ועידת סוול: ביל קלינטון רואה אפשרויות “נהדרות להפליא” לבלוקצ’יין

כנס התנפחות אדוות

אדווה של שנתי כנס תפוחים בסן פרנסיסקו הציג השנה נאום מרכזי של נשיא ארה”ב לשעבר ביל קלינטון, והיו לו כמה מילים טובות לטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

כנס התנפחות אדוות

במהלך דיון שלאחר המפתח עם היועץ הכלכלי לשעבר ג’ין שפרלינג, ביל קלינטון אמר זאת, “לכל עסקת הבלוקצ’יין הזו יש את הפוטנציאל שהיא עושה רק בגלל שהיא חלה על גבולות (ו) קבוצות הכנסה לאומיות. התמורות והאפשרויות נהדרות להפליא. “

הנשיא לשעבר צלל גם לסוגיות אחרות שהעולם מתמודד איתן ואמר כי המדיניות החברתית-כלכלית “פועלת טוב יותר כמשחקי סכום חיוביים”. שלא כמו בנקים מרכזיים טעונים פוליטית, מטבעות קריפטוגרפיים הם באמת חסרי לאום ועמידים מאוד בפני לחץ פוליטי. ההקדמה האחרונה של מנגנון סליקה בין-בנקאי אירופאי העוקף את SWIFT היא דוגמה מצוינת לאופן שבו הפוליטיקה חדרה למערכת הפיננסית..

נראה כי ביל קלינטון הבחין בקשיים מתרחבים בין בעלות ברית ותיקות, והזהיר כי, “נוכל להרוס את הכל על ידי פוליטיקה של זהות שלילית ומדיניות כלכלית וחברתית. אתה חושב על זה. ” הבקעים הפוליטיים המתהווים במדינה מפותחת הם רציניים, אך העדר הרצון הפוליטי למצוא פתרונות הוליסטיים לבעיות גלובליות ניכר עוד יותר לאחרונה..

ביל קלינטון רואה פתרונות בנקאיים לעם

מטבעות קריפטוגרפיים מציעים לאזרחים העולמיים דרך חדשה לגמרי לעשות עסקים. אין להכניס את המכשולים העומדים בפני אדם רגיל בעולם הבנקאות. במקרים רבים האוכלוסייה בכלכלה מתעוררת נאלצת להישאר בכלכלת המזומנים הבלתי מוסדרת, בין אם היא רוצה להשתמש בבנקים ובין אם לאו..

במקומות כמו אינדונזיה, העלויות הכרוכות בפתיחה ובחזקת חשבון בנק מחייבות את הרוב המכריע של האוכלוסייה מחוץ לשוק הבנקאות. לא זו בלבד שהדברים הופכים דברים פשוטים כמו משלוח כסף להרבה יותר יקר וגוזל זמן, כל סוג של הלוואות לא בא בחשבון.

ניתן להשתמש בקריפטוסים בכדי לסחור בכמויות ערך קטנות מאוד כמעט ללא עלות. פלטפורמות בורסה רבות כמו CoinCola ו- Pundi X פועלות להביא שירותים פיננסיים ברמה מסוימת לאוכלוסיות “בלתי בנקאיות” ברחבי העולם. הפלטפורמות שלהם מקלות על המסחר בקריפטוסים, מה שמאפשר לעניים העולמיים לצאת מכלכלת המזומנים ולקבל גישה לרמה גבוהה בהרבה של שירותים פיננסיים..

מדינות יכולות ליהנות גם מבלוקצ’יין

הפלטפורמה של ריפל בעצם מכוונת לייעל עסקאות בין בנקאיות בהרבה. עד לפני שבוע-שבועיים, מערכת ההעברות הבין-בנקאית היחידה שהייתה לה טווח הגעה עולמי הייתה SWIFT. כעת, יתכן שהאיחוד האירופי תכנן מערכת שתאפשר לגופים פיננסיים מבוססי האיחוד האירופי לסחור עם חברות או מדינות המופיעות ברשימה השחורה של ארה”ב, יכול להיות שיש מערכת אחרת במקום שתוכל להשתמש בה במקום SWIFT.

בשלב זה אין מניעה טכנית לחסל מערכות איטיות וארכיות כמו SWIFT, למעט התקנות הקיימות ברוב המדינות עבור בנקים. במדינות מסוימות, כמו תאילנד וסינגפור, לקריפטוסים ולבלוקצ’יין יש כיום מבנה רגולטורי יעיל.

בארה”ב, תקנות הצפנה עוברות בקצב איטי בהרבה. בשבוע שעבר הקונגרס האמריקני שאל את ג’יי קלייטון, יו”ר נציבות ניירות ערך (SEC), כיצד סוכנותו מתכננת להסדיר את הקריפטות באמצעות מכתב. עדיין לא נשמעה מילה מה- SEC, אך בחלק מהמקרים אנשים נשפטים בארצות הברית תחת קוד SEC בגין ICO מזויף..

הצורך בתקנות אמיתיות בארה”ב

הפסיקה רחוקה מאוד מהתקנות האפקטיביות, וזה בדיוק מה שיאפשר לפיתוח בלוקצ’יין בקנה מידה גדול וקריפטו להתקדם בארצות הברית. Ripple סייעה לאחרונה להקים קבוצת לובינג חדשה שתפעל לסייע לממשלת ארה”ב במאמציה ליצור תקנות קריפטו תומכות. הם גם רק השיקו את פלטפורמת ה- xRapid שלהם, שהפכה את ההעברות בין פיאט לפיאט לפשוטות.

כמובן שהרווח הפוטנציאלי לפלטפורמה כמו xRapid הוא עצום, גם אם זה עולה רק חלק קטן ממה שעולה העברת SWIFT. אדווה נראית במצב טוב, ובהתחשב בעובדה שהם הצליחו להנחית את ביל קלינטון לכנס שלהם, הם עשויים להצליח מאוד בוושינגטון די..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me