Prečo sú bitcoiny stále vlnou budúcnosti

Keď sa kryptomena známa ako bitcoin prvýkrát dostala na trh a začala priťahovať pozornosť, ľudí to zaujalo. Hodnota novo razenej meny rýchlo stúpla z takmer ničoho na viac ako 1 000 dolárov za kus. Potom bitcoin klesol na cene a niektorí ľudia začali pochybovať o hodnote bitcoinovej meny a o tom, či sú tieto typy nových mien také žiaduce, ako sa doteraz ukázalo. Odvtedy bitcoin pokračoval v meteorickom raste, kde dnes dosiahol viac ako 4 000 dolárov za bitcoin a ľudia predpovedajú, že do 10 rokov môže dosiahnuť milión dolárov za mincu, pozrime sa na tento jav.

Výhody bitcoinu

Na vytvorenie silnej potreby bitcoinu sa skombinovalo množstvo vplyvov a nová digitálna mena má stále veľa výhod, ktoré ponúka spotrebiteľom a investorom po celom svete. Jedným z najväčších dôvodov, prečo sa bitcoin stále považuje za vlnu budúcnosti, ktorá súvisí s potrebou zvýšenia bezpečnostných opatrení. Krádeže identity pribúdajú, celé databázy plné čísel kreditných kariet a ďalších osobných údajov sú odcudzené a použité na zločinné účely. Nové kreditné karty s kódom PIN a čipom, ktoré vydávajú banky, do istej miery pomohli, stále však existuje veľa priestoru na podvody.

Bitcoin ponúka nervóznym spotrebiteľom bezpečnejšiu alternatívu k tradičnejším platobným metódam. Pretože bitcoinové transakcie sú úplne anonymné, bezpečnosť je zabudovaná od začiatku. Používatelia bitcoinu ťažia nielen zo súkromia a bezpečnosti transakcií, ale aj z ďalších výhod, ktoré idú ďaleko nad rámec finančnej bezpečnosti. Ľudia žijúci v represívnych režimoch sa obracali na bitcoiny, aby nakupovali, prevádzali prostriedky a žili svoj život ďaleko od zvedavých očí svojich vlád. Rovnako ako Twitter, Facebook a ďalšie platformy sociálnych médií má bitcoin dôležitú úlohu pri šírení demokracie a pri napomáhaní rastu a prosperite rodiacich sa hnutí za slobodu. Vďaka decentralizovanej povahe kryptomeny a skutočnosti, že transakcie nemožno vysledovať až k jednotlivcom, je bitcoin prirodzeným riešením pre tých, ktorých znepokojuje špionáž a represie vlády..

Bitcoin má tiež množstvo výhod, ktoré vlády vydané a vládou podporované meny jednoducho nemôžu ponúknuť. Mnoho ľudí sa obáva o budúcnosť tradičných mien, ako je euro a americký dolár. Ak by tieto meny padli alebo by sa dostali do vážnych problémov, boli by to dôsledky obrovské. Mnoho ľudí považuje bitcoin za prirodzený zaistenie proti riziku tradičných mien a tiež za cenné útočisko v prípade, že dôjde ku kríze..

Finančná sloboda?

Oslobodenie od finančných zásahov je ďalšou cennou výhodou bitcoinu. Vlády, daňové agentúry a dokonca aj súkromné ​​podniky môžu zmraziť tradičné bankové účty stlačením jediného tlačidla, čo vážne ohrozuje individuálne bohatstvo..

Platenie bitcoinom a vedenie bitcoinového účtu ponúka ochranu pred rizikom zaistenia majetku a zamrznutia bankového účtu. Aj jednotlivci, ktorí si nemajú dôvod myslieť, že by ich aktíva boli zmrazené, používali bitcoin na svoju ochranu pred týmto nepravdepodobným scenárom. Tí, ktorých zasiahlo predchádzajúce zaistenie aktív a bankových účtov, sú ešte viac zamilovaní do bitcoinu a ešte pravdepodobnejšie sa obrátia na menu.

Niekto si môže myslieť, že obrátiť sa na bitcoin v snahe zabrániť zaisteniu majetku a prepadnutiu bankového účtu sa zdá byť trochu paranoidné, ale existujú aj iné, praktickejšie dôvody, prečo sa rozhodnúť pre kryptomenu namiesto kreditných kariet a iných spôsobov platby.

Jedným z tých praktickejších dôvodov je relatívne nízky poplatok za transakciu účtovaný maloobchodníkmi, ktorí akceptujú bitcoin ako platbu. Transakčné poplatky spojené s bankovými prevodmi a zahraničnými nákupmi môžu byť mimoriadne vysoké, čo môže potvrdiť každý, kto nedávno cestoval do zámoria. Poplatky za bitcoiny sú zvyčajne oveľa nižšie, vďaka čomu je kryptomena vynikajúcou voľbou pre všetky druhy nákupov.

Ďalšou veľkou praktickou výhodou platby bitcoinom je ľahká dostupnosť mobilných platieb. Platby on-the-go umožňujú spotrebiteľom nakupovať v bitcoinoch stlačením tlačidla na ľubovoľnom smartfóne. Nie je potrebné cestovať do banky alebo vyberať peniaze z bankomatu.

Napriek niektorým nedávnym neúspechom a otázkam o jeho dlhodobej životaschopnosti existuje veľa dôvodov, prečo si myslieť, že bitcoin je stále vlnou budúcnosti. Táto kryptomena je šitá na mieru digitálnemu veku a mnoho spotrebiteľov z 21. storočia ju naďalej používa. Či už hľadáte anonymný spôsob platby, chcete oslobodiť od vysokých poplatkov za transakcie alebo ste zvedaví iba na túto novú menu, teraz je ten pravý čas zapojiť sa do bitcoinovej revolúcie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me