Bitmain מכריזה על ASICs חדשים של Antminer: האם אתה צריך להשיג אחד כזה?

אנטמינר

על פי הודעה רשמית, ביטמיין הודיעה זה עתה על שחרורו הצפוי של הדור האחרון של מכשירי הכרייה של Antminer ASIC.

המכשירים החדשים המכונים S17 + ו- T17 + מתהדרים בשיעורי חשיש גבוהים יותר מדורות קודמים לצד שיעורי צריכת אנרגיה דומים יחסית. שני המכשירים צפויים להיות זמינים לרכישה ב -11 באוקטובר 2019.

המחירים לא היו זמינים בזמן העיתונות, אך אנו מניחים שהם יהיו בקנה אחד עם מכשירים אחרים ש- Bitmain פרסמה בעבר. הצטרף אלינו כשאנחנו מסתכלים על המכשירים החדשים ומריצים את המספרים על מה שאתה עשוי לצפות לקבל על ידי הפעלת אחד המכשירים האלה.

אנטמינר

עוד שנה, עוד ASIC

בשנים האחרונות ביטמיין משחררת באופן קבוע מכונות מעודכנות בקו האנטמינר שלה. לעתים קרובות מכשירים אלו נמצאים בראש המחלקה שלהם מבחינת קצב החשיש, אך לרוב מאותגרים במהירות על הדומיננטיות שלהם על ידי חברות ASIC מתחרות..

נושא נוסף שמטריד את המכשירים באופן קבוע הוא אגירה משתוללת ומכירה מחדש במחירים מנופחים מאוד. בשנים האחרונות מקובל לראות מכשירים שנמכרים על ידי Bitmain במחיר קמעונאי לא יהיו במלאי במהירות ומשווקים צצים בכל מקום ומבקשים מחיר ארבע או יותר.

נצטרך לראות אם הביקוש למכשירים אלה ירד או אם Bitmain איכשהו הצליח לייצר מספיק מהמכשירים כך שלא יהיה מחסור הפעם.

על פי לְשַׁחְרֵר, Bitmain תשיק לא אחד אלא שני כורי ASIC שונים (ככל הנראה) נקודות מחיר שונות ושיעורי חשיש שונים. מכשיר הדגל, ה- S17 + מתגאה ב- hashrate של 72 TH / s, וצורך כ -2,920 וואט חשמל.

S17 Asic

המכשיר השני, ה- T17 + המהווה יותר אפשרות תקציבית נועל עם 64 TH / s וצורך 3,200 וואט חשמל.

מטבעות לפי מספרים

השאלה הגדולה היא – האם משתלם להריץ כעת את אחד המכשירים הללו? לצורך החישובים שלנו השתמשנו ב- מחשבון רווחיות כריית Coinwarz והניח מחיר חשמל של 0.10 $ לקילוואט. כל שאר המשתנים, כגון ביטקוין קשה, הושארו בברירות המחדל שלהם המבוססות על נתונים המתעדכנים באופן שוטף.

בהתבסס על מה שמצאנו, S17 + רווחי לתפעול, אך לא באופן מיוחד. המחשבון מציע כי לרוץ 17+ 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע למשך שנה שלמה (ובהנחה שלא יהיה שינוי בקושי, דבר שאינו סביר בהתחשב בהשקת מכשיר חזק יותר), אתה יכול לצפות להרוויח כחצי bitcoin, או 0.52212548 BTC.

ברגע שתקבע את עלויות החשמל, לעומת זאת, תוכל לחצי בערך את ההכנסה הפוטנציאלית שלך בעלות הספק משוערת של 2,557.92 $..

אם מסתכלים על המכשיר השני, אתה יכול לכרות סביב 0.45156798 BTC בשנה, בעלות של 2,803.20 $ דמי חשמל.

האם זה שווה את זה?

זו שאלה קשה לענות עליה משום שהיא מבוססת על מספר משתנים שאי אפשר לחזות.

סביר להניח שברגע שמכשירים אלה יוצאים לשוק, הם יהפכו במהרה לסטנדרט לקצב חשיש, ובכך יגדילו את קושי הרשת ויורידו את יעילות המכונות..

שנית, מכיוון שמחירי הביטקוין צפים סביב רמה של 8,000 עד 10,000 דולר מזה זמן רב, אם כוונתו של האדם היא למכור באופן מיידי את כל הביטקוין שהם מייצרים לרווחים, סביר להניח שהם רק יוכלו לכסות את עלות החומרה ו החשמל אחרי השנה הראשונה ולא רואה הרבה יותר רווח מעבר לזה. כמובן שאם מחירי הביטקוין עולים או יורדים זה משנה את התוצאה.

לפני ששוקלים להיכנס לכרייה, עם זאת, זה תרגיל שימושי לשקול מה היה קורה אם היית פשוט על ידי חצי ביטקוין. במחירים של היום, חצי ביטקוין יעלה כ -4,250 דולר. השווה זאת ל- Bitmain S17 + אשר ככל הנראה יעלה בעלות של קרוב ל -2,000 דולר.

אם אתה פשוט קונה את הביטקוין, בסוף השנה יהיה לך את כל חצי הביטקוין בלי שתצטרך לדאוג להפעלת חומרה חמה ורועשת ולשלוף המון מזומנים כדי לשלם את החשבון החשמלי שלך חודש אחר חודש..

אם מחירי הביטקוין יעלו, תראה את אותו התועלת בקנייה וכפי שיהיה מכרייתה.

אתה צריך לקנות אחד המכשירים האלה?

בסופו של דבר זו החלטה שרק אתה יכול לקבל, אבל עבור משקיע הביטקוין המזדמן, אתה כנראה עדיף פשוט לקנות ולהחזיק.

עם זאת, אם אינך מסוגל לצאת לכרייה, רכישת אחת ממכונות אלה עשויה להיות דרך סבירה לעשות זאת – כל עוד אינך משלם מחיר משווק מוגזם מדי אם קורה מחסור נוסף. לעולם לא תחזיר את כספך אם תשלם יותר מדי עבור החומרה.

מחשבות אחרונות

יתכן שאתה שואל את עצמך – אם כריית ביטקוין אינה טובה יותר (או במקרים מסוימים גרועה יותר) מאשר קנייה והחזקת ביטקוין, למי בדיוק מכונות אלו מיועדות? התשובה לכך פשוטה למדי.

הרוב המכריע של כריית הביטקוין נעשה על ידי שחקנים בקנה מידה תעשייתי שיש להם גישה לחשמל זול במיוחד ויכולים ליהנות מכלכלות גודל.

סביר להניח שהשחקנים הגדולים הללו יכולים לקנות מאות או אפילו אלפי מכונות אלה בבת אחת בהנחה בתפזורת ולהפעיל אותן במחיר נמוך מאוד. עבור השחקנים הללו, קל להרוויח כריית ביטקוין.

אבל אם אתה רק אדם שרוצה להריץ מכונה אחת או שתיים בחדר השינה שלך, כנראה שעדיף לך לוותר עליה ולהשאיר את הכרייה למקצוענים..