שוק הדובים מסתיים במבט? Blockchain הוא עדיין כלי רב עוצמה

שוק דובים

ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים ממשיכים לחלק אנשים מהר יותר מאשר אקלים פוליטי. נראה שלכל ספק וכל מאמין, יש מישהו שעומד בקריפטו כגואל הכלכלי שהעולם זקוק לו..

אתמול דנו בהפסדים הרבים שהמשקיעים בקריפטו גרמו בחודשים האחרונים. ביטקוין, למשל, הגיע לדצמבר האחרון לנתון של כמעט 20,000 דולר, אך מאז מתגלגל במורד. צורות אחרות של קריפטו, כמו Litecoin ו- Ethereum, הלכו בעקבותיו ואיבדו מאות או אפילו אלפים ממחירי השיא שלהם בדצמבר..

שוק דובים

אלו שבחרו להשקיע בקריפטוגרפיה בשנה החדשה חוו בסופו של דבר משברים פיננסיים שהם טרם התאוששו מהם. טוני יו, למשל, הוא אנליסט פיננסי בן 26 המתגורר בלוס אנג’לס. בתחילת שנת 2018 הוא השקיע מעל 100,000 דולר החיסכון האישי שלו למגוון אסימונים ומיזמי מטבעות קריפטוגרפיים, אך מאז צנחו השקעותיו ביותר מ -70%, וכי 100,000 $ צנחו לכ -30,000 $. מכה אדירה אם אי פעם הייתה …

טוני יו

טוני יו, השקיע יותר מ -100 אלף דולר מחסכונותיו בסתיו האחרון, אחזקותיו צנחו כמעט 70 אחוז בערכן. תמונה מ ניו יורק טיימס

אך בניגוד לאחרים שנפלו קורבן ל”מלכודת הקריפטו “, יו לא נורא מודאג. דעותיו על המטבעות עצמן אמנם משתנות, אך הוא בטוח מאוד בבלוקצ’יין – הטכנולוגיה שמאחורי המטבעות – ומשוכנע שהיתרונות שמציעה בלוקצ’יין יביאו את התשתית הפיננסית שלנו לגבהים חדשים וגדולים יותר..

“יש רק כל כך הרבה יותר מאחורי הגל החדש הזה של טכנולוגיה וחדשנות שאני בטוח שישתלט על החברה שלנו בזמן”, הוא מגיב..

Blockchain הוא כלי רב עוצמה

מה שמרתק אותו באופן אישי הוא האופן בו בלוקצ’יין יכול לחסל את איש הביניים – מה שהופך את מרבית הבנקים והמוסדות המסורתיים לבטל ומבוטל – ולקרב את האוכלוסייה העולמית לשליטה מלאה בבנקאות האישית שלה. לא עמלות יקרות יותר, לא עוד שחיתות – רק אתה והכסף שלך.

בנוסף, הן קהילות הביטקוין והן קהילות המטבעות העמוסים באנשים המכונים “hodlers”, או אלא אנשים שמסרבים למכור את שלהם אוחז ומחזיק את מטבעותיהם ללא קשר לנסיבות הנוכחיות. שוק הקריפטו יכול להיות מונח בפח אשפה, ובכל זאת המחשבה למכור מטבע יחיד תגביל בחילול הקודש..

ממשלות צריכות לראות את האמת

רוב ההאדים מאמינים כי עצרת היא תמיד אפשרית, והם אינם רוצים להישאר באבק אם הקריפטו יחליט אי פעם לנסוע צפונה. הסיבות לעצרת שכזו נוטות להשתנות, אם כי שכיחה היא שממשלות מדינות מפותחות ומדינות עולם שלישי יכירו בקרוב את היכולות והיתרונות של בלוקצ’יין ויישמו אותה במערכות הנוכחיות שלהן. אם זה קורה, הפלטפורמות שמאחורי הקריפטו נחשבות באופן כללי למיינסטרים.

דומיניק רהס – מומחה לבלוקצ’יין במרכז המרכז למחקר כלכלי אירופי (ZEW) – מסביר:

“ממשלות צריכות להיזהר ולא לפספס את החידוש החיוני הזה, שמניע באמת אזורים גדולים של פעילות כלכלית.”

האם מטבעות יציבים הם התשובה?

עם זאת, הוא הוסיף והוסיף כי הוספת מטבעות יציבים יותר למרחב המטבע הקריפטוגרפי יכולה במידה רבה לסייע בלגיטימציה. הוא אומר שכדי שמטבעות קריפטוגרפיים יהפכו למיינסטרים, אנשים צריכים לסמוך עליו יותר. זה כרוך בהבאת הצפנה על התנודתיות שלו, והדרך היחידה לעשות זאת היא הכנסת אסימונים יציבים יותר:

“בדיוק כמו מדינות עם אינפלציה גבוהה לעיתים קרובות נאבקות בגלל מטבעות לא יציבים, הדבר תקף גם לגבי מטבעות קריפטוגרפיים. כדי שיהפכו לשיטת תשלום מקובלת, הם צריכים להיות יציבים. “

מה הם מטלות נייר?

קרא: מה הם מטבעות שכבה? הפתרון המקוטב לתנודתיות במטבעות קריפטוגרפיים

יש שחושבים אחרת

אבל לא כולם מסכימים. אובי נוווסו – מייסד ומנכ”ל הקולקטיב Coinfloor לבורסת הצפנה – אומר כי מטבעות יציבים, נכון לעכשיו, דורשים ארגון מרכזי עבור גיבוי וממשל, שבסופו של דבר נוגד את העקרונות העיקריים של מטבעות קריפטוגרפיים. לדבריו, הרעיון של הצפנה היה להחזיר את הכוח הפיננסי לידי המשתמשים בו, וכי בעל גוף מרכזי באמצע מונע זאת..

הוא מעיר:

“אנו חושבים שלמרות שמטבעות יציבים יכולים להיות פופולריים בטווח הקצר, מטבע מבוזר שהוא יציב ואין מאחוריו ארגון מרכזי יהיה בטוח יותר בטווח הארוך.”