מדריך למתחילים לתשלומים ומטבעות מטבעות פינטק

מקרה השימוש במטבע הדיגיטלי היה ההבטחה המכוננת, המהפכנית של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. ובשנים שחלף הביטקוין הראשון שהגיע למקום, פרויקטים רבים של מטבעות קריפטוגרפיה צמחו בניסיון לספק פתרונות משלהם כמטבעות קריפטוגרפיים ממוקדי תשלומים..

קריפטוסים אלה נעים בין שווי שוק קטן לשולי שוק אדירים, וכולם מביאים יתרונות שונים לשולחן.

מטבעות מטבעות מובילים לתשלום

ללא התייחסות נוספת, אם כן, אנו נוביל אותך בכמה מהתשלומים הבולטים ביותר בקריפטוגרפים שיעזרו לך לקבל מושג ל”מעמד נכסים “מובחן זה בתוך המערכת האקולוגית של נכסים דיגיטליים..

OmiseGo (OMG)

OmiseGo הוא פרויקט ה- ERC20 הגדול ביותר לפי שווי שוק נכון לעכשיו, אם כי OMG תעבור בקרוב לבלוקצ’יין המקומי שלו. בגיבוי חברת אומיס, חברת תשלומים פופולרית בדרום מזרח אסיה, אומיזגו היא ההבחנה להיות אחד הפרויקטים המעטים המאושרים שעליו ייעץ מייסד את’ריום ויטאליק בוטרין..

הבלוקצ’יין של OMG יאפשר מערכת אקולוגית פיננסית מבוזרת, מכיוון שבלוקצ’יין הפרויקט עצמו יתמוך ב”מנגנון חילופי מבוזרים, ספקי נזילות, רשת העברת הודעות סליקה ושער בלוקצ’יין מגובה נכסים..

OMG יהיה גם הפרויקט הראשון ליישום פתרון קנה המידה של פלזמה של את’ריום.

רשת בקשה (REQ)

בקש רשת מכוון להיות ה- PayPal 2.0 של מהפכת הבלוקצ’יין. ובאופן מסוים, ל- OmiseGo ול- Request Network יש מטרות דומות, כך ששני הפרויקטים הם גדר חיה מעניינת להיות זה מול זה (או זה עם זה) בתיק בשנים הבאות..

בקש רשת

כפי שמסביר נייר ה- REQ:

“בקשה היא רשת מבוזרת המאפשרת לכל אחד לבקש תשלום (חשבונית בקשה) עבורו יכול הנמען לשלם בצורה מאובטחת. כל המידע נשמר בפנקס אותנטי מבוזר. התוצאה היא תשלומים זולים יותר, קלים ובטוחים יותר, והיא מאפשרת מגוון רחב של אפשרויות אוטומציה. “

אדווה (XRP)

Ripple הוא פרויקט המתמקד במתן פתרונות תשלומים גלובליים לבנקים בינלאומיים על ידי הצעת נזילות “לפי דרישה”.

לשם כך, ריפל משווקת בכבדות כלפי בנקים ומוסדות פיננסיים, ואם היא תמלא את הבטחותיה, זה יכול להיות פרויקט טיטני שקיים במשך עשרות שנים קדימה..

אתר אדווה

דיווחים אחרונים מצביעים על כך שבנקים באסיה מתחילים לנסות את העברות אדווה. ובחדשות אימוץ אחרות, Ripple הודיעה כי היא משלמת עבור שירות העברת המטבע הפופולרי MoneyGram כדי להתחיל בניסופי Ripple משלה. התפתחויות כאלה עשויות להיות רק תחילתו של עתיד מזהיר עבור XRP.

לומן כוכבי (XLM)

כוכבי לומן מבוססים על מזלג קשה של אדווה, ולכן לשם כך, שני הפרויקטים הם מתחרים תשלומים טבעיים – בוודאי במובן הרבה יותר ישיר מהדינמיקה התחרותית הנ”ל בין OmiseGo לרשת Request..

מדריך לומן כוכבי

בהתאם לכך, המוח שעומד מאחורי הפרויקט נרגש במיוחד מהפוטנציאל של XLM לספק נזילות בין המרות מטבע נדירות, כאשר XLM מתפקד כמתווך מהיר וקל..

לעת עתה, כוכבי לומן הם הרבה יותר קטנים מריפל, כך שזה האנדרדוג בהמשך. אבל אין שום סיבה לחשוב שהפרויקט לא יצבור מקום מכיוון שהוא בא פופולרי בפני עצמו.

קרדנו (ADA)

קרדאנו עוררה התרגשות רבה מאחר והייתה חלק מכביכול “מהדורות השלישיות של הדור השלישי” וגל “הרוצחי אתריום”.

בראשותו של מפתח אתריום לשעבר צ’רלס הוסקינסון, Cardano נועד, כמו Ethereum, להיות פלטפורמות יישומיות פיננסיות וחוזים חכמים ודמויי מטבע בו זמנית. במובן היסודי הזה, Cardano שונה במהותו מהפרויקטים האחרים המתוארים ברשימה זו.

אתר קרדנו

ועם דיווחים כי כספומטים של קרדאנו צצים ביפן, אתה יכול לראות כיצד מטבע הקריפטו כבר מתחיל להיות מטופל כמו מטבע רגיל באסיה.

ליטקוין (LTC)

Litecoin הוא מה שמכונה “כסף” ל”זהב “של ביטקוין. יוצר Litecoin צ’רלי לי לא מבזבז שום הזדמנות להדגיש כי Litecoin מהיר וזול יותר מאחיו הבכור העמוס כיום..

אתר Litecoin

באופן מרשים עבור Litecoin, אם כן, הוא מתפקד בהצלחה יותר כמטבע מילולי מאשר הביטקוין המושרש יותר כיום. זה הופך את LTC לחלופה אטרקטיבית עבור סוחרים העוסקים כיום במטבעות קריפטוגרפיים, מכיוון שעסקאות ב- LTC מקפידות על זמני אישור ודמי עמל נמוכים..

הפרויקט הוא אנדרדוג, בוודאי, ויש לו הרבה מתחרים. אבל אין ספק שזה אחד התשלומים הפופולריים יותר בתשלומים הקריפטוגרפיים כרגע.

ביטקוין (BTC) & מזומן ביטקוין (BCH)

אפילו עם העומס הכבד ברשת הביטקוין כרגע, BTC הוא עדיין תקן הזהב משמש את הרוב המכריע של סוחרים ועצמאים מבוססי קריפטו. שכר הטרחה וזמני ההמתנה שלו עשויים להיות מכאיבים כרגע, אך הדומיננטיות הראשונה שלה לא הולכת לשום מקום בזמן הקרוב.

אתר ביטקוין

ולהפך, וכמו ליטקוין, ביטקוין מזומנים הופך לחלופת תשלומים אטרקטיבית עבור סוחרים מכיוון שכיום הוא מהיר וזול יותר לביצוע עסקאות ב- BCH מאשר ב- BTC..

אתר ביטקוין מזומן

לשני הפרויקטים ברור שיש מקומות משלהם בהמשך. אבל עם הכינוי “ביטקוין” לשמם, הם ה- OG של תשלומי ההצפנה.

מתכת (MTL)

מַתֶכֶת הוא פרויקט תשלומי קריפטו פחות מוכר שאינו מוערך כיום. בהיותך אסימון ERC20, זה כמו OmiseGo ו- Request Network להיות מבוסס Ethereum.

מַתֶכֶת

הזווית של מתכת? כדי לעזור לסוחרים לעבור לשימוש ב- Cryptocurrency בצורה חלקה ככל האפשר, ולהציע חיסכון של לפחות 4 אחוזים בעסקאות עבור הסוחרים האמורים. התהליך יופעל על ידי האפליקציה הסלולרית של Metal, בה משתמשים יכולים לנהל כספי קריפטו ופיאט.

בפרויקט עובדים כמה מפתחים מרשימים, והעתיד נראה מזהיר מכאן בהתאם. אך הצלחת הפרויקט תהיה תלויה מטבע הדברים במידת האיזון של אתריום בחודשים הבאים.

הוכרז (DCR)

Decred מתמקדת בחדות בהיותה מטבע-מטבעות בתשלומים, אך טענתה לתהילה היא התמקדות הפרויקט ב”תשומות קהילתיות, ממשל פתוח ומימון ופיתוח בר-קיימא. ” במילים אחרות, מדובר בפרויקט תשלומים דמוקרטי ומבוזר.

אתר מוכרז

DCR מרתק גם בכך שהוא אחד מחליפי הקריפטוגרפים הראשונים שהשלים בהצלחה החלפה אטומית עם Litecoin. ההשלכות שיש לכך על המסחר המבוזר בעתיד הן עצומות.

ניתן להתעלם מ- Decred לטובת פרויקטים אחרים, אך בהחלט קריפטו לפקוח על המשך ההמשך. זה עלול בסופו של דבר להיות זוכה בסוס אפל.

מונרו (XMR)

אוהב את זה או שונא את זה, מונרו הופך במהרה לאופציית התשלומים הדומיננטית בקרב מטבעות פרטיות. זה לא ש- XMR תוכנן במפורש לטפח עסקאות מזויות, הוא פשוט נועד להקל על אנונימיות מעולה.

אבל לקשר את מונרו אך ורק עם פשע זו טעות נאיבית. מונרו הוא מטבע פטרי, ממש כמו מזומנים. ככזה, ניתן לטעון כי מדובר במטבעות היעילים ביותר בזירת הנכסים הדיגיטליים.

האם מונרו יכול להגיע למיינסטרים בעתיד? בהחלט. האם יש לה קרב עלייה בהתחשב כיצד הרגולטורים לא יאהבו את הפרטיות הרדיקלית שהיא מביאה לתשלומים? בטוח. בלי קשר, מונרו הוא ללא ספק מחזה מעניין.

סיכום

רשימה זו אינה מקיפה בשום אופן, אך היא מאירה כמה מהתשלומים הבולטים בקריפטו הקריפטוגרפי כיום.

כל עוד אנשים ממשיכים להגיע לשימוש במטבעות קריפטוגרפיים, התשלומים יהיו אחד ממקרי השימוש הנפצים ביותר בטכנולוגיית הבלוקצ’יין..

פרויקטים מסוימים יוחלפו על ידי אחרים, אך יש מקום לכולם לצמוח ולהתחרות זה לצד זה בזמן שהמערכת האקולוגית של קריפטוגרפים עדיין כל כך צעירה. כדי שהפרויקטים הללו יצליחו באמת, כולם יצטרכו להתמודד ביעילות עם בעיית קנה המידה. אבל אין שום סיבה לחשוב שהגודל לא ייפתר בשנים הקרובות.