Prečo môže byť krypto vstupom do „desaťročia éteru“

Ethereum

Veci sa tento rok začali pre ekosystém ekosystémov Ethereum skutočne zvyšovať a nie je ťažké pochopiť prečo: hybnosť rastúceho projektu sa mení v ťah.

Vývojári vládnucej inteligentnej kontraktnej platformy v skutočnosti dosahujú veľký pokrok v súvislosti s nadchádzajúcim zavedením významnej aktualizácie „Ethereum 2.0“, viac talentovaných tímov je na pokraji zlomových riešení škálovania vrstvy 2 a používatelia sa čoraz viac ponáhľajú využívať Ethereum dApps na najrôznejších sľubných a dokonca nebývalých aktivít.

Medzi spoločnosťami DeFi, DEX, DAO a NFT bol rok 2020 zatiaľ v kryptoekonomike de facto „rokom éteru“. To znamená, poďme preskúmať niektoré kľúčové dynamiky, ktoré už ukazujú cestu k možnej „dekáde éteru“ v nasledujúcich rokoch.

Vyrovnanie éteru s vyššou hodnotou ako bitcoin

Na začiatku júna 2020 denné transakčné poplatky na Etherea predbehli denné transakčné poplatky na bitcoinoch. Ethereum si odvtedy drží vedenie v tejto metrike.

Táto realita jasne naznačuje, že dopyt po používaní éteru rastie. Existuje však ešte jedna metrika, ktorá hovorí ešte viac o tom, ako Ethereum získava na bitcoinoch, a je to hodnota denného vyrovnania.

Na začiatku júla si spoločnosť Messari v oblasti kryptoekonomických údajov skutočne všimla, aké má Ethereum nedávno predbehol bitcoin pokiaľ ide o dennú hodnotu vyrovnania, t. j. celkovú dennú hodnotu USD sprostredkovaných transakcií na vrchole daného blockchainu. Zjednodušene povedané, Ethereum teraz narába s podstatne väčšou hodnotou ako je bitcoin, a to by mohlo byť do budúcna samo-posilňujúcou sa dynamikou. Ethereum má najviac akcií, takže práve tam sa chystá konať najviac akcií.

Boom denných aktívnych používateľov

Keďže sa tento rok okolo ekosystému Ethereum deje toľko vecí, nebol nedostatok zaujímavých aktivít, ktorých sa treba zúčastniť. Rôzne sľubné možnosti viedli k tomu, že v poslednej dobe došlo k nárastu aktívnych používateľov Ethereum..

Napríklad, aktívne adresy Etherea – adresy, ktoré dennodenne odosielajú alebo prijímajú tokeny ETH alebo ERC20 – sa od júla medziročne zdvojnásobili (YTD). Počet takýchto adries je v súčasnosti len plachých 600 000. Napriek tomu sa v tomto okamihu zdá, že je nevyhnutný milión a viac.

Inteligentné kontrakty tiež vzkvétajú

Aktivita inteligentných zmlúv na ethereum začína explodovať a nič nenasvedčuje tomu, že by sa ruch v dohľadnej dobe spomalil.

Minulý týždeň poskytovateľ krypto dát Coin Metrics vyzdvihol, ako 25. júla došlo k viac ako 3,1 miliónom kontraktov na ethereum, čo je nový rekord v organickej aktivite blockchain. Určite existuje ešte dosť priestoru na rast, ale podpora aktivít v hodnote miliárd dolárov je skvelým a legitimizujúcim začiatkom.

Objem DEX na bezprecedentných úrovniach

Decentralizované výmenné projekty ako Uniswap, 1inch a Balancer sú jedny z najjasnejších raných hviezd Ethereum a dôkaz je v číslach.

Je to preto, že v júli 2020 rastúce projekty DEX v spoločnosti Ethereum podporovali obchody v hodnote viac ako 4 miliárd dolárov – a to všetko bez dovolenia, bez úschovy a nepretržite. Táto hranica 4 miliardy dolárov je novým mesačným rekordom v objeme DEX, ale s tým, ako sa tieto burzy začali rozbiehať, nepochybne to nebude poslednýkrát, čo sa rekord predĺžil.

Mesačný objem DEX. Obrázok cez defiprime cez Dune Analytics

Svietiace aktíva na báze éteru

Najmä od júla sú aktíva založené na éteru najvýkonnejšou triedou aktív v roku 2020 podľa údajov z Messari.

Podľa spoločnosti bol v súčasnosti priemerný zisk od začiatku roka pre takmer 180 zvažovaných aktív podporovaných éterom 130%, zatiaľ čo 10 z týchto aktív malo zisky od začiatku roka presahujúcich 500%.

Prílev nákupného tlaku v posledných mesiacoch prichádza v čase, keď popularita exploduje vďaka tokom správy a riadenia v sektore decentralizovaného financovania (DeFi) spoločnosti Ethereum, ako sú COMP, LEND a SNX. Tieto žetóny dávajú používateľom akoby miesto pri stole DeFi, zatiaľ čo DeFi kvitne.

DeFi získava 4 miliardy dolárov TVL

Popularizované DeFi Pulse, uzamknutá celková hodnota (TVL) je metrika, ktorá sleduje celkovú hodnotu aktív uzamknutých v protokoloch DeFi v USD. Pre ľudí z tradičných financií môžeme TVL považovať za meranie aktív pod správou (AUM).

Dobrá správa pre Ethereum? Jej sektor DeFi zažíva prelomový rok, pretože aréna toto leto kolektívne práve dosiahla míľnik TVL v hodnote 4 miliárd dolárov. To je stále relatívne málo, ale pôsobivá je miera rastu: značka TVL v hodnote 1 miliardy dolárov bola prvýkrát prekročená v januári 2020, čo znamená, že DeFi TVL štvornásobne vzrástla od začiatku roka.

A veci sa len začínajú, pretože stále existuje oveľa väčší priestor pre rast. Výskumný pracovník Messari Ryan Watkins nedávno vyzdvihol, ako majú špičkové projekty DeFi stále hodnotu nižšiu ako samotné Bitcoin Cash a XRP. Nie je to tak, že BCH a XRP nemajú čo ponúknuť, skôr neponúkajú škálu produktívnych prípadov použitia, aké majú projekty DeFi, a preto im chýba určitý magnetizmus. Hľadajte ako DeFi TVL, tak aj trhovú kapitalizáciu projektov DeFi, aby ste podľa toho mohli v nasledujúcich rokoch stúpať.

Celé to, čo nazývame DeFi, má nižšiu hodnotu ako samotné XRP aj Bitcoin Cash.

Aj napriek tomu, že sa DeFi v posledných pár mesiacoch znovu objavovala, je perspektíva stále veľmi malá.

1 / pic.twitter.com/rd4LZbDeu6

– Ryan Watkins (@RyanWatkins_) 28. júla 2020

Netučný protokol

„Tučná protokolová práca“ sa kryptoekonomike venuje už niekoľko rokov. Ide o to, že základné vrstvy, ako je Ethereum, získajú väčšiu hodnotu, t. J. Budú „tučné“ ako „tenká“ vrstva aplikácií postavených na ich vrchole..

Tento argument sa zdal výstižný už roky, ale je spochybňovaný viac ako kedykoľvek predtým vďaka ekosystému éteru. Je to preto, lebo toto leto kombinovaný trhový strop všetkých tokenov ERC20 založených na ethereu predbehol vôbec prvýkrát trhový strop meny ethereum, ETH..

Táto realita vedie domov k tomu, že Ethereum poháňa prekvitajúcu ekonomiku tu a teraz a že platforma je pre tvorcov aplikácií stále sľubnejšou cestou..

Ethereum + Bitcoin = Crypto Tour de Force

V súčasnosti sú bitcoin a ethereum na vysokej úrovni, aby tento rok uľahčili transakcie okolo 1,3 bilióna dolárov. Bilión.

Na tento účel sú tieto blockchainy už historickými a osvedčenými príbehmi o úspechu, ale je treba urobiť ešte viac a môžu ísť ďalej – aspoň v dohľadnej budúcnosti. Bitcoin je nádrž, pokiaľ ide o jeho hlavný prípad použitia a rozpoznávanie mien, a tokenizované bitcoinové projekty na platforme Ethereum môžu rozšíriť BTC, aby boli oveľa flexibilnejšie a produktívnejšie a zvýšili tak profil spoločnosti Ethereum. Tento druh mutualizmu by mohol viesť k prvým 10 biliónom dolárov spoločnosti Bitcoin + Ethereum.

Ethereum the Kid

To, čo blockchain Ethereum a komunita projektu doteraz dokázali, nie je nič neuveriteľné. Ale tiež to len sotva začalo.

30. júla 2020 skutočne bolo Ethereum päť rokov. A ak je to, ako ďaleko môže ekosystém projektu postúpiť za pouhých päť krátkych rokov, potom sa ďalších päť môže ukázať ako absolútny trhák pre platformu a jej kvitnúcu vrstvu aplikácie. Ak pôjde tempo, mohlo by sa z Ethereum stať meno domácnosti o desať rokov.

Záver

Ak sa venujete kryptoekonomike, Ethereum do budúcnosti ignorujte na svoje vlastné nebezpečenstvo.

Nie je to tak, že v tomto priestore nebudú stúpať a padať ďalšie zaujímavé projekty; je to len to, že sa Ethereum stáva hlavnou gravitačnou studňou aktivity DeFi a v tomto ohľade je výrazne pred všetkými ostatnými platformami vo vesmíre. Majú čo doháňať, zatiaľ čo Ethereum v poslednej dobe naberá na obrátkach.

Veci sú samozrejme ešte skoro. Ethereum má ešte čo robiť. S pribúdajúcimi dňami sa zdá čoraz nevyhnutnejšie, že ekosystém Ethereum bude mať viac príležitostí než len túto príležitosť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me