אנליסט Fundstat קורא למחיר ביטקוין בסך 150,000 דולר ארה”ב

מחיר 150 אלף דולר ביטקוין

הקריאות למחיר ביטקוין גבוה בהרבה היו פחות תכופות השנה. אמנם היה קל למצוא שוורי ביטקוין בשנה שעברה, אבל 2018 הייתה קשה לאופטימיסטים של קריפטו עם אופק זמן לטווח קצר. תומס לי, היועצים העולמיים של Fundstrat, עדיין קורא הרבה יותר גבוה Bitcoin מתמחר וחושב כי “השווי ההוגן” שלו נע סביב 13,800 $ ו -14,800 $.

לדברי תומאס לי, מספר כתובות ארנק הביטקוין הפעילות פירושו שמחירי הביטקוין הנוכחיים נמוכים מדי. הוא גם חושב שיש גורמים מקרו-כלכליים ששומרים על מחיר הביטקוין נמוך, כולל הנגאובר מקדחת ספקולציות של השנים האחרונות, ומכירות באוצר במהלך הנפקות מטבע ראשוניות (ICO).

מחיר 150 אלף דולר ביטקוין

האנליסט צוטט על ידי בלומברג באומרו,

“למעשה, בעבודה לאחור כדי לפתור את המחיר הנוכחי של הביטקוין, זה אומר שארנקי הצפנה צריכים לרדת ל -17 מיליון לעומת 50 מיליון כיום.”

הוא גם חושב כי הגדלת האימוץ של ביטקוין תעזור למחירו לעלות. מר לי משער שאם ביטקוין יאומץ באופן נרחב כמחלקת נכסים, המחיר יכול לעלות ל -150,000 דולר לביטקוין.

שיעורי שימוש יורדים עשויים לעכב את הביטקוין

מחקרים אחרונים מצביעים על כך שהשימוש בביטקוין כפלטפורמת תשלומים ירד משמעותית השנה. כאשר המחיר ירד במהלך 2018, השימוש בביטקוין לעסקאות מסחריות צנח בשיעור של עד 80%. נתונים שנאספו על ידי Chainalysis בדק 17 מעבדי תשלום כדי ללמוד כמה צמח השימוש בביטקוין השנה, ונראה שמחקרים אחרים הגיעו לאותה מסקנה.

חברת Coinpayments הקנדית מעריכה כי שווי עסקאות הביטקוין בינואר עד אוקטובר השנה השנה פחת במחצית. כרגע נראה כי השימוש בעולם האמיתי בביטקוין נראה טיפה, מה שעשוי להפוך את הקריפטו היקר ביותר בעולם לפגיע לירידות נוספות בטווח הקצר..

Chainalysis מדווח כי הערך הכולל של תשלומי הביטקוין ירד מ -427 מיליון דולר בדצמבר האחרון, ל -96 מיליון דולר בספטמבר השנה. אין מערך נתונים מקיף לשוק הביטקוין, מכיוון שהעסקאות פרושות על פני מרכזיות רבות אשר עשויות שלא לשתף את נתניהן באופן חופשי.

ויכוחים סבירים

היו הרבה פרשנויות שליליות שיצאו מהקהילה הפיננסית המיינסטרים ככל שהקריפטו התגייס בשנה שעברה, וחלקם הכיל טיעונים מבוססים. הביטקוין כנראה לא נועד להחליף את המערכת הפיננסית העולמית, וכנראה שהוא לעולם לא יוכל לערער על פלטפורמה כמו זו של ויזה.

הביטקוין היה גם המטבע הראשון. זה נתן השראה לפלטפורמות אחרות, כמו Ethereum, Dash ו- Ripple, שכולן יכולות לאתגר את המערכת הנוכחית בהובלת הבנק המרכזי. תוכניות אחרות כמו רובל הקריפטו של רוסיה הן גם מהפכניות, וזה לא היה קורה בלי ביטקוין.

עדיין פתוח לעסקים!

למרות המחירים היורדים, והתנודתיות בשוק, יש כאלה עדיין ספקים רבים שם בחוץ שיקבל ביטקוין כתשלום.

Overstock.com היא עדיין אחת החברות הגדולות שיקבלו ביטקוין, למרות שמייסד פטריק בירן עשוי למכור את עסק הקמעונאות המקוון כדי להתמקד בבלוקצ’יין. אוברסטוק עשויה לשנות את המדיניות שלהם לגבי תשלומי ביטקוין לאחר ביצוע המכירה, אך בינתיים הם עדיין שמחים לקחת ביטקוין.

כמו Overstock, BitPlaza מציעה מגוון מוצרים והיא פתוחה לספקים חדשים שרוצים להשתמש בפלטפורמה שלהם. Newegg.com תקבל גם ביטקוין עבור ציוד מחשבים, וכמעט כל דבר אחר בתחום האלקטרוניקה האישית או המסחרית.

יש מגוון אפשרויות נוספות לתשלומי ביטקוין, כמו CheapAir.com, שיאפשרו גם למשתמשי ביטקוין לקנות חדרי מלון, ומגוון שירותים אחרים הקשורים לנסיעות..

בעוד שרשת גלובלית של כספומטים ידידותיים להצפנה עדיין רחוקה ככל הנראה בעתיד, ישנם שירותים כמו Uquid, Xapo ו- Bitpay המאפשרים למשתמשי הצפנה לממן חשבונות שיעבדו בכספומטים ברחבי העולם..

לא רע במשך עשור

קל לשכוח שביטקוין הוא עדיין המצאה חדשה. תוך עשור הוא הפך מנכס לא ברור לתחושה בינלאומית, שהעניקה השראה לקריפטואים רבים אחרים. כעת קריפטוסים מציעים חלופות לאנשים במדינות כמו ונצואלה, שם מטבע הפיאט הלאומי שלהם הפך לחסר תועלת.

ביטקוין עשוי או לא יכול להיות אחד הקריפטוסים שהופכים בסופו של דבר לשגרה בהתנחלויות אישיות ומסחריות. ישנן בעיות מדרגיות שיש לטפל בהן, ובקריפטואים אחרים אשר ניתן לטעון כי הם מתאימים יותר למסחר העולמי. ללא קשר לכך, ערכו בטווח הארוך עשוי להיות גבוה יותר מהמקום בו הוא יושב כיום.