מה זה Grin Coin & MimbleWimble? מדריך למתחילים מלא

מה זה חיוך מטבע & amp; Mimblewimble?

לְגַחֵך הוא פרויקט קריפטוגרפי מתקרב המתמקד בפרטיות, מדרגיות ופטריות שנבנה על ידי הטמעת בלוקצ’יין MimbleWimble עם כמה אופטימיזציות שונות. MimbleWimble הוא פרוטוקול בלוקצ’יין מסולק ומרתק שהוצע על ידי טום אלביס ידוסור ביולי 2016 וזכה למתיחה בקרב רבים מתומכי הביטקוין והפרטיות..

חיוך הוא קוד פתוח פרויקט המציע מרענן רשימה של דברים שהיא לא תעשה, שרבים מהם מנוגדים להתפתחויות המתמשכות בשוק הקריפטו. כדי להבין את גיחוך ואיך זה עובד, חשוב להבין תחילה את MimbleWimble ואת יתרונותיה.

מה זה חיוך מטבע & amp; Mimblewimble?

מה זה MimbleWimble?

בהתחלה מוּצָע בשנת 2016 על ידי טום אלביס Jedusor ולאחר מכן תוקן על ידי אדם פולסטרה כמה חודשים לאחר מכן, MimbleWimble הוא פרוטוקול בלוקצ’יין שמשלב כמה טכנולוגיות חדשניות כדי לשנות באופן קיצוני את אופן בניית העסקאות בביטקוין ולהפחית את גודל הבלוקצ’יין..

MimbleWimble עוסק בעיקר בשני תחומים:

  1. פְּרָטִיוּת
  2. מדרגיות

כתוצאה מהפרטיות הטבועה בה, יש למימבלווימבל (ובהמשך לגיחוך) פטריות חזקה.

פְּרָטִיוּת

עסקאות ב- MimbleWimble אטומות, אך עדיין ניתן לאמתן כראוי למרות שאין כתובות והסכומים הניתנים מוסתרים לחלוטין. MimbleWimble מסתמך על המאפיינים של קריפטוגרפיה עקומה אליפטית (ECC) כדי לבנות עסקאות על בסיס אימות סכומי אפס והחזקת מפתחות פרטיים..

קריפטוגרפיה עקומה אליפטית

קרא: מהי קריפטוגרפיה של עקומת אליפטי? 

אימות עסקאות עם Mimblewimble מחייב שסכום תפוקות העסקה פחות סכום התשומות תמיד יהיה שווה לאפס. זה נעשה באמצעות עסקאות סודיות המוכיחות כי הוצאה כפולה או יצירת כספים חדשים לא התרחשו עם עסקה תוך במקביל לטשטש את הסכומים בפועל בעסקה. MimbleWimble שואבים את הרעיון שלהם מעסקאות חסויות (CT) של גרג מקסוול.

הוכחת בעלות ב- MimbleWimble נשענת על גורמים מסנוורים שהם למעשה המפתחות הפרטיים של המשתמשים וערכים עודפים שהם חלק מגרעין העסקה. ניתן למנף גורם מסנוור זה כדי להוכיח בעלות על הערך בעסקה מבלי לחשוף את ערכיו.

הרעיון של אימות עסקאות מבלי לדעת אף אחד מהערכים שבוצעו משקף הוכחות אפסות ידע ו- RingCT שהועסקו ב- ZCash וב- Monero, בהתאמה..

עם זאת, אין כתובות ב- MimbleWimble. במקום זאת, שני ארנקים מתקשרים ביניהם כדי להחליף נתונים כאשר הנמען יוצר ושולח כתובת לשולח. רק המשתתפים יכולים לראות נתונים אלה והמידע אינו ניתן לשימוש חוזר על ידי גורמים חיצוניים. הצדדים המשתתפים אפילו לא צריכים להיות מקוונים באותו זמן.

יתר על כן, החסימות בבלוקצ’יין אינן מפרטות עסקאות נפרדות (גם אם הן מעורפלות – כלומר מונרו), אלא הן מצטברות לעסקה אחת עם תשומות ופלטים מעורבים. צפייה בחסימה לא תספק תובנות לגבי עסקה ספציפית. עסקאות ב- MimbleWimble הן למעשה גרסה לא אינטראקטיבית של CoinJoin שאינה ניתנת להפרדה זו מזו.

לסיכום, צמתים יכולים לאמת את האותנטיות של עסקאות מבלי לחשוף את הערכים המועברים, אין כתובות ואין מידע מזוהה בעסקה..

מדרגיות

הגישה ש- MimbleWimble נוקטת בהרחבה היא ישירה בהרבה משתי פתרונות שכבתיים מסובכים יותר או מגדילה את יכולת התפוקה ברשת. במקום זאת, MimbleWimble מסתמך על ביטול עסקאות ישנות ומיותרות על הבלוקצ’יין כדי לשפר את היעילות.

באופן ספציפי, הפרוטוקול מסיר תשומות שהוצאו על הבלוקצ’יין לאורך זמן על ידי צבירת עסקאות מתווך יחד כך שגודל הבלוקצ’יין יצטמצם באופן דרסטי. הפרוטוקול משתמש בשיטה הנקראת cut-through. עסקת MimbleWimble מורכבת מהרכיבים הבאים:

  • קבוצה של תשומות המתייחסות והוצאת קבוצה של תפוקות קודמות
  • סט תפוקות חדשות (התחייבויות פדרסן)
  • ליבת עסקה המכילה עודף גרעין וחתימת העסקה.

בבלוק של MimbleWimble, עסקאות חיתוך מיוצגות רק על ידי גרעין העסקה שלהן, וכל התפוקות נראות זהות מכיוון שהן רק מספרים גדולים שאי אפשר להבדיל ביניהן. על פי מבוא ה- MimbleWimble על הגיחוך גיתוב:

“בדומה לעסקה, כל מה שצריך לבדוק בבלוק הוא שהוכחה בעלות (שמגיעה מגרעיני עסקה) ושכל החסימה לא הוסיפה שום אספקת כסף (מלבד מה שמותר על ידי מטבע הבסיס). לכן ניתן לבטל התאמה של תשומות ותפוקות, מכיוון שתרומתם לסכום הכולל מבוטלת … שים לב שכל מבנה העסקה בוטל וסדר התשומות והתפוקות כבר לא משנה. עם זאת, סכום כל התפוקות בבלוק זה, פחות התשומות, עדיין מובטח שהוא אפס. “

כתוצאה מכך, אי אפשר לדעת איזה קלט מותאם לאיזה פלט, תוך שמירה על היכולת לאמת את העסקאות בתוך בלוק. צמתים יכולים לאמת עוד חסימות על ידי הצלבת סכום הכסף שנוצר באמצעות כרייה עם ההיצע הכולל.

סוג הגיזום שמציעה MimbleWimble מאפשר לפרוטוקול להיות הרבה יותר מדרגי, כאשר משתמשים יכולים לסנכרן במהירות עם הרשת. חשוב לציין כי ניתן לאמת את כל מצב השרשרת בדומה לצומת מלא, גם אם אין משתמשים השומרים את רוב נתוני הבלוקצ’יין ההיסטוריים..

מה זה חיוך?

Grin הוא יישום קריפטוגרפי של MimbleWimble שנועד לספק פרטיות, פטריות ומדרגיות. תיאור חיוך מנקודת מבט טכנית מכיל חפיפה מהותית עם MimbleWimble שהוזכר קודם לכן, לכן עדיף להדגיש רכיבים אחרים כגון קונצנזוס ו מדיניות מוניטרית.

Grin שומר על תכונות הפרטיות והפטריות של MimbleWimble כאשר אין כתובות, סכומי עסקאות וניתן למזג עסקאות ומסיר את כל המידע המתווך. יתר על כן, חסימות בגרין – כמו MimbleWimble – אינן מכילות עסקאות והחסום פשוט נראה כמו עסקה אחת גדולה.

ניתן להסיר בבטחה את כל התפוקות שהושקעו בחיוך, מה שמאפשר גודל בלוקצ’יין מופחת באופן דרסטי. משתמשים יכולים להוריד ולאמת את ה- blockchain בצורה מהירה יותר מאשר מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. כתוצאה מכך, חיוך יכול להתמקד במספר המשתמשים ולא במספר העסקאות.

כיצד לכרות מטבע חיוך

קרא: המדריך שלנו לכריית מטבעות חיוך

קונצנזוס הוכחת עבודה של Grin’s Cuckoo

גרין אינו מיישם מנגנון קונצנזוס חדש ומבריק כמו הוכחת יתד להשגת קונצנזוס. במקום זאת, זה חוזר ללחם והחמאה של PoW באמצעות ה- מחזור קוקיה אַלגוֹרִיתְם.

PoW בסגנון קוקיה נבחר להפחתה נגד “מירוץ חימוש החומרה” בסגנון Bitcoin בכך שהוא עמיד בפני ASIC. Cuckoo Cycle הוא אלגוריתם הכרוך בזיכרון, מה שהופך אותו לקיים עבור מעבדים ומגדיל את הביזור שלו.

הקושי בכרייה ברשת מבוסס על כוח החשיש הנוכחי והוא נועד לממוצע זמן חסימה מהיר של כ- 60 שניות. תוכל למצוא מידע נרחב על Cuckoo Cycle PoW באתר נייר לבן מאת ג’ון טרומפ וגרין כרייה על חיוך גיתוב.

יישום שן הארי של גרין

Grim מיישם את פרוטוקול Dandelion כדי להגדיל את פרטיות שכבת הרשת באמצעות שיטת התפשטות הודעות העסקה המשופרות שלה. פרוטוקול שן הארי מסייע בהגנה מפני כמה וקטורי התקפה אחרונים שהובאו במאמרים אקדמיים אודות ניקוד מילים של משתמשים על ידי מיפוי כתובות IP על סמך האופן שבו הודעת עסקה מתפשטת ממקורה..

גרין משתמש בגרסה מעט שונה של שן הארי כדי לצבור עסקאות שמתאימות למיזוג העסקה של MimbleWimble.

מהו פרוטוקול שן הארי?

קרא: מהו פרוטוקול שן הארי?

מדיניות מוניטרית של חיוך

מרכיב מעניין במטבעות קריפטוגרפיים שהתפתח לאחרונה הוא המדיניות המוניטרית. גיחוך שואף להיות יותר מטבע לעסקאות מאשר חנות ערך, השונה כרגע מביטקוין. בכך היא יצרה אפשרות כספית שנועדה להפוך את ערך המטבע ליציב יותר.

חיוך משתמש ב- לוח אספקה ​​ליניארי של האינפלציה שבה ההיצע הכולל הוא בלתי מוגבל, והמודל מעודד הוצאות ולא הומלינג. שיעור האינפלציה של גרין מתחיל גבוה ובעקבות זאת יורד אל מתחת ל -10 אחוזים לאחר עשור ובסופו של דבר כמעט לאפס. תגמול החסימה קבוע לאורך זמן.

Myles Snider מציע מעולה אָנָלִיזָה של ההשלכות האפשריות של המדיניות המוניטרית של גרין.

המצב הנוכחי של הפרויקט

חיוך שיחרר את שלו Testnet V4 טרום שחרורו בחודש שעבר, והקריפטו הצפוי צפוי להשיק מתישהו בשנת 2019. גיחוך טס מתחת לרדאר בהשוואה לפרויקטים בולטים יותר במיינסטרים למרות שילוב הטכנולוגיות החדישות ביותר בתעשייה.

בשקט, קיימת ציפייה משמעותית סביב גרין מצד תומכי הפרטיות ותומכי ביטקוין אחרים. MimbleWimble הוא מושג ידוע יחסית בכל הנוגע להיבטים הטכניים יותר של מטבעות קריפטוגרפיים, והשימוש של גרין בפרוטוקול MimbleWimble מעניק לו פוטנציאל משכנע..

Grin תואם גם לחתימות Schnorr שיכולות לייצר יציאות מרובות חתימות. חתימות שנור נחשבות באופן נרחב לחתימת ההצפנה הטובה ביותר, ושילובן עם ביטקוין אמור להתרחש בשנת 2019.

מלבד רכיבים טכניים, המדיניות המוניטרית של גרין מסקרנת גם בהתחשב בתוצאות שיכולות להיות למבנה שלה על השימוש בקריפטוגרפי כמטבע יותר מאשר מאגר ערך..

חיוך פתוח ל תרומות ממפתחים ובהחלט שווה צפייה כשהוא ממשיך להתפתח.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me