Co je to Creative Black Tie?

Co je to Creative Black Tie?

Co znamená Creative Black Tie

O kus zábavnější jsou dress cody Black Tie Optional nebo Creative Black Tie. V prvním případě lze místo smokingu použít klasický černý oblek, v druhém je zase svoboda při výběru barev, doplňků, motýlků, vesty či smokingového pásu.
Archiv

Jak se obléknout na galavečer

Jde o formální společenskou událost, je tedy vyžadován formální oděv. Dress code je určován běžně označením oděvu mužského, v případě galavečeru jde nejčastěji o Black Tie, tedy černý smoking s černým motýlkem. Alternativou je Dark Suit, tedy tmavý oblek doplněný černým motýlkem nebo kravatou.

Co si vzít na spolecenskou akci

Ženám se doporučují společenské šaty nebo koktejlky. Mohou mít i boty bez podpatku. Do běžného divadla je pro pány ideální tmavý společenský oblek, jednobarevná košile i kravata nebo motýlek a tmavé šněrovací boty s černými ponožkami. Dámy zvolí polodlouhé šaty, koktejlky nebo kostým v decentních barvách.

Co to je dress code

Dress code nebo řidčeji dresscode je z angličtiny pocházející výraz pro pravidlo upravující způsob oblékání a obouvání k určité příležitosti. V češtině nemá ustálené alternativní označení.

Jak vypadá smoking

Tradiční forma obsahuje zejména černé vlněné sako (výjimečně tmavě modré) a kalhoty stejné barvy a materiálu. Specifikem smokingu oproti běžnému černému obleku je lesklý (tradičně hedvábný) límec saka a lampasy na kalhotách. Límec je tradičně buď špičatý nebo šálový.

Co to je smart casual

Smart Casual má svá pravidla, která ovšem nejsou nikterak striktní. Zjednodušeně řečeno, pod pojmem "Smart Casual oblečení" si můžete představit takřka cokoliv, co je formálnější než tepláky a staré tričko a zároveň méně formální než oblek nebo smoking.

Co je semi casual

Dresscode, který je méně formální a uvolněnější než Black Tie, avšak více formální než Cocktail Attire. Nejčastěji se objevuje na svatbách či jiných formálních událostech.

Jak se obléci do letadla

Pokud je to alespoň trochu možné, oblékněte si teplákové nebo látkové kalhoty nebo legíny. K tomu tričko nebo volnou tuniku, pohodlné boty – a ideální oděv do letadla je připraven. Rozhodně nedoporučujeme džíny, které jsou příliš těsné. Dobrou volbou nejsou ani jakékoli jiné přiléhavé oděvy a krátké sukně.

Jak se obléci na dostihy

Dámy musí mít šaty dlouhé nejméně pod kolena a povinným doplňkem je rovněž klobouk či jiná vlasová ozdoba se základnou minimálně o velikosti 10 centimetrů. Gentlemani oblékají černý nebo šedý žaket (pánský formální oblek) doplněný o vestu, cylindr a černou uzavřenou společenskou obuv.

Co je casual styl

6 Casual. Tento styl představuje neformální volnočasové oblečení pro každodenní nošení. Je to styl oblékání bez přísných pravidel a předpisů, do kterého se promítá vaše osobitost. Patří sem trička, džíny, sukně, šortky, šaty nebo i sportovní sako.

Kdy vzít smoking

Smoking se nosí na slavnostní večerní společenské události, jako jsou slavnostní večeře, galavečery, předávání cen, zahajování festivalů, divadelní premiéry, opery a plesy. Je o stupeň slavnostnější a formálnější než společenský oblek a o stupeň méně než frak. Neměl by se oblékat před šestou hodinou večerní.

Jaké boty ke smokingu

Tradiční formální obuv – boty tzv.

Ideální jsou k večernímu černému obleku nebo i ke smokingu. Pokud černou nemáte rádi a nenosíte, tak doporučuji velmi tmavě hnědou, která krásné ladí s tmavě modrou, šedou či béžovou.

Co je to business casual

Oděvy Business Casual vychází z formálních společenských obleků, kalhot a košil. Držíme se tedy tohoto typu oděvu s tím, že si můžeme dovolit veselejší barvy a nápaditější střihy. Místo oblekového saka sportovní sako, nebo blejzr. Místo jednobarevné košile vzorovanou košili se dvěma i třemi barvami.

Co je casual Chic

Přeštože jsou rozdíly mezi nimi minimální, Casual Chic je prostě více šik. Dalo by se říci, že obsahuje více vytříbeného vkusu a přirozené elegance. Kvalitní materiály, perfektně střižené a padnoucí oděvy charakterizují tento dress code, stejně tak střídmost a menší nápadnost v doplňcích.

Proč nelétat v kraťasech

Častým důvodem pro nízkou oblačnosti je vlhkost ve vzduchu – třeba po přechodu fronty. A pokud tam tam ta vlhkost je, tak není neobvyklé, že se později, jak se to prohřeje, zase napeče další oblačnosti. A vrcholky oblačností mohou být vysoko.

Jakou kosmetiku do letadla

Kosmetiku lze přepravovat bez omezení v příručním zavazadle, tedy tom, které jde k odbavení do zavazadlového prostoru. V příručním zavazadle, které si cestující nesou s sebou na palubu letadla, musí být kapalná kosmetika, tedy veškeré emulze, gely, pasty, aerosoly atd.

Jak dlouho trva jeden dostih

Jeden dostih trvá v průměru minutu a půl, překážkový kolem pěti až devíti minut. Během dostihového dne se běží většinou 8 dostihů s 30minutovými přestávkami. Celková doba trvání dostihového dne je okolo 3,5 hod. Dostihy se dělí mj.

Jak probiha Velká pardubická

Dnes se Velká pardubická koná vždy druhou říjnovou neděli. Dráha tohoto dostihu měří 6900 metrů a má celkem 31 překážek, koně ji běží přibližně 9–10 minut. Na startu se setkává asi 15 až 20 koní s těmi nejlepšími žokeji a žokejkami převážně z České republiky.

Co je smart casual ženy

Je to bomber s kravatou, tričko se sakem i separátní vesta s volnočasovou košilí. Jde zkrátka o spojení prvků formálního a neformálního šatníku do jednoho fungujícího celku. Nesmí ale jít o náhodnou kombinaci. Se Smart Casual byste totiž měli vždycky budit dojem, že dobře víte, co děláte.

Kdy se nosí černá kravata

„Ples je večerní společenská událost, a tak je černá pro pány prostě povinná. Obecně dress code přikazuje, aby muži na všechny večerní společenské příležitosti po 18. hodině zvolili černou. Samozřejmě výjimkou jsou akce, kde je na pozvánce uveden jiný dress code.

Co to je frak

Frak je černý formální večerní oblek, který se nosí po dvacáté hodině. Výjimku tvoří diplomacie, kde se nosí s černou vestou i ve dne. Mezi typické znaky fraku patří kabát se šosy, který má lesklé špičaté klopy. Frak se nezapíná.

Jak nosit oxfordky

Stejně dobře jako v kombinaci s kalhotami a džínami se oxfordky osvědčí i v kombinaci se sukní nebo šaty. Je však důležité zvolit vhodný model a délku šatů. Osvědčenou kombinací je třeba tvídová sukně a sako, dlouhé volné šaty, ale také plisovaná sukně, bílá košile, nebo pánský oblek.

Jak nosit černý oblek

Černý oblek oblékejte hlavně večer a na formální události

K černému obleku vždy obujte černé boty a vezměte černé ponožky. Na formální události oblékněte bílou košili. Černý oblek se hodí na formální svatbu, pohřby nebo večerní akce.

Co je smart casual pro ženy

Smart casual vám dovoluje šaty, sukně nebo kalhoty. Stejně tak si můžeme obléct barvy, ale vyvarujte se těch křiklavých. V každém případě by měl celý outfit být jednoduchý, upravený a decentní. Hodí se například ohrnout si rukávy u saka či si zapnout košili až úplně na poslední knoflík.

Na co si dát pozor v letadle

Co nesmí vůbec do letadla ani v odbaveném zavazadleVýbušniny a hořlaviny – takže nelze převážet ani plynové kartuše k vařiči.Chemické a toxické látky.Tlakové nádoby.Některé druhy nabíječek a/nebo velkokapacitních nabíjecích bateriíNadměrná zavazadla, která nejdou zkontrolovat na rentgenu.