האם Ethereum וטכנולוגיית Blockchain יכולים לעזור במענה לבעיות צנזורה?

צֶנזוּרָה

מייסד אתריום, ויטאליק בוטרין, חושב שבלוקצ’יין יכול להיות הדבר הגדול הבא בתקשורת ללא צנזורה..

האירועים בקפיטול האמריקאית הביאו ליציאה המונית של משתמשי פייסבוק וטוויטר כתוצאה מהחלטתם לאסור את טראמפ הנשיא וכמה קבוצות “שוליים”..

מרבית הגולים בטוויטר ראו את פארלר כפלטפורמה הטובה ביותר לעבור אליה בשל גישתה לחופש הביטוי ואנטי-צנזורה..

מייסד Ethereum רואה בלוקצ’יין כפתרון

עם זאת, חברות כמו שירותי האינטרנט של אמזון פיצחו מיד את עצמן באתר בגלל שלטענתן חוסר יכולת למתן את הפלטפורמה שלה ביעילות.

זה אילץ את פרלר להוריד את שירותו, מונע מאלפי משתמשים להשתמש בפלטפורמת המדיה החברתית ומביא ביקורת מצד תומכי חופש הביטוי ברחבי העולם..

אחד הדוברים הללו הוא ויטליק בוטרין, מייסד שותף של את’ריום, ש הביע את רעיונותיו לגבי הסכנות שבצנזורה בפומבי.

חששות אלו חולקו על ידי פעילים מרובים המאמינים כי יכולותיה של חברה פרטית אלו עלולות להפוך לבעיה גדולה יותר בטווח הארוך, גם כאשר הם מכירים בקשיים שהם חווים בעת מתן תוכן בפלטפורמות שלהם..

בוטרין הגיב על כך,

“העובדה שכל כך הרבה אנשים שבדרך כלל לעולם לא יתמכו בכוח תאגידי כזה מריעים כעת את מנכ”לי הטכנולוגיה שמתרוצצים על נבחרי ציבור דמוקרטית ראויה להתבוננות פנימית”.

תחילתה של אקסודוס דיגיטלי

אם האירועים האחרונים הוכיחו משהו הוא ששום פלטפורמה ריכוזית לא יכולה להישאר ניטראלית להקשר הפוליטי והחברתי, וזה בדיוק מה שמונע יצירת מערכת חסרת אמון כאשר היא נשענת על רשות מרכזית..

הדסון ג’יימסון, גם הוא מייסד שותף של Ethereum, אמר בראיון ל- Decrypt כי האירועים האחרונים הללו “מגבירים לחלוטין את הצורך במערכות מבוזרות ועמידות לצנזורה”..

אמנם פלטפורמות המדיה החברתית המבוזרות הללו כבר קיימות, אך משיכת משתמשים חדשים הוכיחה עצמה כקשה במערכת אקולוגית הנשלטת על ידי כמה שחקנים..

למעשה, חברות כמו פייסבוק נבדקו במהלך החודש האחרון כאשר ממשלת ארה”ב פתחה בתביעה להגבלים עסקיים נגד ענקית הטכנולוגיה..

אבל לא רק הממשלה מתחילה לשקול את ההשפעה השלילית שיכולה להיות לטכנולוגיה הגדולה בעתיד החברה, אלא גם למשתמשים ברחבי העולם שהחלו לחפש חלופות ליישומים מסורתיים כמו WhatsApp בימים האחרונים..

הזדמנות לפלטפורמות מדיה חברתית של Blockchain

החששות הגוברים הללו סביב הפרטיות והמונופול של פלטפורמות חברתיות עשויים להיות פלטפורמות הבלוקצ’יין הפוריות שחיכו להם, מה שמאפשר להם לתפוס חלק מהמשתמשים שהחליטו לעזוב את הפלטפורמות הקודמות שלהם כתוצאה מהאירועים האחרונים..

מר בוטרין התייחס לתפקיד שטכנולוגיית הבלוקצ’יין יכולה לסייע ביצירת מדיום תקשורת עולמי על ידי ציוץ:

7. הניסיונות להפיל את פארלר מדאיגים מאוד. אפל, גוגל, AWS דומות הרבה יותר "ספקי תשתית משותפים" מאשר אתר מדיה חברתית. לפרלר יש זכות קיום, נקודה עצמאית.

– vitalik.eth (@VitalikButerin) 12 בינואר 2021

האופי המבוזר של רשתות בלוקצ’יין כמו את’ריום לא יאפשר לישות או אדם אחד להשתיק דיבור מכל צד של הרפאים הפוליטיים, מכיוון שזה יהיה כמעט בלתי אפשרי ונגד האידיאלים של הרשת..

עם זאת, זה יוצר קו דק לגבי האופן שבו ניתן למתן דיבור שנאה או פעילויות לא חוקיות, אך זה יהיה בידי הממשל והקהילה המבוזרים, באופן כללי, להגיע להחלטות ומנגנון מסוג זה מבלי שתצטרך להתמודד עם הלחץ של חברה פרטית. יכול לחוות.

צורך חדש בתקשורת פתוחה

ברור שחברות טק גדולות מעבירות הילוך. כבר לא תוכן המאפשר צפיות שונות בפלטפורמות מפותחות. נראה כי עידן חדש בפיתוח המדיה החברתית נמצא כאן.

בעוד שהתרחקות זו מפלטפורמות מבוססות היא חדשה מאוד, גודל הטיהור על ידי פלטפורמות קיימות ידרבן את התפתחותן של מערכות שיש בהן פתיחות רבה יותר, גם אם הדבר בא בסיכון שמוגנים על רעיונות לא פופולאריים (חוקי הדיבור תמיד עשו זאת. זה, אגב …).

בעולם שבו רעיונות הופכים לבלתי מקובלים לחלוטין, אנשים מאבדים את יכולתם לדבר על מספר נושאים, שרבים מהם חשובים לשיח הציבורי. סביר להניח כי ביזור מצא אזור חדש לצמוח אליו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me