מסחר במטבעות קריפטוגרפיים: זיהוי ושימוש ברמות ההסבה של פיבונאצ’י

מסחר במטבעות קריפטוגרפיים פיברונצ'י

זיהוי רמות מפתח של התנגדות ותמיכה הוא אחד התפקידים הבסיסיים של ניתוח טכני. מציאת נקודות מתאימות לרמות אלו, לעומת זאת, קשה ולעתים קרובות מטרה נעה. המערכות הטובות ביותר למציאת רמות התנגדות ותמיכה משלבות כמה כלים אנליטיים שונים כדי לבדוק ולאשר את ממצאי הכלים האחרים.

כלי פופולרי ומעט אזוטרי שמוצא שימוש מוגבר בקריפטוספירה הוא פיבונאצ’י. נראה שמספרי פיבונאצ’י ויחסיהם מקודדים קשה למרקם היקום מסיבות שלא לגמרי מובנות. הם מחלחלים לטבע, למתמטיקה, לשווקים ולהתנהגות אנושית.

מסחר במטבעות קריפטוגרפיים פיברונאיי

שימוש ברמות פיבונאצ’י פיבונאצ’י לצד כלי ניתוח טכניים אחרים יכול להעניק למשקיע קריפטו הבנה מלאה יותר של השוק וסוג של כדור בדולח לתנועות מחירים..

הבנת פיבונאצ’י

לאונרדו פיזאנו, הידוע בכינויו פיבונאצ’י, למד את היחסים בין קבוצות מספרים שונות בשנת 1202 במולדתו איטליה. תוך כדי כתיבת מדריך מתמטי המיועד לסוחרים, פיבונאצ’י גילתה משהו מוזר בעליל. אם אתה כותב רשימת מספרים שבהם כל מספר חדש הוא הסכום של השניים הקודמים – 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21 וכן הלאה – המספרים האלה מקושרים ביחס מסוים. מספרי רצף פיבונאצ’י כביכול קשורים ביחס 1.618, המכונה phi או יחס הזהב.

יחס הזהב צומח במגוון מערכות טבעיות. קליפות של רכיכות נבנות משנה לשנה על פי יחס הזהב, ואת יחס הזהב ומספרי הפיבונאצ’י הקשורים אליו ניתן למצוא בספירלות גרעיני החמניות, סידור העלים על הגבעולים, מבנה ה- DNA והלב האנושי. מחזור. ליבנו ממש פועם למנגינת יחס הזהב.

ספירלת פיבונאצ'י

ספירלת פיבונאצ’י, תמונה מתוך ויקיפדיה

ההפך של יחס הזהב הוא 0.618, או 61.8 אחוז. מה שמשמעות הדבר למעשה הוא שהטבע – ובני האדם והשוק השוכן בו – נוטים לסדר דברים בתבנית בערך 62/38. בהינתן שתי אפשרויות שונות, שתיהן קלות דעת באותה מידה, קבוצת אנשים תחליט בין שתי הבחירות בתבנית 62/38, במקום 50/50 הצפוי.

מאפיין זה הוא המעניין ביותר לסוחרים. במילים פשוטות, רמות התנגדות ותמיכה נוטות להופיע בנקודות המוכתבות על ידי רצף פיבונאצ’י ובמיוחד סביב יחס הזהב..

פיבונאצ’י הולכת לשוק

למצוא את התופעה המפחידה משהו של מספרי פיבונאצ’י ויחס הזהב בשוק הוא פשוט יחסית. הרמות הנפוצות ביותר שזוהו ב- פיבונאצ’י הם 23.6 אחוזים, 38.2 אחוזים, 50 אחוזים, 61.8 אחוזים ומאה אחוזים. אלה מייצגים מספרים ברצף פיבונאצ’י שקשורים זה לזה לפי יחסי חלוקה. שים לב כי 61.8% הכל כך חשוב, ההפוך של יחס הזהב, מיוצג.

הצטמצמות פיבונאצ'י

הצטברות פיבונאצ’י, תמונה מתוך יוטיוב

רמות פיבונאצ’י מספקות נקודות ייחוס סטטיות, בניגוד לממוצעים הנעים. זה מאפשר לסוחרים לראות במבט חטוף איפה ניתן לצפות שהמחירים יעשו תנועה משמעותית, בין מעלה או מטה.

רמות אלה הופכות גם מצייני מיקום שימושיים עבור גורמי קנייה. מכירה קצרה ברמת פיבונאצ’י היא טקטיקה מקובלת, בהנחה שהאסטרטגיה אושרה בשיטה משלימה.

שוב, יחס הזהב ההפוך הוא הרמה המשמעותית ביותר לפקוח עליה. כאשר מחיר מטבע קריפטוגרפי יגיע לרמה זו, אתה יכול לצפות שקונים ומוכרים יחליפו מקומות.

כמובן, זוהי רק קו מנחה, והיא חוזרת על עצמה כי יש לאשר את רמות פיבונאצ’י אמיתיות בעזרת כלי או שיטה אחרת. ראוי גם להזכיר כי השווקים לעתים רחוקות מפעילים נתונים מדויקים, ולכן יש להקצות בין 5-15 אחוזים לחדר להניד סביב רמות פיבונאצ’י רק כדי להיות בצד הבטוח..

מנצלים את פיבונאצ’י

אחד הדברים המעניינים ברמות פיבונאצ’י פיבונאצ’י הוא שהם מספקים סוג של נבואה המגשימה את עצמה. מכיוון שהם נמצאים בשימוש ומוכר כל כך, סוחרים בודדים נוטים לעצב את התנהגות הקנייה והמכירה שלהם סביבם. זה, בתורו, מחזק את התועלת ברמות פיבונאצ’י. במילים אחרות, השוק כנראה היה נע באופן לא מודע סביב האינדיקטורים הללו, אך ההחלטה המודעת להשתמש ולפעול סביבם מחזקת אותם..

ככל שהשוק המדובר גדול יותר, כך גדל הסיכוי שרמות פיבונאצ’י יופיעו. הסיבה לכך היא שזו הכללה רחבה; היא אינה מתאימה היטב לקבוצות נתונים קטנות, מכיוון שאין מספיק נתונים גולמיים בכדי שיופיע תבנית מוגדרת. חשבו על הצמחים הנשלטים על ידי רצף פיבונאצ’י. לצמח בודד עשויה להיות מוטציה שמשנה את מספר העלים שלה, או שתאונה עלולה לפשט עלים מסוימים. בממוצע על כלל אוכלוסיית הצמח ההוא, ברצף פיבונאצ’י מתגלה.

קריפטו פיבונאצ'י

פיגונאצ’י נסיגות בקריפטו, תמונה מתוך יוטיוב

זו הסיבה שרמות פיבונאצ’י נוטות להיות שימושיות ביותר עבור מטבעות בנפח גבוה במיוחד, כמו ביטקוין ואת’ריום, ופחות שימושיות עבור אלטקוינים עם שווקים מתפתחים עדיין..

חישוב פיזי של רמות פיבונאצ’י אינו מסובך מדי. קו נמתח בין המחיר הגבוה והנמוך של מטבע נתון, ואז המרחק בין החלק העליון והתחתון מחולק ביחסי פיבונאצ’י הנ”ל.

למרכזיות רבות פונקציה זו מובנית, מה שמפשט עוד יותר את התהליך.

פיבונאצ’י בפעולה

אם כל זה נשמע קצת כמו קסם, זה בגלל שבדיוק בגלל המספרים של פיבונאצ’י שצצים בטבע הם לא מובנים לחלוטין. זה עשוי לעזור לראות דוגמה קונקרטית למספרי פיבונאצ’י בפעולה. אם לא במקרה יש לך מעטפת נאוטילוס ספירלית ללימודים, זה עשוי לעזור להסתכל כיצד הביטקוין התנהג בסמוך לשיאו האחרון ב -16 בדצמבר 2017..

כאשר ביטקוין הגיע באותה תקופה לציון של 19,500 דולר, הוא החל מיד לרדת מיד. היא פגעה ברמת פיבונאצ’י של 23.6 אחוזים ב -23 בדצמבר, שם היא ריחפה עד 6 בינואר 2018.

אז המחיר פתאום החליק והגיע לרמה של 38.2 אחוזים עד ה -16 בינואר ולרמה של 61.8 אחוזים – יחס הזהב – ב -20 במרץ. אז החל את הספיגה הארוכה שלו חזרה כלפי מעלה..

המשמעות של כל זה היא שביטקוין בסופו של דבר צנח בכ- 66 אחוז משיאו לפני שחזר הנפח והמטבע החל להתאושש – במרווח של 5–15 אחוז – שהוקצב סביב מספר הזהב של פיבונאצ’י..

למרות שלא ניתן להסביר כרגע את המסלול והמנגנון לפיו מספרים של פיבונאצ’י חודרים על הטבע, השווקים וההתנהגות האנושית, קל יחסית לראות כי איכשהו זה עובד..

סופר המדע הבדיוני ארתור סי קלארק אמר פעם, “כל טכנולוגיה מתקדמת מספיק אינה ניתנת להבחנה בין קסם.”

מספרי פיבונאצ’י אינם קסם, אם יהיה ברור. אך נראה שהם פועלים לפי כללים בלתי ניתנים לבירור. הם לא קשים ומהירים, כמו שכמעט שום דבר בטבע לא קשה ומהיר. הם יכולים להיות מושפעים מאירועים מחוץ ל”סדר הטבעי “של השוק, כמו ממשלות גדולות או שינויים טכנולוגיים.

מסיבה זו, כנראה שעדיף לגשת לרמות פיבונאצ’י כחלק אחד מערכת כלים מתקדמת לניתוח טכני. לכלי מסוים זה יש את היתרון הן של תועלת אינהרנטית והן של אימוץ נרחב, כך שתוכלו לסמוך על לפחות תנועה מסביב לרמות פיבונאצ’י בשל העובדה שסוחרים אחרים סומכים על תנועה ברמות פיבונאצ’י. זו אותה נבואה שמגשימה את עצמה בעבודה.

לסיכום, רמות פיבונאצ’י פיבונאצ’י, במיוחד 61.8 אחוז ההיפוך ממוצע הזהב, הן אינדיקטורים טכניים שיכולים לאשר או לחזק החלטות קנייה ומכירה. הם עובדים בין אם השוק מאמין בהם ובין אם לאו – אך מכיוון שחלק גדול מהשוק אכן כן, כדאי לשבת ולשים לב כאשר מטבע בודק רמת פיבונאצ’י..

הפניות

  1. https://cryptovest.com/education/crypto-trading-tips-fibonacci-retracement-indicator-and-how-a-crypto-trader-should-use-it/
  2. https://morristype.wordpress.com/2014/09/07/the-inverse-golden-ratio/
  3. https://www.researchgate.net/publication/234054763_GOLDEN_RATIO_IN_HUMAN_ANATOMY
  4. http://www.trendsoft.com/TASC2/fibonacci.htm
  5. https://www.brainyquote.com/quotes/arthur_c_clarke_101182
  6. https://medium.com/@coinloop/the-second-most-loved-indicator-in-cryptocurrency-fibonacci-retracement-7344e938b951
  7. https://bitcoinexchangeguide.com/using-fibonacci-retracement-indicator-levels-for-cryptocurrency-trading/
  8. http://www-history.mcs.st-andrews.ac.uk/Biographies/Fibonacci.html