Bitex ICO: Crypto-Bank הראשון המוטמע באופן מקומי, אך גלובלי

ביטקס

ביטקס מכוון להיות בנק משובץ מקומי למטבעות קריפטוגרפיים. ביטקס רואה בבורסות המסורתיות מוגבלות ביכולתן לאחסן ולתפעל בבטחה מטבעות קריפטוגרפיים. מצד שני, לבנקים המסורתיים פשוט אין את התשתית, את המומחיות או את הרצון להקדיש זמן, כסף ומרחב למטבעות קריפטוגרפיים. ביטקס שואף למלא את החלל הזה.

ביטקס

“אם מסחר המבוסס על מטבעות קריפטוגרפיים אמור להתקדם עד כדי קבלתם של אמצעי חליפין ראוי עבור סחורות ושירותים ותופס את מקומו כעמית לקידום מטבעות, יש צורך ליצור מוסדות חדשים שיוכלו לספק את הצרכים. שאנשים התחברו עם עסקאות פיננסיות “, הסביר ביטקס בספרו הלבן. “אלה כוללים את היכולת לאחסן מטבע, להחליף בין מטבעות לפי הצורך, להשתמש במטבעות לתשלום סחורות ושירותים, לבצע תשלומי חשבונות אוטומטיים, לקחת הלוואות וכו ‘.”

Bitex מארחת גם מטבע מקומי משלה, XBX, שבו ניתן לשלם עבור שירותים בפלטפורמת Bitex המגוונת..

איך זה עובד?

Bitex שואפת לספק הכלאה של שירותי בנקאות ושירותי חילופי מטבעות מסורתיים. זה מסופק על ידי הסינרגיה בין שתי פלטפורמות נפרדות – BitexPay ו- EZBitex. BitexPay יטפל בצרכי העברת המטבעות הקריפטוגרפיים של הלקוחות, כמו למשל תשלום חשבונות.

ביטקס שלם

EZBitex יאחסן את המטבעות הקריפטוגרפיים של הלקוחות באמצעות מערכת ספר חשבונות מבוזרת משלה. שניהם יעשו שימוש בארנקים התואמים ל- ERC20. פלטפורמת EZBitex מתפקדת גם כמעין בורסה אוניברסאלית, בה לקוחות יכולים להחליף את המטבעות הקריפטוגרפיים שלהם במטבעות קריפטוגרפיים אחרים או פיאט, לפי שהם רואים לנכון..

עז ביטקס

היכן ביטקס שואף לעשות עסקים?

Bitex מתכננת להשיק את הפלטפורמה שלה באמצע 2018 בשמונה מדינות שונות – הונג קונג, הודו, יפן, קוריאה, הפיליפינים, סינגפור, תאילנד ואיחוד האמירויות הערביות. ביטקס מחפשת אחר מה שמכונה מודל עסקי “משובץ מקומי”, בדומה לאובר. כלומר, סניף ביטקס של כל מדינה יופעל כזכיינות מקומית.

“השירותים יופעלו על ידי שותפים מקומיים המעניקים רישיון לפלטפורמת ביטקס כזכיינות, ואשר יירשמו ברשויות הפיננסיות במדינותיהן,” הצהיר ביטקס. “על ידי עבודה עם שותפים מקומיים, שמבינים הרבה יותר טוב את הלקוחות והרגולטורים המקומיים, והעמדת יישומים מקומיים ותמיכת לקוחות, פלטפורמת ההצפנה של Bitex הופכת לפיתרון הקריפטו-בנקאי הנגיש ביותר בשוק.”

מדינות

ביטקס הוסיף כי הוא מתכנן להתמקד בעיקר באסיה ובמזרח התיכון עם צמיחתה.

“כל המצביעים מצביעים אפוא על כך שאסיה והמזרח התיכון הם האזורים הסבירים ביותר להזדקק ולקבל בברכה מערכת פיננסית חזקה המבוססת על הצפנה, ושם תודגם בצורה הטובה ביותר ההשפעה המקומית של ביטקס”, הצהירה החברה. “Bitex תדגים את ההשפעה המקומית שיהיה לה בכל מדינה בה היא מורשית, על ידי הצעת חבילה של שירות פיננסי מקומי רלוונטי, והגדרה מחדש כיצד ניתן לספק שירותים פיננסיים לכלכלה דיגיטלית חדשה זו המבוססת על קריפטוגרפיה.”

איזה צורך Bitex רוצה למלא?

מטבעות קריפטו ובנקאות גלובלית הם כמעט הפכים קוטביים. למעשה, בכתב העת הלייטקרני של ביטקוין משנת 2008 נאמר במפורש כי הסיבה לקיומו לעקוף את “הצד השלישי המהימן” המסורתי המיוצג על ידי בנקים וסוכנויות פיקוח ממשלתיות. היכן, אם כן, Bitex ו- XBX האסימון המקורי שלה עומדים? אפילו מטבעות קריפטוגרפיים יכולים ליהנות מפונקציות בנקאיות מסורתיות, טוען ביטקס.

“בעת יצירת פיתרון בנקאות קריפטו, מונעת Bitex מהצורך לחזור למטרה המקורית של בנק, כלומר מוסד המסייע לכלכלה לתפקד ולצמוח על ידי מתן דרך לניהול חיסכון, לספק אמצעי תשלום ו העברת כסף, והקל על הלוואות “, הצהיר ביטקס בספרו הלבן. “בכך שהוא מקפיד על פונקציות בסיסיות אלה, Bitex מאמין כי בנקי הצפנה יכולים להחזיר את אמון הציבור בבנקאות בכלכלה הדיגיטלית החדשה המבוססת על קריפטוגרפיה, ולהסיר את דימוי החמדנות ורווחי הרווחים שהבנקאות המסחרית הנוכחית התפשטה, למרבה הצער. נכסים ושווקים ספקולטיביים. “

ביטקס, אם כן, מקווה שבנק הקריפטו שלו יתפקד יותר כמו שירות ציבורי מאשר בנק מסחרי למטרות רווח, אם כי יש לציין כי ביטקס היא עדיין חברה למטרות רווח ומפעילה אסימון מקומי..

איך Bitex מתכנן להרוויח כסף?

נכון לעכשיו, ביטקס טוענת כי גייסה יותר מ -2.7 מיליון דולר על ידי מכירת רישיונות לבעלי זכיינות עתידיים ב -12 מדינות. יש להניח כי המשך מכירת רישיונות הזיכיון יממן צמיחה עתידית. החברה תשמור גם על 30 אחוזים מ -300 מיליון אסימוני ה- XBX שהיא מתכננת למכור במהלך הנפקת המטבע הראשונית שלה באמצע שנת 2018, שיופצו בין המייסדים ובתוכניות שיווק שונות. טרם נקבעו לוחות זמנים בתשלום עבור הזכיינות המורשות, אם כי ביטקס מציין כי עמלות העסקה יחושבו כאחוז מכל עסקה וישולמו באסימונים של XBX..

ICO

מי הקבוצה שמאחורי ביטקס?

מנכ”ל ביטקס הוא הארית מוטושירומיזו. ביטקס מתאר את מוטושירומיזו כיזם סדרתי. הוא הקים בעבר חברות ייצוא אלקטרוניקה יפניות ויקטוריה ושות ‘בע”מ והיו לו כמה עסקים אחרים כמו ויקטוריה ספייס, טרקלין ויקטוריה. מנהל הטכנולוגיה הראשי של החברה הוא ניקולא לואי לורן ברטוז. ברתוז שימש בעבר כיועץ למערכת-המודל בתאילנד.

סיכום

מטבעות קריפטו ובנקאות מסורתית עומדים בסתירה זה לזה מאז לידת הביטקוין בשנת 2008. הביטקוין נוצר כדרך לקודד את אמון הציבור ישירות בבלוקצ’יין, מה שמבטל את הצורך בצד שלישי מהימן. עם זאת, השוק נכון לשנת 2018 שטוף בחילופי ציבור וצעקה הולכת וגוברת ליותר רגולציה ממשלתית וכספי השקעות גדולים. הסיבה פשוטה: אימוץ. בעוד שהיתרונות של היותך בנק משלך והגנה על המטבעות שלך עשויים לפנות אל האוריינים הטכנולוגיים, אך הרוב המכריע של המשקיעים הפשוטים אינם רוצים לסטות רחוק מדי מהמודל הבנקאי המסורתי. מטבעות קריפטו אינם אמירה פוליטית עבורם; הם פשוט רוצים מקום בטוח לאחסן את הכסף שלהם ולראות אותו גדל.

Bitex שואפת להיות קישור זה בין סכומי הכסף העצומים שישבו בחשבונות בנקאיים מסורתיים לבין שווקי המטבעות הקריפטוגרפיים. בעוד שהתוכנית העסקית של ביטקס עשויה להשאיר טעם רע בפי מטהרי הצפנה, משקיעים נפוצים עשויים למצוא טעם מוכר להיצע של ביטקס. החלטת החברה להתרחב בעיקר באסיה ובמזרח התיכון מבשרת טובות עבורה כקריפטוגרפיה לשווקים מתפתחים ומתפתחים.

תוכלו לבקר באתר הפרויקט כאן וקרא את הנייר הלבן כאן.

קישורים שימושיים