Jak se obléci do Činoherního klubu?

Jak se obléci do Činoherního klubu?

Jak se obléct na činohru

Do velkých divadel a koncertních síní se nejlépe hodí tmavý oblek. Ideálně by měl být černý (u něhož je nejmenší pravděpodobnost, že něco pokazíte), k tomu bílá košile, kravata jednobarevná nebo s decentním vzorem a tmavý, delší kabát, který odkládáme v šatně.
Archiv

Jak se obléct do Mestskeho divadla

Městská divadla

V městských divadlech neplatí tak přísná pravidla. Muži si na sebe mohou vzít běžný společenský oblek, jednobarevnou košili a kravatu. Pro ženy jsou ideální volbou společenské nebo koktejlové šaty.

Jak se spolecensky obléct

black tie, což znamená pro muže smoking a ženu velkou večerní toaletu. V současnosti je však nejběžnějším společenským oděvem tzv. formal dress, černý oblek, jednobarevná košile decentních tónů (bílá, krémová či světle modrá) a kvalitní hedvábná kravata. Dámy mohou volit mezi společenskými šaty či kostýmem.

Co si obléct na kongres

Dnes lze i na formálnější akce obléknout kostým, nicméně ten musí být luxusní, ze zajímavého či lesklého materiálu nebo zajímavě ozdoben. Oblečení lze doplnit také rukavičkami, ke krátkým šatům krátkými, k dlouhým šatům dlouhými. Rukavičky lze odložit pouze při jídle.

Jak jít oblečená do divadla

Jak se obléct do divadla/na muzikál

Do malých komorních divadel a na představení malých alternativních scén stačí společenský oděv. Určitě si neberte džíny, sportovní oblečení a obuv. Pro pány je vhodný vycházkový oblek, vkusná košile a lze vynechat kravatu. Ženám se doporučují společenské šaty nebo koktejlky.

Jaké šaty na promoci

společenské šaty ke kolenům (žádné dlouhé plesové šaty, letní šaty s potiskem květin nebo krátké minišaty), měly by být jednobarevné a schovat ramena. místo šatů lze zvolit i kostýmek se sukní (stejná délka jako u šatů), nezapomeňte sladit barvy. zvolte uzavřené lodičky místo otevřených bot či sandálů

Co si nebrat do divadla

Ženám se doporučují společenské šaty nebo koktejlky. Mohou mít i boty bez podpatku. Do běžného divadla je pro pány ideální tmavý společenský oblek, jednobarevná košile i kravata nebo motýlek a tmavé šněrovací boty s černými ponožkami. Dámy zvolí polodlouhé šaty, koktejlky nebo kostým v decentních barvách.

Co nenosit do divadla

Bez rozpaků tedy můžete zvolit běžný oděv na denní nošení. Odpolední nebo úpletové šaty nebo třeba pouzdrová sukně budou ideální. Otevřenou obuv, krátké nohavice či sportovní oblečení ovšem nenoste ani do toho nejobyčejnějšího divadla.

Co je business Attire

business attire/formal

Tato kategorie oblečení značí, že už jde o formálnější příležitost. Žena obléká pouzdrové šaty (nejlépe tmavé) či kostýmek a nazouvá podpatky. Mužský doprovod by měl mít na sobě oblek (ideálně šedý nebo tmavě modrý), kravatu (decentnější barvy) a odpovídající boty k obleku.

Jak se formálně obléct

Jedná se o společenské oblečení, kdy si muž oblékne pánský oblek, košili s dlouhým rukávem, kravatu a šněrovací polobotky. Formální oblečení pro ženy představuje kostým se sukní nebo kalhotami, košilová halenka, lodičky a decentní doplňky.

Jaké šaty na firemní večírek

Ženy by si neměly nejlépe oblékat dlouhé šaty, ale naopak se držet koktejlových šatů případně dámských kostýmků. Co se týče barev, můžete se klidně vyřádit, vhodné je i zvolení kombinaci kontrastních barev. Můžeme využít i nejrůznější doplň, jako jsou šperky a psaníčka.

V čem se chodí na vernisáž

V případě daného dress code bychom měli zapomenout na modré, seprané džíny a roztrhané oblečení. Outfit by měl být elegantní, trendy a současně reflektovat váš osobní styl. Jelikož jde o uměleckou událost, kde má hlavní slovo kreativita, s outfitem si můžete dovolit víc.

Kam si sednout v divadle

Kam si sednout

Pokud jdete na koncert velkého orchestru v koncertním sále, nejlepší akustický zážitek nabízí většinou sedadla uprostřed sálu. Totéž, tedy že nejlepší jsou místa uprostřed, platí pro koncerty v kostelích (kde je navíc někdy orchestr vepředu doprovázen varhany vzadu na kůru).

Co se nosí do divadla

Bez rozpaků tedy můžete zvolit běžný oděv na denní nošení. Odpolední nebo úpletové šaty nebo třeba pouzdrová sukně budou ideální. Otevřenou obuv, krátké nohavice či sportovní oblečení ovšem nenoste ani do toho nejobyčejnějšího divadla.

Co se říká na promoci

Své role se ujme promotor, který přečte sponzi, tedy absolventský slib, který absolventi potvrdí položením ruky na univerzitní žezlo a slovy „Slibuji a zavazuji se“.

Jak se vhodně obléct

Muž by měl vyrazit ve vkusném obleku, jednobarevné košili a kravatě. Ženy by se měly držet elegantního oblečení. Vhodné jsou jednobarevné šaty či sukně ke kolenům nebo pod kolena se sakem, mohou to být i společenské kalhoty s košilí. Volte decentní barvy i vzory.

Kdy se chodi do divadla

Příchod do divadla

Pokud je začátek představení například v sedm hodin večer, dbejte na to, abyste před budovou divadla byli už před půl sedmou. Většinou se publikum usazuje 15 – 20 minut před začátkem představení, avšak v jednotlivých divadlech se tento čas může trošku lišit.

Jak jít oblečen k soudu

Již před odchodem k soudu by měl každý zvážit svoje oblečení. I tím lze vyjádřit svůj respekt k soudu. Vhodné je formální oblečení (společenský oblek, košile a kravata), nicméně přípustné je i jiné slušné oblečení.

Jak se obléci do letadla

Pokud je to alespoň trochu možné, oblékněte si teplákové nebo látkové kalhoty nebo legíny. K tomu tričko nebo volnou tuniku, pohodlné boty – a ideální oděv do letadla je připraven. Rozhodně nedoporučujeme džíny, které jsou příliš těsné. Dobrou volbou nejsou ani jakékoli jiné přiléhavé oděvy a krátké sukně.

Jak se obléct na obchodní jednání

Především se vyvarujte příliš ležérního oblečení. Dámy by se měly vyhnout krátkým sukním a šatům a košilím s hlubokými výstřihy a halenkám bez ramínek nebo s odhalenými zády. Muži by se naopak měli vyhnout nošení černých obleků, které jsou příliš elegantní a vyhrazené pro večerní vycházky.

Jaký je dress code

Dress code nebo řidčeji dresscode je z angličtiny pocházející výraz pro pravidlo upravující způsob oblékání a obouvání k určité příležitosti. V češtině nemá ustálené alternativní označení.

V čem jít na promoci

Pánové zvolí jednobarevný tmavý oblek a čisté společenské boty, dámy kalhotový kostým, šaty nebo sukni ke kolenům a k ní třeba elegantní halenku. Džíny, manžestráky, trička s potiskem nebo mikiny – to je jako napsat si na čelo nápis Buran.

Co si vzít na firemní večírek

Nejčastějším místem pro večírky jsou méně formální restaurace nebo bary. Pro takové případy je ideální volbou volnočasové sako, elegantní košile, bavlněné kalhoty a kožená obuv. Pokud se chystáte do formálnějšího prostředí a čeká vás například degustační menu v restauraci, pak už byste si na sebe měli vzít oblek.

Jak se Oblect na teambuilding

Obléknout se do firemních triček, nasadit náramky, šňůrky na krk a vyrazit do azylových či dětských domovů, nemocnic nebo na charitativní běh. Teambuilding, který má jedinečný rozměr. Protože energie, kterou ten den rozdáte, se vám mnohonásobně vrátí.

Jak dlouho trvá vernisáž

Přehlídka trvá přibližně hodinu-dvě, záleží na vašem tempu, velikosti galerie a celkové atmosféry. Ale zdržet se kratší než zmiňovanou hodinu, s tím že se sotva podíváte na vystavená díla a s chlebíčkem v ruce chvilku odcházíte, se považuje za velmi neslušné. Když už jsme u toho, součástí vernisáže bývá občerstvení.