מיטב ארנקי מונרו: כיצד לאחסן את ה- XMR בבטחה

מיטב הארנקים של מונרו

למרות הופעתם של מגוון מטבעות שמטרתם לשמור על פרטיותם של משתמשי מטבעות קריפטו, מונרו נשאר מועדף על חובבי הקריפטו המעוניינים לבצע עסקאות אנונימיות..

מטבע הפרטיות עושה שימוש בחתימות טבעות ועסקאות חסויות כדי לטשטש את סכומי העסקאות והכתובות של המשתמשים, ומונרו הוא פרטי לחלוטין ופטיל כאשר כל העסקאות חסויות כברירת מחדל..

הקפדה חזקה זו על פרטיות הופכת את המטבע לבחירה פופולרית ו- XMR נותר קבוע בין 25 הראשונים של מטבעות קריפטוגרפיים מובילים. בשל הפופולריות הגוברת שלו, יש גם מספר הולך וגדל של אפשרויות ארנק המאפשרות למשתמשים לקבל, לאחסן ולשלוח XMR.

מיטב הארנקים של מונרו

אוהדי מונרו יכולים לבחור מתוך מבחר אפשרויות של ארנק חם וקר, ויכולים לבחור את החומרה, שולחן העבודה, האינטרנט או הארנק הנייד המתאימים להם ביותר, והנה שישה מהארנקים העליונים המוצעים כיום..

ארנקי חומרה

ספר חשבונות ננו ס

Ledger Nano S הוא אחד מארנקי החומרה המובילים בתחום, והתקן הדומה ל- USB תומך במטבע מונרו (XMR) לצד מאות מטבעות ואסימונים אחרים. השימוש ב- Ledger מאפשר לכל אחד ליהנות מאבטחת ארנק חומרה קר, והמכשיר נותר אחת הדרכים הבטוחות ביותר לאחסון נכסים דיגיטליים..

ספר החשבונות שומר את המפתחות הפרטיים שלך המאוחסנים במכשיר ומגן עליהם מפני חשיפה למחשב שלך, כך שגם במקרה של מחשב או מחשב נייד שלך בסכנה ונדבק בווירוס או תוכנה זדונית, המפתחות הפרטיים שלך עדיין נשארים בטוחים..

ספר חשבונות ננו S

היא גם עושה שימוש במערכת הפעלה מאובטחת וקניינית בשם BOLOS, וכוללת נגישות זרעי התאוששות, קוד PIN מאובטח ואימות דו-גורמי (2FA). בנוסף, הוא גם משתמש במסך OLED המאפשר למשתמשים לאשר פעולות על ידי בחירה באפשרויות מסוימות ולחיצה על הכפתורים בצד המכשיר..

בדרך כלל קל לשימוש בדג’ר, ואפליקציית לדג’ר לייב מאפשרת לאנשים להתעדכן ביתרות הקרנות ופרטי העסקה מבלי שיהיה צורך לחבר מחדש את המכשיר ברציפות..

לפנקס יש יתרונות מגוונים אך יתכן שלא זו הדרך היעילה ביותר לאחסן סכומים קטנים יותר מכיוון שיש צורך לעבור את תהליך חיבור המכשיר והעברת כספים, בעוד שמחירו הנוכחי של כ -59 $ + מע”מ עשוי להוכיח מגביל לכל מי שמחפש לאחסן כמויות צנועות יותר של נכסים דיגיטליים.

קרא את הסקירה שלנו על Ledger Nano S

ארנקים לשולחן העבודה

ארנק GUI של מונרו

ארנקים שולחניים מספקים דרכים חסכוניות יותר לאחסון מטבעות קריפטוגרפיים, ותוכלו לנהל את אחזקת ה- XMR באמצעות ארנק ה- GUI של מונרו שהוא הלקוח הרשמי של מונרו..

הארנק כולל ממשק פשוט, פשוט יחסית לשימוש, והוא זמין למשתמשי Windows, Mac ו- Linux. ארנק GUI משלב סיסמה המגנה על קובץ הארנק במחשב שלך, בנוסף לייצור ביטוי של 25 מילים לשחזור. עם זאת, אין צורך בסיסמה בעת שחזור הארנק באמצעות זרעי ההתאוששות.

הארנק השולחני של GUI הוא ארנק בצומת מלא, כלומר יש צורך להוריד ולסנכרן עם בלוקצ’יין המלא של מונרו. זה לוקח לא מעט זמן, וגם דורש כמויות משמעותיות של שטח כונן קשיח וכוח עיבוד.

הארנק משתמש גם ב”דמון “או בתוכנית הפועלת ברקע כדי לסנכרן עם הרשת כדי לסרוק ולעבד עסקאות. כמה תכונות מתקדמות יותר כוללות ארנקים בלבד, אימות עסקאות ויכולת חתימה על הודעה או קובץ באמצעות המפתח הפרטי הייחודי של הארנק שלך..

זה מאפשר למשתמשים לאמת ולאשר את האותנטיות של כל הקבצים, המסמכים והתעודות המשותפים ברשת. ארנק ה- GUI של מונרו תומך גם בכרייה ומשתמשים צריכים רק לציין את מספר הנושאים שהם רוצים וללחוץ על כפתור התחל הכרייה. עם זאת, זה יעיל באמת רק אם יש לך מעבד מרובה ליבות, ותהליך הכרייה יפקוד על הרבה מעוצמת העיבוד של המחשב שלך, עם תשואות גבוהות יותר הצפויות רק לבעלי מעבדי ASIC מיוחדים..

לארנק לוקח קצת זמן לצאת לדרך, אך לאחר סיום תהליך ההורדה והסנכרון הוא פשוט לשימוש. עם זאת, בגלל היותו ארנק מלא של הצומת, ומשלב כמה תכונות מתקדמות, הוא עשוי להתאים יותר למשתמשים מנוסים יותר.

ארנק יציאת מצרים

Exodus הוא עוד ארנק קל לשימוש ומשלב עיצוב נקי ואינטואיטיבי. הארנק תומך כיום בלמעלה ממאה מטבעות דיגיטליים שונים כולל XMR ויתרות תיק יכולות להיות מוצגות גם ביותר מ -30 מטבעות פיאט.

גרסאות זמינות עבור משתמשי Windows, Mac ו- Linux והצוות הוציא זה עתה אפליקציה לנייד. בנוסף להיותו ארנק קריפטו, לקוח שולחן העבודה של Exodus מכיל גם גשש תיקי חילופי מטבעות מובנה, ופועל כצומת אור שמשמעותו אין צורך להוריד את ה- blockchain Monero מכיוון שהוא מבקש את הנתונים הרלוונטיים מכלל צמתים ברשת.

כדי לחזק את האבטחה, אקסודוס דורשת שימוש בסיסמה מאובטחת ומספקת ביטוי זרעי שחזור בן 12 מילים; יתר על כן, המפתחות הפרטיים של המשתמשים ונתוני העסקה מוצפנים ומאוחסנים באופן מקומי במכשירים שלהם וניתן להשתמש בארנק מבלי להגיש מידע אישי..

הצוות גם חשף לאחרונה שותפות בארנק החומרה של טרזור ​​וכל אחד יכול להשתמש בממשק אקסודוס כדי להציג כספים המוחזקים בארנק החומרה שלהם ולבצע העברות בין השניים..

למרות כל אלה, אקסודוס אינה קוד פתוח ב 100%, ודורשת אמון ברמה גבוהה יותר בצוות הפיתוח. כמו כן, כארנק שולחני הוא פחות מאובטח מאשר Ledger או Trezor, ומתאים ביותר לאחסון סכומים פחות משמעותיים.

קרא את הסקירה שלנו על ארנק אקסודוס

ארנק אטומי

הארנק האטומי דומה לאקסודוס וכיום תומך ביותר מ -500 מטבעות ואסימונים. למרות שעדיין לא ניתן לבצע החלפות באמצעות XMR, הארנק כולל גם מרכזיה המשתמשת ב- Shapeshift וב- Changelly, עם חילופי דרך Atomic Swaps שתוכננו לעתיד..

המשתמשים נדרשים להשתמש בסיסמה מאובטחת ומסופקים להם ביטוי גיבוי בן 12 מילים, וכל נתוני המשתמש מוצפנים לחלוטין. נתונים מקומיים מאובטחים באמצעות אלגוריתם הצפנה סימטרי AES ואילו נתונים הניתנים להעברה מאובטחים באמצעות הצפנה אסימטרית TLS.

המפתחות הפרטיים של המשתמשים מוצפנים ולעולם לא עוזבים את המכשירים שלהם, והמשתמשים שומרים על שליטה מלאה בכספים שלהם. ארנק Atomic מגיע גם עם ארנק נייד, ואילו גרסת שולחן העבודה זמינה למשתמשי Windows, Mac ו- Linux. חיובי נוסף הוא שהוא בנוי על גבי ספריות קוד פתוח נפוצות, כלומר הקהילה יכולה לבחון את הקוד ולוודא שהוא אינו מכיל קוד זדוני או פגיעות קריטיות..

אף על פי שהוא אפשרות מוצקה וקלה לשימוש, הארנק האטומי סובל מעט בהשוואה לאקסודוס והוא מהווה כמות לא ידועה. כמו כן כרגע שהארנק אינו תומך בשילוב חומרה, הוא אינו יכול לחמוק מהפגמים המשפיעים על הארנקים החמים שנותרו מחוברים לאינטרנט. כתוצאה מכך, הארנק האטומי עשוי להתאים ביותר לכל מי שמעוניין להשתמש בסופו של דבר בתכונה להחלפה אטומית.

ארנקי אינטרנט

MyMonero

MyMonero הוא אחד הארנקים הקלים ביותר לשימוש במונרו, והוא ארנק מבוסס אינטרנט עם ממשק פשוט ואינטואיטיבי. MyMonero מנוהל על ידי איש החזית של מונרו, ריקרדו “פוני פלאפי” ספאני, ומספק למשתמשים חשבונות מונרו מאובטחים. הארנק המקוון תומך רק במטבע ה- XRM של מונרו ומאפשר לכל אחד לגשת לארנק שלו באמצעות דפדפן אינטרנט רגיל כמו Firefox, Google Chrome או Brave..

ניתן להגדיר חשבונות תוך מספר דקות בלבד, ולמשתמשים יוצג בתחילה המפתח הפרטי שלהם על המסך, וחשוב לרשום או להקליט את מפתח הכניסה בן 13 המלים. לצוות אין גישה למפתחות פרטיים, מכיוון שהם מוצפנים בדפדפן ולא מאוחסנים בשום שרתי מונרו, כתוצאה מכך, אם תאבד מפתח זה לא תהיה לך דרך אחרת לגשת לחשבונך.

למרות שקיימת גרסת שולחן עבודה קלה, הארנק מבוסס האינטרנט מבטל לחלוטין את הצורך להריץ צומת מלא או להוריד, להתקין ולהפעיל כל תוכנה אחרת..

זה הופך אותה לאחת האפשרויות הנוחות ביותר שקיימות ואין עמלות בגין שימוש ב- MyMonero מחוץ לדמי הכרייה הרגילים, והמשתמשים גם לא צריכים לספק שום מידע אישי בעת יצירת ארנק. למרות כל היתרונות הללו, MyMonero הכי מתאים לאנשים שמעוניינים רק בדרך קלה ומהירה לשלוח ולאחסן XMR, ואינו משתווה לערכות התכונות של חלק מארנקי שולחן העבודה..

כמו כן, כארנק חם, מבוסס אינטרנט, MyMonero מסוכן יותר מארנק קשיח או מארנק שולחני, והוא הטוב ביותר להתמודדות עם כמויות קטנות יותר של XMR..

ארנקים ניידים

מונרו

Monerujo הוא ארנק סלולרי בעל קוד פתוח עם מגוון תכונות. הוא עושה שימוש בממשק קל להבנה והנתונים הפרטיים של כל משתמש מאוחסנים בבטחה במכשיר שלהם. האפליקציה זמינה למשתמשי אנדרואיד והיא מדורגת של 4.2 כוכבים בגוגל פליי, עם למעלה מ -350 ביקורות, והורדה ולמעלה מ -10,000 פעמים..

Monerujo משמש כארנק קל, ומעניק לך אפשרות להשתמש בצמתים מרוחקים כדי לסנכרן את הארנק שלך עם ה- Blockchain של Monero או להפעיל את הצומת שלך. זה מאפשר ליישום להיות קל משקל ולא לתפוס שטח עודף בטלפון הנייד שלך.

Monerujo מאפשרת גם לייבא וליצור כתובות מרובות ולנהל מספר כתובות בתוך אותה אפליקציה, וניתן להעביר את XMR בקלות באמצעות פונקציית סריקת קוד QR. תכונה שימושית נוספת היא האפשרות לשלם כתובות BTC, ושירות ה- XMR.to, פירושו שניתן לשלם כתובות BTC באמצעות אפליקציית Monerujo, והמשתמשים צריכים רק לסרוק את קוד ה- QR או להדביק את כתובת ה- BTC בשדה השליחה, עם את ההמרות שמטפלים ברקע.

זה מבטל את הצורך להשתמש בבורסה כדי לסחור ב- XMR עבור BTC ומאפשר לכל אחד לשלוח תשלום בביטקוין באופן אנונימי לחלוטין. קוד הארנק נבדק ואומת על ידי קהילת מונרו והוא דרך שימושית להישאר מחובר לרשת מונרו תוך כדי תנועה. שוב, Monerujo הוא הטוב ביותר לביצוע עסקות עם סכומים קטנים יותר כאשר החיסרון העיקרי של הארנק הוא שהוא עדיין לא זמין למשתמשי iOS..

אזכורים נכבדים

אמנם בדקנו בפירוט רב את שש האפשרויות הטובות ביותר, אך ישנן אפשרויות אחרות העשויות להתאים לאנשים עם צרכים ספציפיים יותר. אלה כוללים את Ledger Nano X המשלב אבטחה של ארנקים קשיחים עם גמישות מכשירים ניידים וכרגע הוא קמעונאי בסביבות 119 $ + מע”מ, מה שהופך אותה לאופציה לאנשים שמעדיפים גישה מסביב לשעון לאחזקות הצפנה שלהם.

Trezor Model T הוא אופציה מוצקה נוספת, וכולל את XMR כאחד המטבעות הנתמכים שלה; עם זאת, הוא יקר משמעותית מ- Trezor One אשר כרגע אינו תומך ב- Monero, ומי שמעוניין להשתמש ב- Trezor לאחסון XMR יצטרך להוציא כ -170 $ + מע”מ..

לבסוף, ארנק נייר מונרו הוא אפשרות בעלות נמוכה ומאפשר לאנשים לאחסן את מונרו בצורה מאובטחת בשימוש בצורה הנכונה.. MoneroAddress הוא מחולל ארנקי נייר מונרו אמין וניתן להשתמש בו במצב לא מקוון שממזער את הסיכון להיפרצות או לגניבת המטבעות. עם זאת, למרות היתרונות שלהם, ארנקי הנייר יורדים בשימוש והם מתאימים ביותר לחובבי מטבעות מנוסים יותר.

דברים שיש לקחת בחשבון

בעוד שהבחירה הסופית של הארנק תלויה באדם, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון בבחירת ארנק מונרו, ואלה כוללים:

  • בִּטָחוֹן: ארנקי חומרה קרים הם האפשרויות המאובטחות ביותר, כאשר ארנקים חמים מטבעם הם פחות מאובטחים. יש לקחת בחשבון גם תכונות כגון סיסמאות, אחסון נתונים, ניהול מפתחות פרטיים ואימות דו-גורמי.
  • קלות שימוש: ארנקים כמו ארנק GUI הם המתאימים ביותר למנוסים יותר ואילו MyMonero מתאים לכל מי שיש לו מעט ניסיון, וכל אפשרות מגיעה עם עקומת למידה משלה..
  • קהילת מפתח / משתמשים: השקיפות והנראות של הצוות שעומד מאחורי ארנק יכולות להיות חיוניות להצלחתו, בעוד שארנק עם בסיס משתמשים גדול יהיה בעל משאבים משמעותיים להיעזר בהם אם תיתקל בבעיות כלשהן..
  • עֲלוּת: ארנקי חומרה קרים הם היקרים ביותר להשגה, כאשר אפשרויות הארנק החמות זמינות באופן נרחב וחינמי לשימוש.
  • מאפיינים: ארנקים מסוימים תומכים במגוון מטבעות ו / או כוללים מרכזיות פנימיות, מאפשרים יצירת מספר כתובות או שליחת קבצים פרטיים.
  • תְאִימוּת: ארנקים שולחניים מסוימים זמינים למשתמשים במערכות הפעלה שונות, ואילו ארנקים ניידים עשויים להיות זמינים למשתמשי Android ו- iOS כאחד..

סיכום

הארנק הטוב ביותר לבחור על מנת לאחסן ולהעביר XMR תלוי מאוד בדרישות האישיות של כל אדם. כל האפשרויות שלעיל כוללות פשרות הקשורות בעלות, קלות שימוש ואבטחה, כאשר תיק נמרץ יכול להתבצע עבור ארנק מונרו של חומרה, שולחן עבודה, אינטרנט או נייד..

MyMonero הוא הארנק הכי קל להגדיר ולהתחיל להשתמש בו, אך כארנק אינטרנט מקוון, הוא עשוי להיות הכי פחות מאובטח. אפשרויות שולחן העבודה של ה- GUI הרשמי של מונרו, אקסודוס והארנק האטומי מאובטחות יותר מארנק אינטרנט, ובדרך כלל קלות יותר לשימוש מארנק חומרה, אם כי לתכונות המתקדמות יותר של ארנק ה- GUI יש עקומת למידה חדה יותר..

ארנק Monerujo הוא בחירה מצוינת לכל מי שמחפש ארנק סלולרי ואילו Exodus ו- Atomic Wallet מספקים גם אפליקציות סלולריות..

לבסוף, Ledger Nano S הגיוני לחלוטין לכל מי שיש לו אחזקות XMR משמעותיות או כאלה שמטרתן לאחסן ו / או לבצע כמויות גדולות של מטבע הפרטיות..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me