מדריך למתחילים לשרשרת פרוטונים: גשר לבנקאות מסורתית

הבחירות שאנחנו עושים בכל פעם שאנחנו מבצעים רכישה מושרשות כל כך, שהן נעשו מחוסרות הכרה. אם אנו רוכשים מסוחר מקוון, אנו מוסרים את פרטי כרטיס האשראי או חשבון הבנק שלנו. אם אנו משלמים בהמחאה, לעתים קרובות עלינו לספק תעודה מזהה כדי לגבות את הרכישה. זהו פשרה מתמשכת בין זהות, פרטיות וביצוע ההוצאה הכספית הדרושה לנו.

שרשרת פרוטון קיים כדי להתגבר על הפשרות הללו. זהו פרוטוקול בלוקצ’יין מאובטח שמטרתו לאחד מערכות אקולוגיות לתשלומי fiat ו- crypto בפלטפורמה אחת.

הִיסטוֹרִיָה

פרוטון התחילה כמיזם משותף בין שתי חברות נפרדות, מַתֶכֶת, ו לִינקס. לשתי החברות היה חזון דומה להביא מטבעות קריפטוגרפיים לצרכנים יומיומיים; עם זאת, כל אחד מימש חזון זה בדרכים שונות.

מטאל פיתחה פלטפורמת עיבוד תשלומים מבוססת בלוקצ’יין, בכוונתה להפוך למקבילה הקריפטו של Venmo או PayPal. היא הושקה ביוני 2017 עם ICO בסך 3 מיליון דולר ומאז פתחה את היישומים שלה ב- iOS וב- Android. כעת היא מציעה גם שוק עם Onboard Onboard בו משתמשים יכולים לקנות ולמכור מטבעות קריפטוגרפיים.

בינתיים, Lynx התפתחה לשחקן מפתח במערכת האקולוגית של EOS, לאחר שבנתה את ארנק ה- EOS המוביל למשתמשים בארה”ב. החברה הייתה גם אחת החלוצות הקודמות של משחקי EOS, לאחר שעיבדה עסקאות בשווי מיליוני דולרים באמצעות EOSBet. בסופו של דבר, Lynx החליטה שהיא יכולה לשפר את העיצוב והיכולות של EOS ופיתחה את Lynxchain משלה כמזלג של EOS.

בתחילת 2020 החליטו שתי החברות לשלב את התכונות הטובות ביותר של כל אחת ברשת פרוטון, ויצרו גשר בין יישומים פיננסיים מסורתיים, מטבעות קריפטוגרפיים ובלוקצ’יין..

בעיות שרשרת פרוטון שואפת לפתור

פרוטון שואפת לטפל בכמה נושאים העומדים בפני בנקים מסורתיים ומימון קריפטו. במימון מסורתי, כאשר השולח מאשר תשלום, בדרך כלל הוא נשלח מעל ערוץ טלקומוניקציה כלשהו, ​​החושף אותו ליירוט על ידי צדדים שלישיים זדוניים. יתר על כן, התקופה הממושכת שלוקח סוחרים ובנקים לאמת עסקאות רק מגדילה את הסיכון הזה.

במרחב הצפנה אין כלי תאימות מקומיים המכסים חקיקה נגד הלבנת הון, כאשר המפעילים נותרו לעסוק בספקי צד שלישי, מה שמגדיל את התקורה ומציג מורכבות. אין שום דרך לדחוף או למשוך כספים בין מערכות מימון בבלוקצ’יין ומורשת.

תכונות של פרוטון

רשת פרוטון מאפשרת למשתמש להעביר מזומנים לארנק שלהם, שם יוכל להשתמש בו לרכישה או מכירה של כל מטבע קריפטוגרפי נתמך, אשר ניתן להשתמש בו גם בצורה חלקה ב- dApps..

הפרוטוקול פועל על בסיס מערכת של זהויות משתמשים מאומתות כדי להבטיח שהכספים יוקצו רק במקום בו הם אמורים להיות.

חלק אימות הזיהוי בפלטפורמת רשת פרוטון פועל באמצעות רשת מבוזרת של מאמתים של KYC ועסקי שירות כסף. רשת זו תוודא את זהותו של כל משתמש שנרשם לפלטפורמה, ותקצה להם שם @ משלהם וסטטוס של “משתמש מהימן”. פרוטוקול השמות ניתן להשוואה לטוויטר, ומעמד המשתמשים המהימנים יופיע בכל יישום המשתמש בפרוטוקול השמות של פרוטון.

מקרה השימוש הראשון ברשת פרוטון הוא Metal Pay. עם זאת, בעתיד, הצוות רואה כי כל שירות תשלום פיאט או הצפנה כגון Venmo או Alipay יוכל להירשם לשימוש בשירות. הפלטפורמה משתמשת בחתימת דחיפה, כלומר משתמשים מאמתים את התשלומים שלהם על ידי מתן שם המשתמש המאומת שלהם.

יתר על כן, משתמשים יכולים להעביר כסף בין כל חשבון המותאם לפרוטון בצורה חלקה ומיידית.

רשת פרוטון יכולה להתמודד עם עד 5,000 עסקאות בשנייה, כלומר מהר יותר מאשר אדווה או פייפאל.

מקור: Protonchain.comמָקוֹר: Protonchain.com

אֲסִימוֹן

XPR הוא האסימון המקורי של רשת פרוטון. כמו EOS, רשת פרוטון עובדת באמצעות הסכמת ה- ProP of Stake (dPoS) המואצלת, ומאפשרת למשתמשים להמר על האסימונים שלהם כדרך להצביע עבור צמתים שיוצרים בלוקים..

הפרויקט הטביע היצע ראשוני של 200 מיליון XPR, עם אינפלציה שנתית של 5%. האסימונים האינפלציוניים יתחלקו בין יצרני הבלוקים (2.5%) בעלי ההשקעה (1.5%) לבין ועדת ההיגוי של פרוטון (1%).

יצרני חסימות מאמתים עסקאות רשת עם הסכמה של שני שלישים הנדרשים לכתיבה לבלוקצ’יין. עסקאות נחשבות סופיות לאחר שחלפו שלוש דקות.

העמדת אסימון אחד מעניקה קול אחד למחזיק האסימון. הסטייקינגים חייבים להסכים לתקופת ההימור של חודש לפחות, והאסימונים שלהם קשורים, כלומר הם יאבדו אם מפיק הבלוקים המוקצה שלהם לא יגיע לסטנדרט מינימלי..

אסימון XPR זמין ב- חילופי מתכת X, יחד עם פלטפורמות חיצוניות, כולל Bithumb ו- HitBTC. ניתן לאחסן אותו בארנק Lynx.

מפת דרכים

רשת פרוטון הושקה בוואנט בסוף אפריל 2020, וחברות המטאל והלינקס התמזגו רשמית באמצע מאי..

הצוות כולו מוקדש כעת לפיתוח ולהשקה של מתכת שלם 3.0, שיגולגל בשלושה שלבים.

בשלב הראשון תושק יוזמת SDK Open Proton. “פלקון אדום” יהיה השלב השני, שמטרתו להפוך את Metal Pay 3.0 לארנק הראשון המסוגל לתקשר עם רשת פרוטון באמצעות אימות וחתימת דחיפה. זה יערב לכל משתמש של Metal Pay שיהיה שם @ ייחודי משלו, המאוחסן בבלוקצ’יין פרוטון, וישתמש בשם @ שלו כדי לענות לבקשות דחיפת תשלום..

יתר על כן, שלב זה יכלול יישום של “כרטיסיית הצפנה” שאיננה משמורנית באפליקציית Metal Pay, שתאפשר למשתמשים לשלוח ולקבל אסימונים של פרוטון. כמו כן, היא תשיק תכונה המאפשרת למשתמשים “לעטוף” מטבעות שנרכשו בבורסה של צד שלישי ברשת פרוטון.

השלב השלישי, שנקרא Snow Owl, יוסיף תכונות חדשות למסגרת Metal Pay 3.0 שהוקמה, כולל מטבעות התאמה מרובים, קרן יציבה מבוססת פרוטון ולקוח אינטרנט..

קְבוּצָה

צוות פרוטון מורכב מחברי מתכת וגם לינקס.

מרשל היינר הוא המייסד והמנכ”ל של פרוטון. לפני שהקים את Metal, הוא הקים גם חברות קריפטו, בהן QuickCoin ו- Block.io, והיה העובד העשירי בצוות ההשקה Stellar..

פרד קרוגר הוא המייסד והנשיא, ומייסד ומנכ”ל EOS Lynx לשעבר. הוא משכיל בקורנל ובסטנפורד, הוא גם הממציא את “החלפת מדד המטבע” ויש לו מעל 500 מיליון דולר באקזיטים..

גלן מריאנים הוא מייסד שותף ו- CSO עם למעלה מעשר שנות ניסיון בפיתוח מלא. הוא יצר את Dogecoin.info, הארנק המקוון הראשון של Dogecoin, שנרכש מאוחר יותר על ידי Block.io תחת מרשל היינר..

בין המשקיעים המוקדמים בפרויקט ניתן למנות את אריק Voorhees, מייסד ומנכ”ל Shapeshift, ואת בריאן קלי מ- CNBC Fast Money, שמנהל גם את חברת ההשקעות BKCM LLC..

סיכום

מטבעות קריפטוגרפיים אכן סובלים מבעיית UX קשה, עם חיכוך רב מדי בין הנכס הדיגיטלי לעולמות הפיאט. החזון של פרוטון הוא להתגבר על זה, ובמקביל ליצור סביבה בטוחה יותר לאישור והוצאה של מטבעות פיאט באמצעות ספקי תשלומים מסורתיים..

זו מטרה שאפתנית. עם זאת, אם צוות הפרויקט יכול למשוך אותו, הוא מייצג את הפעם הראשונה שכל פרויקט הצליח ליצור גשר יעיל בין פיאט לקריפטו, אך גם להביא את יתרונות האבטחה של blockchain למעבדי התשלומים המסורתיים..

המאפשר קריטי להצלחת הפרויקט יהיה לעלות על כמה ספקי תשלום מבוססים. לכן, הפגנה אמינה של יכולותיה של Metal Pay 3.0 המופעלת על ידי רשת פרוטון תהיה צעד גדול לקראת הגשמת הדבר.