okolo 2x alebo 3x v závislosti od obchodného páru.

Používanie platformy je všeobecne celkom jednoduché, aj keď z hľadiska pokročilejších používateľských skúseností a funkcií platformy mierne zaostáva za webom, ako je Kraken. GDAX je najvhodnejší pre používateľov Coinbase, ktorí hľadajú ďalšie funkcie alebo pre skúsenejších obchodníkov, ktorí sú oboznámení s navigáciou na obrazovkách obchodovania s kryptomenami.

Navštívte GDAX Prečítajte si celú recenziu

Bittrex

Bittrex ponúka širokú škálu rôznych coinov s viac ako 250 obchodnými pármi, ktoré sú momentálne k dispozícii na webe, a na platforme sú k dispozícii trhy USD aj Bitcoin. Bittrex si kladie za cieľ byť ďalšou generačnou kryptomenovou burzou; stále však musí pracovať na tom, aby bolo jeho rozhranie jedným z najlepších v odbore.

Bittrex ponúka webovú platformu, ktorá sa pomerne ľahko používa, avšak rozhranie nie je také intuitívne ako stránky ako Kraken a pri nákupe alebo predaji mincí môžu používatelia kliknúť na názov trhu z domovskej stránky alebo navštíviť stránku peňaženky a kliknite na názov mince.

Kniha objednávok je dosť intuitívna a na vnútornej strane tabuliek ponúk aj dopytov sa po vytvorení objednávky nachádza hviezdičkový stĺpik, ktorý sa plní hviezdičkou. Vďaka tomu je ľahké sledovať cenové hladiny a rozpoznať, v ktorom okamihu ste ochotní kúpiť alebo predať.

Na trhu je množstvo grafov, ktoré zahŕňajú knihu objednávok a časovú os cien, ktoré sa nachádzajú nad vstupným poľom pre objednávky. Výsledkom je, že mince je možné pred objednávkou ľahko analyzovať, ale celkový grafický balíček je trochu priemerný, pričom niektorí obchodníci majú pocit, že poskytované rozhranie je dosť neohrabané. To znamená, že je k dispozícii niekoľko technických ukazovateľov, pričom karty Graf, Štúdie a Vybrať nástroj poskytujú prístup ku všetkým najdôležitejším aspektom technickej analýzy..

Bittrex je životaschopná voľba pre každého, kto chce obchodovať so širokou škálou coinov a rozhranie je funkčné a relatívne ľahko použiteľné bez toho, aby bolo v porovnaní s inými platformami obzvlášť inšpiratívne..

Navštívte Bittrex Prečítajte si celú recenziu

Bitfinex

Bitfinex je jednou z najväčších bitcoinových búrz, čo sa týka objemu a tiež poskytuje obchodovanie s maržami. Burza umožňuje obchodovanie s maržami aj krátky predaj kryptomien, pričom maximálny pákový pomer je 1: 3. Výsledkom je, že Bitfinex oslovuje skúsenejších obchodníkov a burza poskytuje webovú platformu a mobilnú aplikáciu..

K dispozícii je tiež zariadenie na financovanie marže typu peer to peer a platforma poskytuje obchodníkom komplexnú škálu rôznych typov príkazov, ako sú limitné, trhové a stop príkazy, okrem koncových stop, fill alebo kill, iceberg, OCO a iba objednávky.

Rozhranie Bitfinex môže byť trochu ohromujúce, pretože na hlavnom paneli je niekoľko možností a kariet, ktoré by mohli novších obchodníkov zmiasť. Bitfinex však má integrované grafy TradingView, piesok poskytuje kompletnú sadu nástrojov na kreslenie, anotáciu, sťahovanie a zdieľanie grafov.

Obchodné rozhranie zobrazuje niekoľko analytických informácií a kľúčových nástrojov technickej analýzy, ako napríklad sviečkový graf, kniha grafických objednávok a najnovšie obchodné údaje. Okrem toho sú k dispozícii aj funkcie, ako sú ukazovatele trendov, nástroje Fibonacci a trendové čiary.

Pokročilé nástroje grafov tiež poskytujú používateľom grafické obchodné skúsenosti a obchody je možné vykonávať priamo z grafov Bitfinex, pretože používatelia môžu vizualizovať svoje objednávky, pozície a cenové výstrahy a manipulovať s grafmi za účelom zmeny cien a úpravy vlastností pokynov..

Kniha objednávok v spoločnosti Bitfinex je úplne transparentná a platforma je v porovnaní s inými burzami pomerne komplexná. Vďaka širokej škále typov príkazov, ktoré sú k dispozícii, je okrem grafov Trading View a schopnosti obchodovať s maržou Bitfinex miestom, ktoré je najvhodnejšie pre obchodníkov s väčším objemom, ktorí majú schopnosť navigovať na webe a využívať všetky jeho možnosti. dostupné funkcie.

Navštívte Bitfinex Prečítajte si celú recenziu

Kraken

Kraken poskytuje tri rôzne spôsoby nákupu a predaja kryptomien; Jednoduché, mierne pokročilé a pokročilé. Pomocou karty Jednoduché môžu používatelia zadávať trhové a limitné objednávky, zatiaľ čo sú k dispozícii aj pokročilé typy objednávok, ako sú napríklad objednávky stop-loss a automatické obchodovanie.

Okrem bitcoinu a éteru na hotovostné trhy je k dispozícii aj dobrý výber altcoinov a Kraken tiež umožňuje obchodovanie s bitcoinovými maržami s pákovým obchodovaním až 5-násobne so skratom dostupným na webe..

Kraken využíva intuitívne rozhranie a pri mapovaní sa spolieha aj na TradingView; existuje tiež podrobný prístup ku krátkodobej dynamike trhu a páska obsahuje historický graf ponúk / dopytov.

Cenové grafy a hĺbka trhových grafov sú dobre prezentované a ľahko pochopiteľné pre používateľov všetkých úrovní.

Grafy poskytované nástrojom TradingView sú skvelým nástrojom pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o technické analýzy. Vyskytujú sa ako malé externé okno, v ktorom je možné presúvať a meniť jeho veľkosť, a sprístupnia sa kliknutím na tlačidlo vedľa zoznamu nástrojov..

Kraken poskytuje základné rozhranie, ktoré pomáha začiatočníkom, okrem poskytovania grafických a analytických nástrojov zameraných na pokročilejších obchodníkov. Ako fiat brána do sveta kryptomien Kraken súťaží s Gemini aj GDAX a jeho platforma je dobrou voľbou pre obchodníkov na všetkých úrovniach. Burza má tiež mobilnú aplikáciu pre iOS, vďaka ktorej je platforma ľahko prístupná pre rôzne zariadenia.

Navštívte Kraken Prečítajte si celú recenziu

Poloniex

Poloniex je dobre známy tým, že poskytuje prístup k širokej škále altcoinov, a bol hlavným cieľom obchodníkov, ktorí hľadali alternatívne mince, ešte pred vznikom stránok ako Binance.

Poloniex poskytuje aj obchodovanie s maržami s maximálnym pákovým pomerom od 1 do 2,5; toto je jedna z mnohých funkcií, ktorá oslovuje skúsených obchodníkov. Existuje tiež rad efektívnych nástrojov na analýzu údajov a podrobné grafy, ktoré uľahčujú hĺbkovú technickú analýzu.

Webová platforma poskytuje všetko potrebné pre obchodovanie na vysokej úrovni. Stránka je však dosť funkčná a niekedy môže pôsobiť dosť neohrabane. Platforma nie je najcitlivejšia a grafy nie je možné presunúť, zmeniť ich veľkosť ani zväčšiť na celú obrazovku. Je tiež ťažké posúvať a zväčšovať grafy a objemy obchodov zaberajú veľkú časť grafu. Ukazovatele sú tiež obmedzené na Bollinger Bands, Moving Amery a MACD a platforma je trochu v pozadí možností, ktoré poskytujú Binance, Bitfinex a Kraken.

V knihe objednávok a cenových grafoch sa ľahko orientujete a veci sú všeobecne prezentované spôsobom, ktorému väčšina obchodníkov bude rozumieť. Aj napriek skúseným veľkým objemom obchodov a ponúkaniu obchodovania s maržami platforma nie je najcitlivejšia, čo je kľúčové pre každého, kto chce vykonávať časovo dôležité obchody..

Navštívte Poloniex Prečítajte si celú recenziu

Záver

Všetky stránky sú vhodné pre stredne pokročilých a skúsených používateľov, pretože všetky obsahujú najdôležitejšie funkcie vyžadované obchodníkmi s kryptomenami. Binance a Kraken však majú funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby vyhovovali začiatočníkom. Základný režim používaný programom Binance je vhodný pre začiatočníkov a vyžaduje minimálnu navigáciu. Všetky najdôležitejšie funkcie sú ľahko dostupné, pretože rozloženie je dostatočne jednoduché a dosť intuitívne. Kraken poskytuje základné rozhranie pre začiatočníkov a jeho jednoduchá možnosť nákupu a predaja kryptomien je šitá na mieru novým účastníkom trhu.

Pre obchodníkov, ktorí hľadajú pokročilejšie možnosti, poskytujú Binance, Bitfinex a Kraken dobrú škálu pokročilých funkcií. Binance zostáva mimoriadne citlivou výmenou a je jednou z najrýchlejších, pokiaľ ide o vykonávanie pokynov; burza ponúka aj pokročilú verziu, ktorá je zameraná na skúsených obchodníkov. Bitfinex obsahuje grafy TradingView a obsahuje komplexnú sadu funkcií vrátane technických nástrojov, typov objednávok a obchodovania s maržami. Kraken ponúka pokročilú verziu svojej platformy, ktorá umožňuje komplexné typy objednávok a automatizované obchodovanie. Podobne ako Bitfinex, Kraken tiež používa grafy TradingView a ponúka komplexnú škálu funkcií vrátane pokročilých technických nástrojov a obchodovania s maržami.

Najlepšie je experimentovať s mnohými webmi, pretože rôzni obchodníci hlásia rôzne skúsenosti pri používaní rôznych búrz. Zatiaľ čo niekto uprednostňuje jednoduchšie a intuitívnejšie rozloženie, niekto uprednostňuje stránky s rýchlou odozvou a pokročilejšími funkciami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me