מה הם מטלות פתיחה? הפתרון המקוטב לתנודתיות במטבעות קריפטוגרפיים

תנודתיות המחירים של מטבעות קריפטוגרפיים הובילה לחוסר היכולת להשתמש בהם בביטחון כמדינת החלפה מיידית וחלקה. מכשול מרכזי לאימוץ רגיל יותר של מטבעות קריפטוגרפיים הוא היכולת להמציא פיתרון הפותר את הבעיה המרתיעה מאנשים רבים להשתמש בהם לאחד ממרכיביהם המקוריים. זה הוביל לעלייה במספר פרויקטים המכונים Stablecoins המשתמשים בשיטות משלהם להשגת יציבות מחירים במטבעות שלהם תוך שמירה על מרכיבי המפתח של מטבעות קריפטוגרפיים ההופכים אותם לטכנולוגיות מובחנות וחדשות..

מה הם מטלות יציבות?

פלטפורמות שונות מיישמות מגוון שיטות שונות להשגת יציבות מחירים. רבות מהפלטפורמות הללו מצמידות את ערך המטבע שלהן למטבע פיאט בצורה כלשהי אחרת כמו הדולר האמריקאי. בין אם הם משתמשים באלגוריתם קנייני לניהול תנועות מחירים, מגובים אך ורק ב -1: 1 על ידי מאגר ערך מבוסס, או מתפקדים כארגון מבוזר, מספר הניירות השונים בענף גדל.

מה הם מטלות נייר?

השגת תא מטבע מבוזר היא המטרה. המטבע הבולט והנפוץ ביותר הוא Tether, המגובה לחלוטין במטבע פיאט, אך הוא ריכוזי ונבדק מאוד לאורך כל קיומו. פרויקטים מבטיחים הציגו את הפלטפורמות שלהם הנוקטות כמה גישות ייחודיות עם כמה מנגנונים חדשניים, עם זאת, פיתרון ראוי שמקובל על ידי הקהילה הגדולה באופן נרחב כפונקציונלי, מאובטח ומבוזר מספיק עדיין לא יצא לפועל..

חשיבותם של מטלות נייר

לא ניתן להמעיט בחשיבותו של מטבע קריפטוגרפי יציב והוא נחשב בעיני רבים כמרכיב מכריע בתעשיית המטבעות הרחבה יותר ממספר סיבות הנעות בין צרכים דחופים יותר באקלים הנוכחי להשפעה על התפתחות התעשייה לאורך זמן. באופן ספציפי, המפתח הוא יציבות ויש שני מרכיבים שחיוניים להבנה. הם יציבות לטווח הקצר לעסקאות ויציבות לטווח הארוך להחזקה כהשקעה.

בעוד שתנודתיות המטבעות הקריפטוגרפיים אטרקטיבית למשקיעים המעוניינים להשיג רווחים לטווח הקצר וגם לטווח הארוך, היציבות מספקת תפקיד חיוני בהשקעה. כשיש שוק דובים כמו שנראה בשלושת החודשים הראשונים של 2018, המשקיעים מחפשים חנויות בעלות ערך יציב כדי לשמור על הכספים שלהם בזמן שהמחירים משתנים ורבים מההשקעות שלהם מציגים הפסדים משמעותיים. מכיוון שעדיין קשה יחסית למשתמש הממוצע להמיר כספי פיאט למטבעות קריפטוגרפיים ובחזרה, מאגר ערך יציב במטבע קריפטוגרפי עצמו הופך להיות בעל חשיבות עליונה להפחתת הפסדים בשווקים כאלה..

בנוסף, משתמשים רבים עדיין שומרים את כספם בבורסות למסחר לטווח קצר, והיכולת להיכנס ולצאת ממסחר תוך שהם מרגישים מרוצים מכספכם אינם רגישים לתנודות אם אתם מתרחקים מהמחשב למשך מספר שעות הוא מאוד רלוונטי. מרבית המטבעות הקריפטוגרפיים בבורסות הגדולות ביותר קשורים לביטקוין ולאת’ריום, כך שכאשר השוק נמצא במגמת ירידה כלפי מטה, הם גם מתפתחים כלפי מטה ומשאירים צורך דחוף בחנות יציבה של ערך..

תרשים מחיר קשירה

הנושא המשמעותי יותר העומד בפני מטבעות קריפטוגרפיים, שמטרתם של מטבעות מטבעות להעניק מענה הוא עסקאות לטווח קצר. עם הביטקוין, אחד ההיבטים המכריעים ביותר בטכנולוגיה היה יכולתו לתפקד כ”מזומן דיגיטלי “. דוגמאות רבות מספרים ומאמרים המתארים ביטקוין ישתמשו בקניית כוס קפה כדוגמה לאופן שבו עסקה פשוטה עם הארנק שלך עבדה ובהמשך כיצד היא הופצה ברחבי הרשת. למרבה הצער, זה כבר לא משתלם מכיוון שמחיר הביטקוין הוא מאוד תנודתי כשברכישות קטנות, זה פשוט לא יעיל או נוח עבור אדם ממוצע, שאינו יכול לעמוד בתנודתיות, להשתמש בו לעסקאות קטנות..

זה יצר בעיה בתעשייה, מכיוון שפלטפורמות רבות מציעות מגוון טכנולוגיות וסביבות חדשות עבור יישומים מבוזרים, אחד מעיקרי הליבה של קריפטוגרפים נותר נושא שלא נפתר. עם יותר ויותר מטבעות קריפטוגרפיים שנכנסו לשוק, רבים התמקדו במיוחד במטבעות יציבה ובמתן פיתרון נכון לבעיה חשובה. להלן תמצאו מגוון של מטבעות יציבה המתפקדים באופן מלא כיום, או פיתוח הפלטפורמות שלהם עם כמה רעיונות מבטיחים.

לִקְשׁוֹר

Tether הוא המטבע היציבתי הידוע והמאומץ ביותר הזמין כצמד מסחר בבורסות רבות. פונקציונלית, הוא מגובה לחלוטין במטבע פיאט עם 1 USDT השווה ל- 1 USD. המשמעות היא ש- Tether (שהיא חברה) הוא מאגר מרכזי של מטבע דיגיטלי המייצג את הדולר האמריקני. לכן, עליהם לשמור על יחס של 1: 1 בבנק שלהם בסך USDT / USD, או שיש להם במחזור של מעט יותר USD מ- USDT כדי שהמשרד שלהם ייחשב תקף..

לִקְשׁוֹר

זה לא הגיע ללא מחלוקת, למרות שאנשים רבים מתנגדים לרעיון שרשות ריכוזית עומדת מאחורי מטבע יציב. בנוסף, Tether התמודד עם האשמות לפיהן אין את הכספים הנדרשים בחשבון הבנק שלהם כדי לגבות את סכום ה- USDT במחזור. עם זאת, Tether נותר המטבע הפופולרי ביותר כיום למרות חסרונותיו הנתפסים.

בָּסִיס

בָּסִיס הוא מטבע חדש למקום שעשה גלים עם האחרון שלו השקעה של 133 מיליון דולר מחברות VC גדולות. עם מימון גדול וגיבוי מאחורי צוות בסיס, אין מנוס מהציפיות להיות גבוהות והפלטפורמה שלהם נבדקת היטב, מה שכבר היה על ידי חלק.

בָּסִיס

ביסודו של דבר, בסיס משתמש ב”בנק מרכזי אלגוריתמי “המתפקד בגבולות הפרדיגמה הפשוטה יותר של היצע וביקוש. לכן, בעוד הביקוש עולה, נוצר יותר בסיס והמחיר יורד. כאשר הביקוש יורד, הבלוקצ’יין יקנה בחזרה את בסיס, יקטין את ההיצע ויעלה את המחיר. יישום זה נותר שנוי במחלוקת, אך מבוסס על תפיסה פשוטה למדי והפונקציונליות בפועל טרם נבדקה.

MakerDAO

MakerDAO הוא מושג מעניין מאוד עבור stablecoin שכן הוא מתפקד כארגון אוטונומי מבוזר (DAO). המודל מחובר לדולר ארה”ב אך מגובה לחלוטין על ידי את’ר. באמצעות שימוש בחוזים חכמים, Maker משתמש במערכת של שני מטבעות כאשר המטבע Dai הוא המטבע היציבית שמוצמד 1: 1 עם הדולר..

יצרנית DAO

MakerDAO הוא פיתרון המתמקד במינוף פוטנציאל הביזור ליצירת מטבע יציב. זהו אחד המטבעות הראשונים שהתמקדו במטבע יציב ומספק מושג מרתק. ביקורת על הפלטפורמה סובבת את היותה מורכבת מדי מכיוון ש- DAO עצמם לא נחקרו במלואם כמעשה כזה.

פַּחמָן

פַּחמָן הוא פרוייקט קריפטוגרפי יציב נוסף הנשען על שימוש בחוזים חכמים והתאמת אלגוריתמית של הערך על סמך הצמדתו לדולר האמריקני. הפרויקט שם דגש על עסקאות תפוקה גבוהה, מודל חסר אמון ו”כסף לתכנות “באמצעות היכולת ליישם הקשר על עסקאות על ידי שימוש בחוזים חכמים..

פַּחמָן

הפרויקט חדש מאוד, אך מאחוריו עומד צוות אקדמי חזק עם ניסיון של כמה חברות מבוססות. ככל שהפרויקט ימשיך להתפתח, יהיה מעניין לפקוח עין.

הייבן

הייבן הוא מזלג של מונרו שמתמקד במתן יציבות תוך הוספת התכונות הממוקדות באנונימיות של מטבע פרטיות כמו מונרו. האבן משתמשת גם בחוזה חכם ברשת. המטבע אינו צמוד לשום דבר או מגובה על ידי נכס, אלא נועד להיות פונקציונאלי לחלוטין באמצעות מינוף החוזה החכם להטבעה ולשרפת מטבעות..

הייבן

היא משתמשת במכניקת תורת המשחקים ובמטבע יציב לשימוש כמעין ביטחונות, תוך שהיא מאפשרת למשתמשים לבצע עסקאות מטבעות המוחלפים לפני עסקה. מערכת שני האסימונים כוללת Nomins ו- Havvens כאשר Nomins הוא המטבע היציב עם היצע צף ואילו Havvens משמש כמטבע העתודה של הפלטפורמה..

סיכום

העניין והמוטיבציה ליצור מטבע אורח פונקציונלי ומבוזר במרחב הקריפטוגרפי נותרים למרות אופי הקיטוב שלהם. רבים רואים בהם בלתי אפשרי לפעול ביעילות ללא קשר לצד שלישי, מה שהופך אותם מטבעם למתאימים לענף. אחרים רואים בהם פיתרון לבעיה מהותית בשווקים ומשמשים כמאגר ערך יציב הפותח את הדלת בפני משתמשי המיינסטרים להרגיש ביטחון שהם לא משתמשים במטבע דיגיטלי מאוד תנודתי לעסקאותיהם הקטנות..

אנשים מהססים להתרחק ממטבעות פיאט מסורתיים ולהיכנס לתחום הקריפטו כי הם פשוט לא מבינים אותם או מפחדים מהתנודתיות שלהם. היכולת לגשר על פער זה עם מטבע יציב שהוא מטבע קריפטוגרפי, מהווה הזדמנות מרכזית לאימוץ ומעבר רחב יותר ממודלים מבוססים. אם פיתרון אחר מחוץ למכשירי יציבות יכול לגשר על פער זה, או שמא מטבע יציב מסביב ומציע את הפיתרון, עדיין לא נראה.