מחבר פורבס: מלחמת הסחר עם סין יכולה להיות טובה לביטקוין

חרסינה

האם מלחמת סחר בין ארה”ב לסין יכולה לגרום לזריחת ערכי הביטקוין? על פי סופר פורבס קלם צ’יימברס, התשובה היא כן כמעט בטוח. אולי זה כבר קרה. אך על איזה מידע או אפשרויות מבוסס צ’יימברס תחזית זו, והאם יש בכך אמת?

Bitcoin Tradewar Bitcoin

הצרה במלחמות הסחר

כיום, חלק גדול מאוד מהסחר הבינלאומי, בין אם מדובר בארצות הברית ובין אם לאו, הושלם באמצעות העברת דולרים אמריקאים. שידורים אלה מושלמים בדרך כלל באמצעות מערכת פיננסית המכונה סוויפט. הגישה למערכת סוויפט נשלטת בקפדנות על ידי ארצות הברית. המשמעות היא שכפי שאמר אחד הסופרים סוויפט הוא הסניף הצבאי של משרד האוצר האמריקני.

בעוד שאנחנו עדיין בימים הראשונים של מלחמת סחר פוטנציאלית, קל לדמיין שאם הדברים נדחקים לקיצוניות, מדינות העומדות נגד ארה”ב כמו סין עלולות לאבד את גישתן למערכת הבנקאות סוויפט. זה יגביל מאוד לא רק את יכולתם להשתמש בדולרים אמריקאים, אלא גם את יכולתם לקנות ולמכור סחורות בשוק הפתוח עם מדינות אחרות..

פיחות מתוכנן

צ’יימברס מניח כי ב- 17 ביולי השנה, הביטקוין “השתבש” והכל בזכות סחר פנים בסין.

צ’יימברס כתב:

אנשים עשירים וחזקים מאוד, בידיעה, זרקו את היואן שלהם לביטקוין שכן ביטקוין יכול להיות דולרים ויכול להפוך לדולרים במהירות.

דבר אחד שחשוב להבין לגבי מטבע הפיאט הסיני, היואן, הוא שערכו הוא נקבע על ידי המדינה ולא על ידי השוק הפתוח. בשנים האחרונות, בנק העם הסיני בכוונה הוריד או העלה את הערך של היואן מול הדולר. הסיבה שבגללה הם מסוגלים לעשות זאת היא מכיוון שהיואן הוא מטבע מוגבל מאוד והמט”ח שלו מוגבל בדרך כלל לבנקים ממשלתיים בלבד..

וכך בזמן שאתה יכול לשים יד על יואן כלשהו מבורסה פרטית או סוחר, כשהוא מגיע מהמקור, הוא עושה זאת בשיעור שקבעה הממשלה.

הנקודה של צ’יימברס היא שב- 17 ביולי, מספר אנשים עשירים שידעו שהפיחות מגיע, החליטו להשתמש ביואן שלהם לרכישת ביטקוין. הרכישה הפתאומית והקולקטיבית הזו עשויה להיות שגרמה להמראה של הביטקוין בשבוע שעבר.

יותר טוב מזהב?

אז איך הביטקוין יכול להפוך ל”טוב מזהב “בגלל מלחמת סחר?

דבר אחד שהואשם בו המפלגה הקומוניסטית הסינית שמירה מלאכותית על ערך המטבע שלהם. זה נעשה כך שהסחר עם סין תמיד נראה אטרקטיבי. אם ערך היואן היה עולה, הריבית של מדינות זרות בסחורות מתוצרת סינית תרד כי סכום המטבע המקומי או הדולרים הדרושים לרכישת אותם פריטים או שירותים יגדל..

יתכן לחלוטין שהמפלגה הקומוניסטית מורידה את הערך כדי להגדיל את האטרקטיביות של עשיית עסקים עם סין, ואולי לפצות על ההפרש שאבד בגלל המסים החדשים שהטיל ממשל טראמפ..

עכשיו בואו ניקח בחשבון זהב. אם למקורבים אמידים אלה לא הייתה גישה לביטקוין ובמקום זאת היה עליהם להשתמש בזהב כדי להגן על אחזקותיהם מפני פיחות, אין זה סביר שהם יוכלו לרכוש יותר מכמה קילוגרמים או קילוגרמים. אם אתה מנסה להעביר מספר מיליוני דולרים לנכס שאינו פיאט במדינה מגבילה ביותר כמו סין, סביר להניח שזהב תהיה הבחירה האחרונה שלך. לא רק שקשה לרכוש, וזה מסוכן להחזיק מעמד מכיוון שהוא פגיע לגניבה פיזית, אלא שקשה גם לעבור מעבר לגבולות, וזה קנייה ומכירה בהיקף גדול יכול לעורר תשומת לב לא רצויה.

סין מניעה את המחיר

אמנם קשה לאשר את רוב הדברים בכל הנוגע למחירי הביטקוין, אך ללא ספק יש קשר בין הפיחות האחרון של האו”ם לבין המשאבה הפתאומית ושיאי המחירים שנשמרו שראה הביטקוין בשבוע האחרון..

וכך, אולי אם תפתח מלחמת סחר, סינים עשירים יותר יעבירו חלק מאחזקותיהם לביטקוין כדרך להגן על עושרם מפני הערכות מכוונות של הממשלה. זה בתורו יכול להגדיל את הביקוש לביטקוין, וכתוצאה מכך להעלות את המחירים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me