מדריך למתחילים לננו (RaiBlocks)

ננו, ידוע רשמית בשם RaiBlocks היא מטבע קריפטוגרפי בעל זמן אחזור נמוך ואינו אמון. היא מסתמכת על ארכיטקטורת סריג בלוקים שהיא חדשנית, כאשר לכל חשבון יש בלוקצ’יין משלו. הסכמה נובעת מההצבעה המואצלת על יתד (PoS). עם Nano, משתמשים מקבלים מדרגיות בלתי מוגבלת בתוספת עסקאות מיידיות ללא עמלות. היעדר עמלות אפשרי הודות למשאבים המינימליים הנדרשים על ידי הרשת, כולל אין דרישה לחומרה גבוהה של כרייה. על פי אתר האינטרנט שלה, רשת ננו עד כה עיבדה יותר מ -4 מיליון עסקאות. זה מרשים עוד יותר בהתחשב בכך שספר החשבונות הלא גזום הוא 1.7 GB בלבד.

מדריך מטבעות מטבעות ננו

ננו רברנד

RaiBlocks הותאם מחדש לננו והוכרז ב פוסט בבלוג בינוני ב- 21 בינואר 2018. הסיבה למיתוג מחדש נבעה מבלבול מסוים באשר לאופן הגיית השם

(“האם זה קרן או שיפון ?,” “תעלה את הבלוקים !,” “פשוט תקרא לזה ראי!”). משוב מהקהילה הוצע כי ניתן לבצע שיפורים כדי ליצור הדהוד טוב יותר עם הציבור וקהל המיינסטרים.

מטבע מטבעות ננו

כיצד משתמשים מנצלים את ננו?

מבנה סריג הבלוקים של ננו מבדיל אותו משאר חסימות קונבנציונליות המשמשות למטבעות קריפטוגרפיים. לכל חשבון יש בלוקצ’יין שרשרת חשבונות המהווה את היתרה והיסטוריית העסקאות. רק בעל החשבון יכול לעדכן את שרשרת החשבונות, מה שאומר שהעדכונים הם אסינכרוניים ומיידיים, מה שמאפשר לבצע עסקאות מהירות. מכיוון שיש להוסיף חסימות על ידי הוותיקים יותר בחשבון, קרנות הובלות דורשות שתי עסקאות במקום אחת. על השולח להוסיף עסקת שליחה בזמן שהמקבל צריך להשלים עסקת קבלה.

איך ננו עובד

למה להשתמש בננו?

היתרונות הגדולים ביותר של ננו הם היעדר העמלות, המדרגיות והעסקאות המיידיות. בגלל הפרוטוקול הקל משקל, אין עמלות עבור עסקאות. בנוסף, מטפלים בעסקאות באופן עצמאי, כאשר כל עסקה מותאמת עם חבילת UDP, ומונעת בעיות הקשורות לגודל הגוש.

זה גם ניתן להרחבה הודות לשימוש בלוגריתמים של מערכי נתונים באמצעות מבנים דמויי עץ. לבסוף, העסקאות הן מיידיות מכיוון שהן מטעינות מראש את הוכחת העבודה נגד ספאם של המערכת (PoW) לשימוש עם העסקה הבאה לאחר השלמת כל עסקה. עדיין יכול להיות עיכוב בעסקה מתמשכת, אך זה מסייע במניעת דואר זבל.

כיצד משתפר ננו במטבעות מטבע הקיימים?

הביטקוין הוא המטבע הקריפטוגרפי הפופולרי ביותר, אך לננו יתרון משמעותי על פניו מבחינת זמן העסקה. עסקת ביטקוין אופיינית מחייבת עיבוד בהזמנות שעות. הסיבה לכך היא שזמן עיבוד החסימה הממוצע הוא 10 דקות ומכיוון שעסקה צריכה להיות בתוך בלוק ולבצע כרייה של אותה בלוק. לרוב, יש להוסיף מספר חסימות לפני שעסקה נחשבת להשלמה. לשם השוואה, כל עסקה אחת ב- Nano היא חסימה והרשת יכולה לעבד אותה באופן מיידי.

זה גם נוקט עמדה ייחודית בנושא אבטחה באמצעות ה- PoS המואצלת. כדי לבצע התקפה זדונית, תוקף זקוק למעל 50 אחוז מכוח ההצבעה. עם זאת, הדבר ידרוש מהם להחזיק ביותר מ -50 אחוז מסימני ה- XRB, דבר שדורש הרבה כספים והופך אותו לחכם מבחינה כלכלית לתקוף אותו. בנוסף, מערכת ה- PoS המואצלת מאפשרת צריכת אנרגיה מינימלית וריצת צמתים מלאים באמצעות חומרה נמוכה וזולה..

מה כדאי לדעת על אסימונים של ננו (XRB)?

האסימונים הופצו לראשונה באוקטובר 2017, ואינך יכול לכרות את XRB. זה כבר בהיצע המרבי, 133,248,290 XRB. אם אתר אינטרנט אומר שהוא ממוקש XRB, הוא מכרה מטבע קריפטוגרפי אחר ואז משלם לכורים באמצעות XRB. כרגע אתה יכול לסחור ב- XRB ב- Kucoin, Bit-Z, BitFlip, Bitgraill ו- Mercatox. הצוות פועל להרחבת רשימה זו.

ארנקי ננו

יש מספר של ארנקי ננו רשמיים זמין להורדה מהאתר הרשמי. יש להם ארנק מקוון מבוסס אינטרנט, אפליקציות רשמיות של iOS ו- Android וגם לקוח שולחני, כך שתוכלו לבחור איזה מהם מתאים לכם ביותר.

ארנקי ננו

כיצד לקנות ננו XRB

אינך מסוגל לרכוש XRB במטבע “פיאט”, לכן תצטרך לרכוש תחילה מטבע אחר – הקלות ביותר הן ביטקוין או את’ריום שתוכל לעשות ב- Coinbase באמצעות העברה בנקאית או רכישת כרטיס חיוב / אשראי ואז לסחור בזה. עבור XRB בבורסה כמו Kucoin.

הירשם ב- Coinbase

עבור רוכשים בפעם הראשונה של מטבע קריפטו, אנו ממליצים לך להשתמש ב- Coinbase כדי לבצע את הרכישה הראשונה שלך – היא קלה לשימוש, מוסדרת במלואה על ידי ממשלת ארה”ב כדי שתדע שזה אחד המקומות הבטוחים והמכובדים ביותר לרכוש בהם מטבעות קריפטוגרפיים. Coinbase מציע את האפשרות לרכוש ביטקוין, ליטקוין ואת’רום באמצעות כרטיס אשראי או חיוב או באמצעות שליחת העברה בנקאית. העמלות גבוהות יותר עבור כרטיסים, אך תקבל את המטבע שלך באופן מיידי.

יהיה עליך לבצע אימות זהות כלשהו בעת ההרשמה כיוון שעליך לעמוד בהנחיות פיננסיות מחמירות. הקפד להשתמש בקישור שלנו כדי להירשם, אשר יזוכה בסכום של 10 $ בביטקוין בחינם בעת ביצוע הרכישה הראשונה שלך בסך 100 $..

אתר Coinbase

כדי להתחיל, לחץ על כפתור “הירשם” שם תועבר לטופס הרשמה שבו תצטרך להזין את שמך, דוא”ל ובחר סיסמה.

רכוש את’ריום

עבור מדריך זה, נרכוש את’רום להחלפה במטבע היעד שלנו. הסיבה לכך היא שיש לה עמלות זולות בהרבה מביטקוין למשלוח וגם העסקה מתרחשת הרבה יותר מהר. אז ב- Coinbase, היכנסו ללשונית “קנייה / מכירה” בחלק העליון, בחרו “Ethereum”, בחרו את אמצעי התשלום והזינו את הסכום שברצונכם לרכוש – תוכלו להזין סכום של דולר ארה”ב או מספר אתרים.

קנה את אתרום

לאחר מכן תתבקש לאשר את העסקה שלך, אם תשלם באמצעות כרטיס ייתכן שתצטרך לבצע אימות מול ספק הכרטיס שלך. לאחר השלמת זה, Ethererum שלך יתווסף לחשבונך.

רכשו XRB ב- Binance

כדי לרכוש את Nano, תצטרך לשלוח את האתר שלך מ- Coinbase לבורסה ולסחור עבור XRB.

עכשיו אתה יכול לשלוח את Ether שלך אל Binance כדי לבצע את הרכישה של XRB, עיין בסקירה שלנו על Binance כאן כדי לראות כיצד להירשם ולרכוש בבורסה שלהם.

ארנקים של Binance

ניתן לרכוש XRB בכמה מרכזיות אחרות כגון

  • OkEX
  • Bit-Z
  • קוקין
  • RightBTC
  • BitFlip
  • מטבע פלקון

איך עובד הקונצנזוס?

ההצבעה על ננו מבוססת על יתרות חשבונות, ככל שהמאזן שלך גדול יותר, כך המשקל שלך גדול יותר. הצוות מרגיש שזה הגיוני, שכן לאלה שיש להם סכום גדול יותר של כספים במערכת כבר יש תמריץ לשמור על כנות: להגן על הנכסים שלהם..

נציגים

לשם השוואה, מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, כמו IOTA, קובעים את הקונצנזוס שלהם על ידי ערימת עסקאות עוקבות עם PoW. ערימת PoW זו זקוקה לשיעור חשיש מרבי על השיא, שמשתמשים בסופו של דבר באמצעות עלות החשמל. מכיוון שהיא אינה זקוקה ל- PoW לצורך אבטחה או קונצנזוס, עלויות התפעול נמוכות משמעותית.

מה יש במפת הדרכים?

למפת הדרכים של ננו יש יעדים ספציפיים יותר המפורטים בשלושת החודשים האחרונים של 2017, והיא מסכמת את השנה בדברים כמו בדיקת בטא ושחרור הארנק הנייד ופיתוח שותפויות ושירותי סוחר. בשנת 2018 הצוות מתכנן לפתח את הארנק הקל שהוזכר קודם לכן ולהוסיף גיזום שרשרת כדי להקטין את גודל הרשת. מבחינת הקהילה, הצוות מקווה להמשיך להוסיף חילופים ולשפר את חוקר הבלוקים.

המטרות העיקריות לעתיד כוללות את הפרוטוקול להיות תקן אינטרנט הנשלט על ידי קבוצה מגוונת של אנשים מאזורים שונים במקום אדם יחיד או קבוצה קטנה. הצוות גם רוצה להוסיף שידור IPv6 לשידור העסקה, כך שכל מי שרוצה יוכל לראות את ההודעה על עסקה. הצוות מקווה שספקי התשלומים הנוכחיים יקבלו את אסימוני XRB בדיוק כמו שהיו מטבע פיאט.

ננו רוצה גם לעזור לאוכלוסייה הגדולה של אנשים שאינם בנקים. אנשים אלה בתקווה יקבלו את ההבטחה שהתשלומים שהם מקבלים יהיו מאובטחים בנקודת ההחלפה שלהם.

איך אתה יכול לתרום לננו?

מאז חלוקת האסימונים הסתיימה לפני חודשים, אין ICO לתרום כלכלית. במקום זאת, אתה יכול לתרום את המשאבים שלך ל- Nano. אם תרצה, תוכל להפעיל צומת לייט עם חלק מרבי קבוע של דיסק, רוחב פס ומעבד. לחלופין, תוכל להקצות שטח דיסק נוסף ולהפעיל צומת ביקורת. לבעלי חיבורי אינטרנט אמינים וכוח עיבוד ייעודי, תוכלו להריץ הערה מייצגת. מפתחים מוזמנים גם לתרום מכישוריהם.

סיכום

שלא כמו מטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים בשוק, ננו כבר הציגה התקדמות רבה והיא רחוקה למדי במפת הדרכים שלה. למרות שניתן לטעון כי השוק רווי יתר על המידה במטבעות קריפטוגרפיים, ארכיטקטורת הסריג של ננו הופכת אותו לתוספת מבורכת. מבנה זה מספק יתרונות שאמורים לפנות למשתמשים ולהוביל לעלייה בפופולריות של Nano לאורך זמן.

קישורים שימושיים

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me