Facebook údajne sleduje zvýšenie svojej kryptomeny až o 1 miliardu dolárov

Facebook Blockchain

Globálny Facebook so silnou váhou v sociálnych sieťach údajne žiada až 1 miliardu USD na podporu rizikového kapitálu pre svoju budúcu kryptomenu.

To je reportér technológie New York Times Nathaniel Popper, ktorý 8. apríla prezradil, že zdroje oboznámené s touto záležitosťou potvrdili, že mocnosť v Silicon Valley hľadá „veľké sumy“ od spoločností rizikového kapitálu.

Facebook Blockchain

Popper a jeho korešpondent Mike Isaac prvýkrát hlásili 1. marca, že Facebook už bol v dobrej ceste pri budovaní vlastného stablecoinu.

Duo presnejšie uviedlo, že projekt bol navrhnutý ako „basketcoin“ – stabilnýcoin, ktorý sa má viazať na niekoľko významných mien naraz, nielen na jednu. Zatiaľ je známych len málo konkrétností, ale tieto meny pravdepodobne budú stálicami na devízovom trhu, ako napríklad americký dolár, japonský jen, euro atď..

Aktualizácia kryptomeny Facebooku: Zdroje mi hovoria, že Facebook sa teraz snaží získať spoločnosti VC, aby investovali do projektu kryptomeny Facebook, o ktorom sme informovali začiatkom tohto roka. Počul som, že sa zameriavajú na vysoké sumy – až 1 miliardu dolárov.

– Nathaniel Popper (@nathanielpopper) 8. apríla 2019

V tom čase Popper a Isaac odhalili, že Facebook „viedol rozhovory s burzami kryptomien o predaji mincí na Facebooku spotrebiteľom“ a že kryptomena by mohla byť vydaná pred Q3 2019.

Nové informácie poskytnuté zo zdrojov spoločnosti Popper naznačujú, že krypto plány spoločnosti pokračujú plnou parou vpred. Korešpondent NYT uviedol, že plánovaná decentralizácia projektu je možným predajným bodom:

„Vzhľadom na to, že jednou z veľkých lákadiel blockchainových projektov je decentralizácia, získanie externých investorov by mohlo spoločnosti Facebook pomôcť predstaviť projekt ako decentralizovanejší a menej kontrolovaný Facebookom.“

Ďalej dodal, že Facebook uvažuje o použití získaných prostriedkov VC ako „kolaterálu […] vedeného na bankových účtoch“ na podporu svojho basketcoinu. Popper tiež vyzdvihol kuriózny faktor, že Facebook – jedna z najbohatších spoločností na svete – vôbec zhromažďuje finančné prostriedky:

Je zaujímavé myslieť na jednu z najbohatších spoločností na svete, ktorá zhromažďuje peniaze. Kedy naposledy robili mimo zbierky?

– Nathaniel Popper (@nathanielpopper) 8. apríla 2019

Je teda zrejmé, že krypto plány Facebooku sa neustále zvyšujú.

Blockchain Horizon Widening na Facebooku

Keď už hovoríme o nábehu, gigant v oblasti sociálnych médií zverejnil minulý mesiac na svojej stránke kariéry pracovnú pozíciu pre vedúceho obchodného poradcu Blockchain. Už len táto skutočnosť naznačuje, že plány blockchainu spoločnosti Facebook sa zrýchľujú.

Prípadný prenájom by bol podľa príspevku „zodpovedný za vypracovanie a dojednanie širokej škály zmlúv týkajúcich sa blockchainových iniciatív [Facebooku] vrátane partnerstiev potrebných na uvedenie nových produktov na trh a ich rozšírenie na medzinárodnom trhu.“

Spoluzakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg tiež viac hovorí o blockchaine, pokiaľ ide o budúce plány jeho spoločnosti, takže tieto prvé kroky môžu byť práve tým – iba začiatok väčších a rozsiahlejších plánov, ktoré majú prísť.

Digitálne peniaze upútajú pozornosť parochní v Silicon Valley

Na chvíľu zabudnite na Wall Street, pretože v roku 2019 sa zreteľne zvýšil profil kryptoverze v Silicon Valley. Napríklad spoločnosti Tesla a CEO SpaceX Elon Musk sa začiatkom tohto roka dostali na titulné stránky médií s tým, že papierové peniaze nakoniec vyhynú a že kryptomena je lepší žáner peňazí..

“Crypto je oveľa lepší spôsob prenosu hodnoty ako kúsky papiera, to je isté,” uviedol Musk.

Je to pozoruhodná pozícia pre vysoko postaveného výkonného riaditeľa na verejnosti. V porovnaní s nedávnymi krokmi Twitteru a generálneho riaditeľa spoločnosti Jack Dorsey, ktorý sa nedávno vydal na bitcoinovú horúčku, to však bledne..

Dorsey, ktorý teraz prevádzkuje svoje vlastné uzly Bitcoin a Lightning Network, urobil v marci vlny oznámením vytvorenia Square Crypto, nového open-source ramena populárnej spoločnosti Square Payment Company, ktorá by sa zameriavala na inovácie zamerané na kryptomenu

V tom čase Dorsey vyhlásil, že nový podnik chce zamestnať niekoľko kryptoekonomických inžinierov a jedného dizajnéra..

“Všetky výsledné práce budú otvorené a bezplatné,” povedala Dorsey.

Zuckerberg, Dorsey a Musk sú veriaci, ktorí môžu byť v jednom tábore. Kľúčovým bodom, ktorý treba sledovať, bude to, ako sa tieto spoločnosti budú v nasledujúcich rokoch naďalej približovať k blockchainovému priestoru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me